Skoči na vsebino

Honda VFR 750/800 (+VTEC)


Noise

Priporočene objave

Po kok km kaj naredite letno z tem motorjem?

Jaz sem prefural 103.000 km preden sem jo ( delujočo čedalje bolje ) prodal.

Samo to je bila še tista "taprava neuničljiva VFR" 750 s fergazerji in zobnikško krmiljenimi ventili.

No saj tudi tele VTEC morajo delat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da še tu vprašam, če je slučajno imel kdo podoben primer:

"Bi znalo pasat sem. Kakorkoli, danese se vrnem iz fure, vse normalno, postavim motor pred garažo, ga ugasnem. Odprem garažo, hočem vžgat, elektrika sicer je, luči se prižgejo, motor pa ne vžge. Pregledam vse živo, vse normalno, motor ne vžge oz niti ne zavergla. Počakam 15 minut, poizkusim, motor pa tokrat vžge. In kasneje vžiga popolnoma normalno. A mogoče regler počasi vrag jemlje??"

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da še tu vprašam, če je slučajno imel kdo podoben primer:

"Bi znalo pasat sem. Kakorkoli, danese se vrnem iz fure, vse normalno, postavim motor pred garažo, ga ugasnem. Odprem garažo, hočem vžgat, elektrika sicer je, luči se prižgejo, motor pa ne vžge. Pregledam vse živo, vse normalno, motor ne vžge oz niti ne zavergla. Počakam 15 minut, poizkusim, motor pa tokrat vžge. In kasneje vžiga popolnoma normalno. A mogoče regler počasi vrag jemlje??"

Sm mel isti problem.

Predvidevam da mi ga je alarm zakuhal, a ti mas alarm?

Če ne preveri rele ki vklopi štarter, a si slišal kaksen klik ali tudi to ne?

Če se ne motim je zraven akumulatorja.

Popravljeno . Popravil T
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sm mel isti problem.

Predvidevam da mi ga je alarm zakuhal, a ti mas alarm?

Če ne preveri rele ki vklopi štarter, a si slišal kaksen klik ali tudi to ne?

Če se ne motim je zraven akumulatorja.

Klik je bil, samo tistega zvoka pred zagonom( saj veš, ko se vsi kazalci postavijo na nulo) ni bilo.....Čez 15 minut pa vse normalno vžiga :wacko: ....Nimam alarma............Bo treba električarja obiskat preden grem v Bosno.......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Klik je bil, samo tistega zvoka pred zagonom( saj veš, ko se vsi kazalci postavijo na nulo) ni bilo.....Čez 15 minut pa vse normalno vžiga :wacko: ....Nimam alarma............Bo treba električarja obiskat preden grem v Bosno.......

Če se ni čisto nič zgodilo ko si pritisnil start, je skoraj sigurno kaj z relejem.

Kontakt spray je za prvo pomoč, drugače na ni drag...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja, če ma kdo kakšne kose oziroma ima možnost dobit, se priporočam.

Sm jo namreč mal počohal na Sardiniji :cry: :wacko:

Predvsem za oprednji konec plastike, ostalo je celo, z mano vred :D

Popravljeno . Popravil T
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

eni kr naredijo...npr moj ima 44550........pa ma dve leti

pa bp

Če naredim 3000 km na sezono je to že uspeh.... Meni pa ni jasno kak je možno 20.000km naredit....to naredi moja punca z avtom na leto...pa se vsak dan 80km daleč v službo vozi :rolleyes:

Mogoče bom zdaj kaj več km delal z novimi rori, ko veličastno rohni :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če naredim 3000 km na sezono je to že uspeh.... Meni pa ni jasno kak je možno 20.000km naredit....to naredi moja punca z avtom na leto...pa se vsak dan 80km daleč v službo vozi :rolleyes:

Mogoče bom zdaj kaj več km delal z novimi rori, ko veličastno rohni :worship:

Prodaj vse skupaj....škoda takega motorja za tako malo km...... Ma hec, ti kr delaj kolk ti paše, pa uživaj z novimi rori.... :yea1:

