Skoči na vsebino

Honda XL 125 V Varadero


Killroy

Priporočene objave

Hvala, ja ko sem prebiral tale forum sem prebral vse strani o tem motorju in nisem našel nobene posebne napake oz. da bi kdorkoli moral karkoli resnega menjati prav tako sem prebral nekaj tujih strani, pa ni bilo nekih očitnih napak, moram pa reči da je motor res udoben in tudi pospeški niso tako katastrofalni, je res da za hitrostne rekorde ni ampak udobje in videz odtehtata to napako. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če pa kdo ve če sem kaj spregledal pa naj prosim pove da bom pozoren na napake, na servisu mi je bilo rečeno da se menja samo olje filter pa na 30 000 (oz. po potrebi) verižni set, pa pač ostali potrošni materjal.

Popravljeno . Popravil urix2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Spregledal nisi nič, redno menjat olje in oljni filter ter čistit zračni filter. Mrzlega ne preveč gnat, saj tako ali tako nima smisla, ker so tudi gume mrzle in boš kje brezveze padel.

Motor je res 1A. 2 cilindra, navor v nizkem območju obratov...je pa res, kar si sam ugotovil...zvočnega zida prebil ne boš. Mogoče bi pridobil kak km/h več, če bi dal spredaj večji zobnik ali pa zadaj manjšega. Pa kak odprt izpuh. In je to to.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja glede mrzlega motorja mi je že prodajalec povedal da je menda pred vožnjo treba motor ogret na dve črtici tam na ekrančku me pa zanima če je normalno da je potrebno za zagon potegniti čok(zaug)?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz pri samem vžigu ne uporabim čoka, ker mi motor (nwm zakaj) slabše vžge (razen pozimi,takrat pomaga). Uporabljam pa čok pri ogrevanju ker mi drži motor na malo višjih obratih (mislim da okrog 3000).

 

kar se pa tiče manual-a, je pa tukaj link do Maintenance manuala: https://www.mediafire.com/?5ngselfy98d93t5

druga žal nimam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam težavo in sicer se je brzinomer začel čudno obnašati, kaže preveč, na servisu so rekli da hočejo za popravilo 250€ in da je šel nek čip, zdej me pa zanima če obstaja še kakšna druga opcija ali naj plačam in je to to.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer se ne spoznam na motor ampak nekaj pa lahko prispevam če ti bo kaj pomagalo. Našel sem na netu enega s podobnim problemom na Varaderki (njemu kaže napačno število skupnih km ampak lahko je vse skupaj povezano z istim čipom), pa čeprav na drugem letniku izdelave. Če razumeš kaj angleško ti mogoče pride prav: http://www.honda-varadero-uk.org/forum/index.php?topic=10470.0

 

Tukaj pa še imaš diagram delov celotnega motorja, če boš slučajno sam poskusil poiskati ta čip, da vidiš ali te na servisu odirajo ali stvar dejansko toliko stane: http://www.lingshondaparts.com/honda_motorcycle_parts_block_selection_M30.php?mod_01=7060

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi sam sem imel nekaj problemov z števcu na svoji vari. Občasno števec ni nič delalo včasih sam kaj in je bil problem v slabem akumolatorju. Nakoncu se mu je pa še pri skupnih kilometrih začelo malo trgati... nakoncu ozirma še kaj kaže, da ma moja varderko okoli 1900000km  :grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
  • 4 tedne pozneje...

Če kdo potrebuje DID verižni set imam enega novega na katerem se le nabira prah. Cena ugodna. Več na PM.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 9 mesecev pozneje...

žijuo. 

zanima me kolk zelo priporočate tega varaderota za voznika začetnika, kakšne so izkušnje z motorjem in za koliko se dobijo najcenejši motorji? 

 

LP  ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...
  • 4 mesecev pozneje...
  • 1 leto pozneje...
pred 46 minutami, matej2212 pravi:

A se splača kupit varadero s 72500km ali je to že preveč?

http://www.avto.net/Ads/details.asp?id=12346749&display=Honda varadero XL125V

To da ima toliko km morda niti ni toliko vprašanje. Mene bi bolj skrbelo, da je bil skoraj zagotovo karamboliran :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!