Skoči na vsebino

Kawasaki Ninja ZX 10 R in RR


Pervy
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34,

273751508_10160268160322137_7987673213948296891_n.thumb.jpg.d32758fe8d1703eda4dec8115d930f09.jpg

Priporočene objave

Izbiram med nakupom Ninje 10 in GSX-R 1000, oba letnik 04, odlično ohranjena, cena ista, pa me zanima kako je kaj z vzdržjivostjo agregata pri Ninji. Je kter od lastnikov mel kakšne težave z agregatom pri ninji?

Vem, da se na tem področju ninja vrjetno ne more primerjati z suzo, pa vrjamem tud, da neke velike razlike ne more bit.Itak so zdj vsi motorji izdelani na dokaj visokem nivoju, ampak me vseeno zanima, če je imel kter lastnik teh 2-eh motorjev kakšne težave z agregatom. Hvala za odg.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vem, da se na tem področju ninja vrjetno ne more primerjati z suzo,

kaj je umetnik hotel s tem povedat :eek:

jst nisem nobenih problemov imel s tem motorjem

jst bi v vsakem primeru kupil 10-ko

je lazja

vec navora ima

vec konjev ima

boljse bremze ima

novejsi model je

boljsa je za vozit kot pa suzuki

zunanji videz je pri vsakem stvar okusa

srecno pri nakupu

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

je lazja

vec navora ima

vec konjev ima

boljse bremze ima

novejsi model je

boljsa je za vozit kot pa suzuki

Kako bi pa ti to komentiral, da je ''boljša za vozit''?! :? A si suzo že vozil? Sori, ne mislim ti zdj neki težit, da sklepaš o ciklistiki, brez da bi tud suzo sprobal, sam razloži mi primerjavo v vožnji med tema 2-ma motorjema (če si oba vozil, seveda). Mi daješ občutek, da je suza težka, zavaljena krava, s katero se da zgolj orat po njivi, kot pa polagat ovinke. :yes: Pa tud v teži ni neke hude razlike...

Maš pa zihr prav, ko si napisal, da je zunanji videz odvisen od posameznika- enim se dopade suza bolj, drugim ninja. To je tako-idealnega motorja ni, obstajajo samo motorji, ki za posameznika pomenijo najkrajši korak do ideala. Mene osebno pri suzi moti oblika prednje luči :SS ,pri ninji me pa motijo tile kurč*** integrirani žmigavci :SS .Suza ma serijsko pokrov zadnjega sedeža, ninja ga nima. Suza ma serijsko stabilizator krmila, ninja ga nima...

Si pa človk ne more predstavljat, kako težko je včasih izbrati med samo 2-ema motorjema iste klase, ko nobeden od njiju ni tako lepši od drugega, da bi lahko prelil kapljico čez rob in prihranil živce kupcev... :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede tega o vzdržljivosti agregata nism mislil povedat, da je pa zdj ninja šrot in da ful crkuje-hotu sm poudarit odlične, najboljše možne rezultate, ki jih GSX-R 1000 dosega na vzdržljivostnih 24 urnih dirkah. Je pa res, da se 10-ka niti ni imela kaj dosti časa izkazat v tem segmentu...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

10-ko mam, suzukia sem vozil

upam se trdit da ma celo vzmetenje 10-ka boljse

je tudi tega velik ce vozis od kolega motor mal drugac se obnasas do motorja in ne gres v skrajnosti

oba motorja sta dobra in ne bos falil ce kupis enga ali pa druzga

suzuki mam mortizer, ampak ti serijsski mortizerji niso toliko pohvaljeni tak da poznam kr neki takih primerov ki so takoj na suzukiu ali yamahi zameljali amortizerje, tebi mogoce ne bo treba ce ga bos imel sam za na cest