Popravljeno . Popravil GRUNF
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj fotr ma VFR-ko letnik 2003 (se mi zdi) pa ma tam cca 17.000 km. Pa je tut mislu že dve leti nazaj prodajat z manj kot 15.000km prevoženih pa se je premislu in reku da zamenja ko naredijo boljši motor od tega. Po njegovem mnenju ga še niso :naughty: :naughty:

Tako da ravno take mal bolj potovalne motorje kupujejo mal starejši ki nimajo tolk časa za motor in posledično delajo manj km kot SS motorji ki jih majo sami 20 letniki in cele dneve nažigajo okol z motorji pa ni važn kolk neudoben je.

X2 jst mam tut tazga fotra:)

sam moj jih dela 8.000-10.000 na sezono :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Klik je bil, samo tistega zvoka pred zagonom( saj veš, ko se vsi kazalci postavijo na nulo) ni bilo.....Čez 15 minut pa vse normalno vžiga :wacko: ....Nimam alarma............Bo treba električarja obiskat preden grem v Bosno.......

Am, vem da mogoče mal neumno, samo, da nisi unega rdečega gumbka za izklop mašine prtisnil... ker glih tko naredi.. :unsure:

Enmu kolegu smo to naredil, pa se je 10min okrog tega zajebavu, biu že čist živčn, pol smo mu pa povedal... :evilgrin: :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Am, vem da mogoče mal neumno, samo, da nisi unega rdečega gumbka za izklop mašine prtisnil... ker glih tko naredi.. :unsure:

Enmu kolegu smo to naredil, pa se je 10min okrog tega zajebavu, biu že čist živčn, pol smo mu pa povedal... :evilgrin: :evilgrin:

Popravljeno . Popravil GRUNF
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdaj kmalu bom šel na testno vožnjo VFR-ja, da vidim, če začnem šparat za drugo leto:)

Sem malo primerjal teže mojega K6 ki ima suho težo 166 in VFR, ki ne vem še zdaj točno koliko ima suhe teže ampak kakor vidim na uradni strani honde z vsemi tekočinami in full tankom 245kg. Sta r

razlike med 50-60 kg. To je pa že kar kilaža glede na to da je še bolj švoh motorin. Me zanima a je dost čutit obvladljivost motorja in ostale fore k je tok razlike v težah? K pred K6 sem imel CBR 600F pa mi je bla kar OK, k se mi zdi da je mela okol 170kg al kok že, suhe teže.

Popravljeno . Popravil smarty23
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdaj kmalu bom šel na testno vožnjo VFR-ja, da vidim, če začnem šparat za drugo leto:)

Sem malo primerjal teže mojega K6 ki ima suho težo 166 in VFR, ki ne vem še zdaj točno koliko ima suhe teže ampak kakor vidim na uradni strani honde z vsemi tekočinami in full tankom 245kg. Sta r

razlike med 50-60 kg. To je pa že kar kilaža glede na to da je še bolj švoh motorin. Me zanima a je dost čutit obvladljivost motorja in ostale fore k je tok razlike v težah? K pred K6 sem imel CBR 600F pa mi je bla kar OK, k se mi zdi da je mela okol 170kg al kok že, suhe teže.

Kje si se pa zmenil za testno vožnjo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri motočerne sem vprašal za testno pa je dejal, da kar naj pokličem kak dan ko bo lepo pa se zmenimo za kako urco sam tok da vidim kaj je to zaeno čudo od motorja :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne morem več editirat.

