Skoči na vsebino

MOTO oprema - čiščenje in nega usnja


classic

Priporočene objave

Js dam moj glas Renapur-ju..

Jakna je precej bolj mehka, pa dosti bolj lepo se uleže po telesu kakor pa prej..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa ne Rupurut...... Renapur :headbang::wallbash::D:P

Jst ga imam tud'... Renapur, mislim. - Pa je fajn! :yes:

Popravljeno . Popravil moto rider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To mam tut jaz!

Zadovoljen? Ne vem,še nisem kaj druga uporabljal. :D

To sem tut jst uporabljala in je blo odlično!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz pa vsako leto ko namažem usnje, z ostankom, zglancam še od žene škornje. - Jim dobro dene... :yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še najboljše so navadne kreme za telo, če je za nas dobro, bo za usnjene moto stvari tudi. Razne nivee, solea...

Kaj pa vem, prejšnji kombinezon sem tudi jst po nasvetih mazal s soleo, ampak potem je postal kombinezon malček lepljiv, čeprav sem usnje zbrisal s čisto krpo. Ko sem se usedu na sedež, se je kombinezon dobesedno zlepu na sedež. Je blo kr malce moteče. Isto je tudi prijatelj na svojem ugotavljal.

Ste mi pa dali idejo s tem renapurjem...ga mam doma že par let (na navtičnem sejmu so me prepričali, ko so mi tam čevelj s tem namazali :P ), pa sem ga za čevlje uporabljal, fina zadeva...ni mi pa padlo na misel, da bi še za kombinezon uporabu :slap: Zdej sem ga lepo z renapurjem namazal pa zgleda kot nov...kako se bo v uporabi obnesu bom pa še vidu :OK: Tnx za nasvet!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj pa če z ničemer ne mažeš :)

jaz namreč še nisem namazal z ničemer svojega usnja, ne obleke ne kombinizona...

obleka postaja trša ker je nisem oblekel že vsaj 2 leti, kombinizon pa je normalno mehek in ga oblečem vsaj tedensko enkrat...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz pa vsako leto ko namažem usnje, z ostankom, zglancam še od žene škornje. - Jim dobro dene... :yes:

Pa še žena je vesela k radio :)

Dobra taktika, potem te z veseljem na furo pusti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa vem, prejšnji kombinezon sem tudi jst po nasvetih mazal s soleo, ampak potem je postal kombinezon malček lepljiv, čeprav sem usnje zbrisal s čisto krpo. Ko sem se usedu na sedež, se je kombinezon dobesedno zlepu na sedež. Je blo kr malce moteče. Isto je tudi prijatelj na svojem ugotavljal.

Ste mi pa dali idejo s tem renapurjem...ga mam doma že par let (na navtičnem sejmu so me prepričali, ko so mi tam čevelj s tem namazali :P ), pa sem ga za čevlje uporabljal, fina zadeva...ni mi pa padlo na misel, da bi še za kombinezon uporabu :slap: Zdej sem ga lepo z renapurjem namazal pa zgleda kot nov...kako se bo v uporabi obnesu bom pa še vidu :OK: Tnx za nasvet!

enako je soleja limala tudi pri mojem kombiju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

živjo

mene zanima zakaj beli kombinezoni oz. jakne sčasoma porumenijo (če lahko tako rečem).

ali so že na začetku takšni?

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

živjo

mene zanima zakaj beli kombinezoni oz. jakne sčasoma porumenijo (če lahko tako rečem).

ali so že na začetku takšni?

LP

Zato ker pridejo k pameti!

Fuj pa bele šminke!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zato ker pridejo k pameti!

Fuj pa bele šminke!

Ti nebos nikol azijske barve dobil...rolleyes.gif

Popravljeno . Popravil a79
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Živjo.

Imam od dainese leather protection cream, pa me zanima kakšen bi bil najboljši način da ga nanesem na rokavice?

Lp

  • Všeč mi je 1
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo.

Imam od dainese leather protection cream, pa me zanima kakšen bi bil najboljši način da ga nanesem na rokavice?