si mogoce razmisljal o novem motorju, novo je novo,

nevem kake so cene za rabljene cca 2.500.000 novi so okol 2.900.000

Popravljeno . Popravil joe1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma itak-karkol kupiš, ne morš falit, vseeno me bolj vleče k Ninji.Upam, da se bom kmal odloču, pa se itak vidmo na 1. dirki na mobikrogu (jst v vlogi gledalca, opazovalca, predvsem pa občudovalca), ki mislim da bo že aprila. Ej joe, a si ti svojga že prodal, al ga še maš? Se mi zdi da si ga prodajal pred nekaj meseci... :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

he he he

ne nisem ga prodal, sem ga prodajal ampak boga prosil da ga ne prodam

se vidmo na mobikrogu , ce kupis 10-ko dam za :beer2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede tega o vzdržljivosti agregata nism mislil povedat, da je pa zdj ninja šrot in da ful crkuje-hotu sm poudarit odlične, najboljše možne rezultate, ki jih GSX-R 1000 dosega na vzdržljivostnih 24 urnih dirkah. Je pa res, da se 10-ka niti ni imela kaj dosti časa izkazat v tem segmentu...
Vidu GSXR-a skor novega (sicer 750), ki je porabu več olja kot bencina. Vzrok? Preveliki valji (iz toleranc). Je serviser naroču nove (motor je bil še v garanciji, skoraj nov) in so jih poslali. In kaj so poslali? Še en kos s podobno prevelikimi luknjami! :cry: V treje je šlo! :grim

Ne mešat dirk in trga za smrtnike! :grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne mešat dirk in trga za smrtnike! :grrr

A ti še nisi slišal, da se vzdržljivostne dirke vozijo z serijskimi motorji? Dovoljene so le malenkostne spremembe (slick, izboljšano vzmetenje, boljše zavore, nekoliko modificiran agregat), zato v tem pogledu LAHKO nekoliko ''zmixamo'' ta 2 segmenta.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ti še nisi slišal, da se vzdržljivostne dirke vozijo z serijskimi motorji? Dovoljene so le malenkostne spremembe (slick, izboljšano vzmetenje, boljše zavore, nekoliko modificiran agregat), zato v tem pogledu LAHKO nekoliko ''zmixamo'' ta 2 segmenta.

Pa misliš, da te motorje kar pr enem trgovcu v Žuženberku kupijo? Prvovrstno robo, ki so mu jo poslali iz avstrijskega skladišča in za katero so poševnooki zatrdili, da bo za balkance dobra. Sicer mal škart, ampak... :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Enkat je ta francoz k z suzukiji dirka na 24h le mans razložu da dobijo 45 okvirjev posebej izbranih in izmerjenih. Potem ne vem koliko agregatov, bati se merijo v miligramih, da potem najdejo 4 k grejo v isto mašino......

Tist kar pravijo da je serijsko je zlo daleč od tega. Sploh na suzukijih je največ tovarniške podpore, da moštva dobijo najboljše serijske dele....

Tko da tist kar mi vozmo je res precej daleč od tistega kar pravijo serijski motor!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo! Zanima me še ena informacija- pri moto salonu, pooblaščenem od DKS, imajo še 1 ninjo 10-ko, novo, letnik 04, za 2.550.000 sit. Povsod drugod po slo, tudi v dks so ble zadnje ninje 04 prodane po 2.750.000 sit, v velenju jo imajo še za 2.830.000, pa me zanima kako je možno, da so take razlike v ceni, če so vsi prodajalci pooblaščeni pri dks-u... A je ta motor za 2.550.000 mogoče uvožen iz EU, je mogoče bil poškodovan, pa so mu zamenjali dele, da zgleda kot nov. Ma pa 0 km na števcu...Cena je ugodna, ampak ne bi rad pol ugotovil, da je blo z njim kaj narobe. Hvala za info.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cena je ugodna, ampak ne bi rad pol ugotovil, da je blo z njim kaj narobe. Hvala za info.

