Skoči na vsebino

Honda XL 125 V Varadero


Killroy

Priporočene objave

pozdravljam tako mišljenje,sam sem lastnik vare 1000 sedaj pa moja sinova opravljata ispit A1 in smo s skupnimi močmi kupili 2 vari 125.namreč ni mi jasno zakaj morajo vsi ti začetniki ki naj bi se naučili z lažjimi  motorji vožnje in veščin motorizma hrepeneti po velikih hitrostih. prvo smo se naučili hoditi nato teči, mar sem se zmotil,lepo si opisal smisel motorjev.

Ja, sej počasi boste lahko klub ustanovili. Še kšnga sorodnika naluštajte pa bo. :D

Pravite, da je udoben? pa seveda je udoben, če je potovalc. A si predstavljate udobnega sportaka? ne, ker potem več ne bi bil sportak haha

Ena večjih prednosti sta 2 cilindra, vsekakor, majhna poraba. Športne vožnje si s to kravo ne rabite niti predstavljat. Premehka zadeva. Plava čez ovinke.

Kar se pa tiče začetništva in nezačetništva...ni vsak, ki vozi 125cc začetnik, kot tudi ni vsak, ki vozi več, kot 125 profesionalec. : )

Moped je v klasi 125 potovalcev TOP. V klasi 125 se pa pred njega postavi marsikater drug moped, ne glede na namembnost.

Pa cena je tut fenomenalna. Za ta denar dobiš 2010 Aprilijo. Malo večja poraba in tudi dost udobna...ko se navadiš seveda  :D

Če bi bli ti Varčiji dvojno ceneji bi si ga mogoče omislil kdaj. :)

Popravljeno . Popravil budacki
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jah športna vožnja... s kakšno odprto aprilio al pa cagivo že, s štiritaktnimi 125ccm "športnimi" motorji pa bolj težko... vsaj v primerjavi s tem Varaderotom. Ker kaj ti pomaga športna oblika, če motor recimo na nekem klancu enostavno nima moči, da bi v tist klanc vlekel hitreje od določene hitrosti, pa ne glede nato kok se da z njim npr. polagat ovinke. Dvotaktni to moč sicer res imajo, imajo pa tudi druge pomanjkljivosti. Dvomim da so po 3 letih in recimo letno 10k prevoženih km stroški za Varaderota (z nabavno ceno vred) bistveno večji od kakšne aprile z vsemi servisi in gorivom zravn. 

 

Ampak ne glede na vse...vsak pač vozi kar hoče in kar mu najbolj odgovarja, en bolj ceni eno drug bolj drugo. Sej, če bi vsi imeli enake motorje(pa ne glede na to ali Varaderote, ali Aprilie) bi bilo dolgočasno... :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Evo, sem si tudi jaz nabavil Varaderota, sicer 2004 letnik, ampak ima prevoženih le 24.000km in je res dobro ohranjen. 

 

Bilo bi pa potrebno zamenjati zadnjo gumo, zato me zanima katero bi priporočali oz. katero vi uporabljate? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če hočeš malo bolj enduro gumo, ti zelo priporočam Metzeler tourance exp. Ima veliko profila, je mehka, kar se pozna v hitrih ovinkih, ker ne spodrsuje. Tudi segreje se zelo hitro.

Če ciljaš na bolj enduro gume, ti jo definitivno priporočam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lepo, da si se odločil za Varaderota, upam da boš zadovoljen in da ti čim bolje služi.

 

Kaj drugač je slučajno to moder motor, iz Nemčije uvožen? Ker enga tazga 2004 letnik sm jst gledal ko sem kupoval 2 leti nazaj, pa vem da je mel isto zelo mal km...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko sem ga imel jaz sem bil še najbolj zadovoljen z gumami ki so bile originalno gor. Eden model pirelija, mislim da scorpyon. Hitro ogrele (koliko jih pač lahko ogreješ z varaderko), vedno držale, in dolgo držale.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lepo, da si se odločil za Varaderota, upam da boš zadovoljen in da ti čim bolje služi.

 

Kaj drugač je slučajno to moder motor, iz Nemčije uvožen? Ker enga tazga 2004 letnik sm jst gledal ko sem kupoval 2 leti nazaj, pa vem da je mel isto zelo mal km...

ne, črn je. je pa res da je bil uvožen, vendar iz avstrije.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čestitam  :). Zadnjo gumo kupi neko s cestnim profilom in ne neko enduro.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hvala vsem za predloge. bom verjetno kar na orginalni priellijevi ostal :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne, črn je. je pa res da je bil uvožen, vendar iz avstrije.

Aha, no pol zgleda ni isti... no drugač glede gum je pa pomoje tud bolš da maš cestno ne pa enduro, vsaj večinoma imajo take na teh varaderih...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aha, no pol zgleda ni isti... no drugač glede gum je pa pomoje tud bolš da maš cestno ne pa enduro, vsaj večinoma imajo take na teh varaderih...

trenutno je gori Pirrelijeva Scorpion. kaj takega bo vredu?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

ve kdo kje bi lahko dobil priporočnik z navodili (mislim da je tako po slovensko, angleško je manual) za stari model vare (2001-2007) ? :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hvala Krasu za manual  :OK:

 

zdaj pa me zanima katero olje tankate v vašo varo?  :afro1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

če je kdo tak k prodaja hondo varadero 125 nej me prosm kontaktera prek maila david.frajton@gmail.com al pa na mobitel 031 846 976

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...
  • 2 mesecev pozneje...

A ma kdo mogoče svečke v iridium izvedbi na njegovi Vari?

 

Bom kupil iz Ebaya pa sem zasledil te, na 1000ki so pa očitno kar dosti v uporabi...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 6 mesecev pozneje...

Živjo, berem o gumah po netu in forumih zadnja 2 dni, rad bi stare Scorpion Trail zamenjal s 'pravimi' cestnimi. Iščem torej dober obrijem v vsakem vremenu. Zaenkrat se najbolj nagibam k Britgestone Battlax BT45, ampak bi z veseljem slišal vaše mnenje o teh in drugih (Sport Demons-slišim da bolj za lahke motorje, Avon, Dunlop Arrowmax,..)

 

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam na svojem michelin pilot active. Gume so skoraj predobre za ta motor. Omogočajo bistveno več, kot sam motor. Guma še blizu limita ni pa že vse ruži po tleh. Drugače pa kolikor sem se do sedaj vozil z njo sem zadovoljen.

 

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

Zdravo! Naj gre nekdo prosim pogledat na svojo varo (moja je letnik 2004) in mi pove, če mu žarita obe sprednji žarnici isto močno ali pa mu žari samo ena- ki se uporablja tako za kratke kot dolge luči? 

Namreč mimogrede sem opazil, da mi ena žarnica samo ''žari'', medtem ko mi druga normalno sveti (malo čudno se sliši vem) in me zanima če je kaj narobe z žarnico ali imate ostali isto?

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Obe svetita isto močno, tako za kratke kot dolge luči

hvala, zgleda da bo treba žarnico menjat ^^

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne, meni se to ne dogaja. em lahko poizkusiš baterijo odklopit pa znova priklopit in ti bo resetiralo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!