Lp

daj ga meni bom jaz doma probal pa ti pol povem ko ga pol porabimwhistle.gif

eni pa imaste res izvirna vprašanja( podobno kot na vse ostale stvari) pač manjše količine

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

daj ga meni bom jaz doma probal pa ti pol povem ko ga pol porabimwhistle.gif

eni pa imaste res izvirna vprašanja( podobno kot na vse ostale stvari) pač manjše količine

ja eni pa neznajo brati vprašanja. Vprašal sem na kakšen način nanesm in ne pa glede količine.

Zanima me če je prej ko nanesem zaščito, potrebno usnje z mokro krpo zbrisati ali pa kaj takega? In s kakšno krpo je najboljše nanesti zaščito na usnje?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me če je prej ko nanesem zaščito, potrebno usnje z mokro krpo zbrisati ali pa kaj takega? In s kakšno krpo je najboljše nanesti zaščito na usnje?

Samo ne navodil prebrat ... ker notri verjetno piše "clean dry cloth", kar pomeni "čista, suha krpa". Torej - najboljša je kuhinjska krpa, ali pa kak opran T-shirt ...

Popravljeno . Popravil mashina
  • Všeč mi je 1
  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne saj glih v tem je problem, ker navodil za uporabo nimam, ker rokavice nisem kupil nove, ampak sem jih kupil rabljene (alpinestars gp plus), pa mi je prodajalec priložil zraven rokavic še to čistilo od dainese, pa zato sprašujem kakšen je najbolši način za jih spucat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na tej strani dobite precej nasvetov za nego usnja, ki žal današnje usnje ni enko kot so ga imeli naši dedki (ekologija je dosegla usnjarne). Če pa ima kdo večjo poškodbo na usnju jo tudi v podjetju Corium znajo sanirati, ali je ekonomsko upravičeno pa se moramo odločiti sami.

http://www.corium.si/SI_Leather_Master-Nega_usnja.html

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

fina zadeva...ni mi pa padlo na misel, da bi še za kombinezon uporabu :slap: Zdej sem ga lepo z renapurjem namazal pa zgleda kot nov...kako se bo v uporabi obnesu bom pa še vidu :OK: Tnx za nasvet!

Zdej pa že kr nekajkrat preizkušeno, zadeva je res odlična, včeraj me je še dež ujel, pa sploh dežnega komb. nisem rabu oblačit, ker se voda ni vpijala, je renapur lepo impregniral, tako da sem doma s krpo le kombinezon obrisal in je cist. Zaenkrat zgleda res idealna stvar. Pa malo škatlico imam že več kot 5 let...edino spužvica se je začela obrabljat, deluje pa še vedno :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kombinezona ne čistim po vsaki furi :), počakam da se namere malo več materiala gor, potem pa lepo z mokro krpico pospravim vse dol, počakam da se posuši vse skupaj, potem pa pride na vrsto nivea za roke, si jo kar vtrem na roke in lepo premažem kombinezon, kot bi mazal sam sebe :), mogoče še malo bolj :D. Po nekaterih kjer je prepogibano, kar namažem malo bolj, da se še vidi belo od kreme in potem že usnje samo posrka vase. Po dveh sezonah je kombinezon u piko! Po istem postopku se lotim rokavic in čevljov :)....

lp

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kombinezona ne čistim po vsaki furi :), počakam da se namere malo več materiala gor, potem pa lepo z mokro krpico pospravim vse dol, počakam da se posuši vse skupaj, potem pa pride na vrsto nivea za roke, si jo kar vtrem na roke in lepo premažem kombinezon, kot bi mazal sam sebe :), mogoče še malo bolj :D. Po nekaterih kjer je prepogibano, kar namažem malo bolj, da se še vidi belo od kreme in potem že usnje samo posrka vase. Po dveh sezonah je kombinezon u piko! Po istem postopku se lotim rokavic in čevljov :)....

lp

in to je tut to kar A*star (kar ti očitno maš) priporoča. Navadna krema brez vseh aditivov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!