Če kasneje ugotoviš, da je bilo z motorjem, ki so ti ga ponujali kot novega, kaj narobe, se lahko nanje spraviš z odvetniki. Ker je to firma, se vsekakor splača! Dvomim pa, da je z njim kaj narobe, enostavno je star letnik in zato pač manj vreden. V tujini so popusti še večji. :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo! Zanima me še ena informacija- pri moto salonu, pooblaščenem od DKS, imajo še 1 ninjo 10-ko, novo, letnik 04, za 2.550.000 sit. Povsod drugod po slo, tudi v dks so ble zadnje ninje 04 prodane po 2.750.000 sit, v velenju jo imajo še za 2.830.000,

Bodi brez skrbi,da bo tudi cena v Velenja sedaj,ko se začenja sezona vedno nižja.

Na tvojem mesto bi se odločo za to varjanto za2.550.000sit,kar je res ugodno za novo ninjo 04.Verjetno pa tako in tako maš garancijo 2 leti.

PA SREČNO VOŽNJO! :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za pomoč guys! Mah že ene 3 tedne študiram al GSX R 1000 al ninja 10, oba nova, 04, s tem da je ninja za 50.000 dražja od suzija, je pa letos suzi nov model pršu ven oz. je 04 model že ''star'', tako da bom vrjetno ninjo vzel.Pa tud pr suziju me odvrača tista grda (vsaj meni) prednja luč.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dons sm se pozanimu u veleju pa majo ceno za lanski model kot si napisu. 2.830.000

In sam en še je in to u mb. Če ga dajo pa za 2.550.000 pa hit let ponj če ne bom jest....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo sveža informacija- ninjo sm dans zaaral, v čet.al pa pet., ko dvignem dnar, pa grem po njega. Cena 2,550.000, barva modra. :OK: Upam da mi bo dobr služil... Je pa prava stvar :wub: . Pa hud je tud :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

QUOTE(flero @ 14 Mar 2005 @ 18:11)

...tudi meni je striček reku, zakaj sem ga kupil pri DKS (636 l.04)...ker bi ga pri njem dobil dosti ceneje...kako?...stric je med pogovorom omenil pribl. tako: ...smo jih nekaj sami pripeljali...

lp flero

Točno tako, tudi jaz mam isto informacijo-motorji prpeljani iz istega skladišča, vendar na svojo roko. Mi je ta striček iz panigaza rekel, da ga js lahko vzamem tudi prek DKS-a (iz panigaza v DKS, iz DKS pa k meni). Ampak bi bla tud cena višja za okrog 200-250 jurjev .

Sem mu pa tudi omenil, da bom motor dal generalno preverit, ko ga prpeljem domov-je vedel, da mislim na to, da če bi bli deli zamenjani v mašini.Mi je pa sam odgovoril, da si takih stvari ne more, ne upa prvoščit nobeden-izguba licence, miljonske odškodnine...tko da mislim da je motor dejansko nov novcat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala! Komaj čakam da jo na cesto spravm... Sm pa slučajno danes srečal Katrašnika (veteran dirkač), ki z motorjem dela kilometre po večini na pisti, pa me je dokončno prepričal o nakupu 10-ke. Pravi:''Ja fant, jst sm svojo tud pred kratkim iz tega salona odpeljal in se veselim svojih novih dirkaških km''. Je pa presedlal iz gsxr 1000 l.03 na novo 10-ko. :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako ste pa vi svojo 10-ko ulaufali-tam do prvih 1500 km me zanima.

do 100km/h :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako ste pa vi svojo 10-ko ulaufali-tam do prvih 1500 km me zanima.

Nekje med tovarniškimi navodili in mototune postopku. (nism mel srca it od začetka)

1500km zamenjal olje in na grobnik. Prej pa mal bolj počas. Vedn pa ogret motor najprej.

Drgač je pa na to temo velik napisanga. Sploh na tujih forumih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala red, upam da se kmal kje na kočevski cesti srečamo! Pa glej da me boš pozdravu-motoristi se mormo pozdravlat (če se že avtomobilisti ne :lol1: ).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!