Skoči na vsebino

Yamaha XT 125 X


veveritos

Priporočene objave

No...zdej se odlocam kaj bom kupo. Zanimata me hyso gt 125 pa tale xt-jka. Ker sm bral da hyso vlk crkuje in ni zanesljiv, mislim da se bom odloco za xt-jko. Nevem a bi vzel letnik 06. al 07. Mislim da ni kaksne razlike razen poslikave, ta mi je pa lepsa pri 06 letniko. Ce bom mev moznost bom vzel 06! Sam bol kot ne zacetnik v motociklizmu prej sm se mal fural z 50 cc pa redno sm vozu bmx in mislim da mi bo tale lahka xt-jka prsla prav, podobno kot BMX .) hehe ! Aja, pa vlelik sm 188 cm upam da to ni problem na tem. Mal mi kaj priporocite pa napiste kaj... :D

LP, Hozi .)

Še pričakujem odgovore :D hehe

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri xt:

Pri moji in tudi prijateljevi je šel akumulator, takoj zatem se je strgalo tudi števcu oz. računalniku. Začel je kazati 20-30km/h manjšo hitrost( recimo končna je bila 60 po števcu), narobe je štel prevožene kilometre, včasih pa sploh ni delal. Po večih obiskih servisa in ko je bil že naročen nov sprednji del, smo ugotovili da se je staknil kabel :headbang: na armaturki, ga pritrdimo nazaj in glej, vse dela :huh:

Kakorkoli, pri prijateljevi xt, so podobni simptomi, vendar ne vem če bo rešitev ista, ker ga zdej pelje na servis

Pomoje z xtejko nisi zgrešil, tak da veliko užitka ti želim :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Važn je da motor ne crkuje :)

Kaj pa glede moje višine (188), bom mev kaj problemov? :BUA: :D

hmmm ... a noste cross al navadno celado (vozniki xt-jk :) )? :P

LP, Hozi

Popravljeno . Popravil AbNormaln
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

js nosm navadno. sicr sm na zacetku razmislu o cross celadi sam sm se odlocu de je bvz ker je treba pol skos spegle sabo nost :grim ostajam na navadnih

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

noo jst mam tut xt yamahco in je super motor. Ni važno po kakšnem terenu se vozš gre tko po makadamskih cestah tko po blat in asfaltu. Edino mene motijo pospeški, tukaj bi lahko kilo kak kw več navora. Zanima pa me a kdo mogoče ve kje dobiti plavo luč oz. neke druge barve( bela, modra) za yamaho xt??? :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo letnik 2007:

IPB Slika

IPB Slika

General information

Model: Yamaha XT 125 X

Year: 2007

Category: Super motard

Rating: 68.1 out of 100. Show full rating and compare with other bikes

Engine and transmission

Displacement: 124.00 ccm (7.57 cubic inches)

Engine type: Single cylinder

Stroke: 4

Power: 9.78 HP (7.1 kW)) @ 8500 RPM

Torque: 9.50 Nm (1.0 kgf-m or 7.0 ft.lbs) @ 6100 RPM

Compression: 10.0:1

Bore x stroke: 54.0 x 54.0 mm (2.1 x 2.1 inches)

Ignition: CDI

Starter: Electric

Cooling system: Air

Gearbox: 5-speed

Transmission type

final drive: Chain

More details Consult a Yamaha repair manual.

Physical measures

Dry weight: 106.0 kg (233.7 pounds)

Seat height: 830 mm (32.7 inches) If adjustable, lowest setting.

Overall height: 1,130 mm (44.5 inches)

Overall length: 2,110 mm (83.1 inches)

Overall width: 860 mm (33.9 inches)

Ground clearance: 190 mm (7.5 inches)

Wheelbase: 1,335 mm (52.6 inches)

Chassis and dimensions

Frame type: -

Front suspension: Hydraulic telescopic fork

Front suspension travel: 120 mm (4.7 inches)

Rear suspension: Monocross

Rear suspension travel: 200 mm (7.9 inches)

Front tyre dimensions: 100/80-17

Rear tyre dimensions: 130/70-17

Front brakes: Single disc

Front brakes diameter: 260 mm (10.2 inches)

Rear brakes: Single disc

Rear brakes diameter: 220 mm (8.7 inches)

Speed and acceleration

Power/weight ratio: 0.0923 HP/kg

Other specifications

Fuel capacity: 10.00 litres (2.64 gallons)

Tehnični podatki so isti, razn poslikave so nove, ki pa se mi ne dopadejo ravno najbol.

Kolk ste pa kaj mel koncno ko ste kupl motor in kolk potem ko se je zlaufal(je z blo nekje omenjeno sam se mi ne da iskat :) )

LP, Hozi .)