Ponudili so mi tudi tesno vožnjo v AS domžale in hkrati povedali, da se drugo leto obetajo le nove barve VFR in nobenih tehničnih sprememb.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdaj kmalu bom šel na testno vožnjo VFR-ja, da vidim, če začnem šparat za drugo leto:)

Sem malo primerjal teže mojega K6 ki ima suho težo 166 in VFR, ki ne vem še zdaj točno koliko ima suhe teže ampak kakor vidim na uradni strani honde z vsemi tekočinami in full tankom 245kg. Sta r

razlike med 50-60 kg. To je pa že kar kilaža glede na to da je še bolj švoh motorin. Me zanima a je dost čutit obvladljivost motorja in ostale fore k je tok razlike v težah? K pred K6 sem imel CBR 600F pa mi je bla kar OK, k se mi zdi da je mela okol 170kg al kok že, suhe teže.

Mogoče ti bo tale primerjalni test dal nekaj odgovorov. Je sicer starejši a vseeno ponuja dobre razlage o neposrednih razlikah VFR in bolj dirkaško namembnega brata dvokolesnika.

lp, g

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je kdo ze menjal (dvigal) balanco na VFR?

V oči mi je padlo tole http://cgi.ebay.de/Superbike-Lenker-Umbau-...1QQcmdZViewItem

Sam mi je mal sumljivo ker nima vijakov za stisn okoli vilce, ali je mišljeno za čez zgornji križ?

Ne znam nič nemsko pa sm mal v K...cu.

Če bom zrihtal motor zase bom najbrž kr balanco dal gor...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je kdo ze menjal (dvigal) balanco na VFR?

V oči mi je padlo tole http://cgi.ebay.de/Superbike-Lenker-Umbau-...1QQcmdZViewItem

Sam mi je mal sumljivo ker nima vijakov za stisn okoli vilce, ali je mišljeno za čez zgornji križ?

Ne znam nič nemsko pa sm mal v K...cu.

Če bom zrihtal motor zase bom najbrž kr balanco dal gor...

Men tut ne zgleda preveč fajn brez tistih vijakov za stiskanje vilic...in kolikor je vidno na spodnji sliki, se očitno pritrdi samo s tisto centralno matico :? Poglej še malo LSL ali Spiegler.

Sam boš po vsej verjetnosti moral rezat plastiko, pa še precej čudno bo zgledal navsezadnje...

Kaj pa 3d Lenker :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma sej je vseen, zgleda da bo treba prodat...

Bom pa najbrz kose zbral in ustimal do barvanja pa tako prodal.

Celo bom težko prodal, ker jih je kar nekaj na netu.

Kosov mam kar nekaj že, tko da...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eno vprašanje za vse VFR-aše. Kam boste napopali tisto sranje od zelene nalepke(vinjeto za avtoceste) ? Sam sem jo kupil zdaj pa ne vem kam naj jo dam. Na njej piše naj jo dam na tank. Pa to si je en taprav kreten zamislil :slap: . Da ne govorim o zeleni nalepki na črni al pa rdeči makini. :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po moje je eden najprimernejših placov na spredjo vilico med oba križa.

Tam ni vidna in je dosopna organom :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eno vprašanje za vse VFR-aše. Kam boste napopali tisto sranje od zelene nalepke(vinjeto za avtoceste) ? Sam sem jo kupil zdaj pa ne vem kam naj jo dam. Na njej piše naj jo dam na tank. Pa to si je en taprav kreten zamislil :slap: . Da ne govorim o zeleni nalepki na črni al pa rdeči makini. :headbang:

Tako kot je T rekel,tudi prejšnjo nalepko sem imel tam nalimano,dostopna in ni na očeh...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja pa se tole, zasčitne bunke od Lighteca so se obnesle zelo dobro.

Brez bunke bi bila skoda veliko vecja, prevzele seo večino teze in s tem

odranile pri padcu hladilnik in deklc, ročka menjalnika pa se je samo malenkost skrivila.

Če bunk ne bi bilo bi najbrž vse troje rabil novo.

Tako pa moram dobit samo plastično bunko.

Je pa zanimivo narejeno da se bunkica zavrti okoli svoje osi in s tem najbrž tudi zmnjša

prenos sil na motor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa se ena iz Sardinije. :whistle:

Dobre pol ure pred dogodkom v mestu S. Teodoro :headbang:

post-2720-1214548626_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil T
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!