Popravljeno . Popravil AbNormaln
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

men se niti ni tolk poznal mogoče kakšnih 5km/h. Drugače pa se nimam nad njo nič za pritožit, vozim jo po cestih, ko pa me prime divjanje pa po vsakem makedamu in blatu. ni da ni. Zakon je tudi široka gladka guma in res se lahko čez usak ovinek skor pelaš 80km/h. Fali ji edino še kakšna 2-3 konje več ker bi se zelo poznalo na pospešku in končni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

men se niti ni tolk poznal mogoče kakšnih 5km/h. Drugače pa se nimam nad njo nič za pritožit, vozim jo po cestih, ko pa me prime divjanje pa po vsakem makedamu in blatu. ni da ni. Zakon je tudi široka gladka guma in res se lahko čez usak ovinek skor pelaš 80km/h. Fali ji edino še kakšna 2-3 konje več ker bi se zelo poznalo na pospešku in končni.

če nisi zahteven, se da porihtat za male dnarje, če pa hočeš, da bo letelo, bo pa tud koštalo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Em mal sem se pozanimal in pri tem motorju za dodaten konj moči morš odštet okoli 100k (prejšnje valute). zdj odvins ko je za tebe velik ko mal sam za mene je 100k sit velik

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja no...za 100k se že nekej prdobi...vem k se js zanimam za mojo ybr, k ma isto mašino

sm recimo, če zrihtaš avspuh, daš novo odmično pa filter, pa da ti en nastav fergi tko k treba, te pride...recimo polovico tega...če pa še nov fergi kupš...pol pa prideš nekje na 100k dobrih starih sit ja...ker fergi je od tukej najdražja zadeva

če pa hočeš orenk predelavo (bat, odmična, fergi, filter, elektronika, akrapovič), pol pa računaj nekje na 1000€ .)

sam tko je...kej več kot 115 oz. recimo 120 se pelat s tem motorjem je tko tko...ni glih narjen za take hitrosti...na 120 ga boš pa spravu s tistim kar sm prej reku...oz. da se pač drug zobnik zadej, pa ti končna ostane ista pa boljši pospeški

da se marsikej...sm treba je rizkirat €€€ :doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja no...za 100k se že nekej prdobi...vem k se js zanimam za mojo ybr, k ma isto mašino

sm recimo, če zrihtaš avspuh, daš novo odmično pa filter, pa da ti en nastav fergi tko k treba, te pride...recimo polovico tega...če pa še nov fergi kupš...pol pa prideš nekje na 100k dobrih starih sit ja...ker fergi je od tukej najdražja zadeva

če pa hočeš orenk predelavo (bat, odmična, fergi, filter, elektronika, akrapovič), pol pa računaj nekje na 1000€ .)

sam tko je...kej več kot 115 oz. recimo 120 se pelat s tem motorjem je tko tko...ni glih narjen za take hitrosti...na 120 ga boš pa spravu s tistim kar sm prej reku...oz. da se pač drug zobnik zadej, pa ti končna ostane ista pa boljši pospeški

da se marsikej...sm treba je rizkirat €€€ :doze:

Sam ker avspuh+odmična gred te pa koštata samo 50k???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja, mislu sm na predelavo originalnega avspuha

Ups se opravičujm :D ker avspuh bi se pa dal dt na xt?? (kšn leo vince??) pa a kšn ve kolk stane druga odmična gred??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

odmična gred pride okol 140 evrov, drugač pa kej več si lahko prebereš v temi frizura za 125cc 4T

za xt se pa dobi akrapovič, oz. za tomosa, ki pride okol 300evrov, dobi se tud remus avspuh za xt, sm ne vem cene, drugač pa obstaja arrow izpuh za cbr 125cc, ki stane dobrih 150 evrov, če te pa še kej zanima si pa poglej še tole stran, sm ne vrjamm, da boš naročov iz španije :rolleyes: , pa leovince se menda tud dobi ja...ne vem...mal pobrskej po netu...google dela čudeže .)

za avspuh sm pa slišov, da naj bi pasov tud od večje kubikaže, ker baje, da pr 4t ni tako pomembno in če je to to, stane marvingov univerzalni lonec okol 35k sit .)

drugač pa odpreš original avspuh, pobereš vse ven, daš not novo cev, okol volno, skup zašvasaš, daš še športen filter, pa enmu majstru da ti fergi nastav .)

Popravljeno . Popravil C4V4L13R
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok ql :D Ei sam akrapoviča se da pa verjetn sam po naročilu ne? K pr tomosu bi se ga dal dobit sam newem a paše na xt

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja glede performansov paše na xt, zarad enake mašine an, glede montaže pa tud nebi biu prov velk problem, mogoče kšn nosilc mal predelat pa je to to. Z mal dobre volje se use da :P Drgač si pa poglej slike od tomosa pa od xt, pa boš vidu da niti ni razlike v kotu izpuha pa tko :)

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja glej...kontaktiraj gil-motosport, oni se ukvarjajo s predelavam ch racing pa tomosov, tko, da vse to se dobi prek njih

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Js sm že mislil kupiti arrow izpuh pa ko mi je povedu ceno serviser sem ga pogledu pa si mislu "ti si fukjen"

aja cena je bla 86.000sit

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je kdo kje s Koroške k ma ta motor? Js bi si ga rad mavo ogledo pa kakšno rido naredo! :D

LP, Hozi ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!