Skoči na vsebino

Tomos SM (SuperMoto) 125


jupiter

Priporočene objave

ti že veš :slap:

ja itak da vem, sem sam mel 4 takt 125-ko, oziroma jo še mam, in tomos ni nič boljši, razen izgleda mogoče, s tem da vse dost bolj crkuje ko pa kaki yamahi ybr, xt,...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja itak da vem, sem sam mel 4 takt 125-ko, oziroma jo še mam, in tomos ni nič boljši, razen izgleda mogoče, s tem da vse dost bolj crkuje ko pa kaki yamahi ybr, xt,...

nejko tebi še dela sploh tisti bicikl ? :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ga lahko pokažem še vsaj kje drugje kot samo na slikah ali v garaži oz. pr mehaniku :winkiss:

moj je vsaj vreden tiste dva jurja, tomos ni pa niti pol, čeprav se za 3 prodaja, kaj ti nucajo superduper komponente, če vse skup crkuje, misliš, da se js kaj slabš pelm?

sploh pa kaj ma tu veze moj motor :?

Jaz nebi kej preveč kazal tvoj moped. :P Ko rešiš napako na tomosu (eletrika) potem ga ne moreš primerjat z ybrjem. In ja ti ne boš mogu narest na progi isti čas z ybrjem kot kašen z tomosom ki zna. Žal tako je. Govorim o replici cup, katera ima plavajoče diske, širše feltne, ... Kaj pa od superduperuber1337 kompnentov crkuje??? :rolleyes:

Popravljeno . Popravil sky_21
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko rešiš napako na tomosu (eletrika) potem ga ne moreš primerjat z ybrjem. In ja ti ne boš mogu narest na progi isti čas z ybrjem kot kašen z tomosom ki zna. Žal tako je. Govorim o replici cup, katera ima plavajoče diske, širše feltne, ... Kaj pa od superduperuber1337 crkuje??? :rolleyes:

Bil je en XT na pisti pa je pokazau kako se da z njim letet :worship:

(bl malo :naughty: )

Popravljeno . Popravil dr_lunatic
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vidim, da ste vsi proti tomosu.Pa ste se že peljali z njim?

Zame je super, pa ne zato ker ga imam, ampak v primerjavi z drugimi 4t stroji.

Za ta denar kaj boljšega težko dobiš.

V bistvu, če pogledaš sploh ni toliko težav.

Cvilijo zavore, slabe ploščice,pač zamenjaš.

Napaka v elektro napeljavi, verjetno čisto navaden lapsus,nekje je nekaj v stiku.

To so malenkosti

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bil je en XT na pisti pa je pokazau kako se da z njim letet :worship:

(bl malo :naughty: )

Se spomniš uni ki se je z ybrjem pripeljal na pisto? xD.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se spomniš uni ki se je z ybrjem pripeljal na pisto? xD.

oh...na prvi so me prevzeli ladijski žarometi, tour de fance gume, auspuh zanimivo speljan in čist nore zavore in amortizerji...

pravi streetfighter :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja saj problem je ravno v tem.Širina 2,5/3,5 cole, tako da 120/150 verjetno ne bodo šle gor?

raje ne dat preširoke gume na to feltno ker je še slabše kot z navadno :P.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz nebi kej preveč kazal tvoj moped. :P Ko rešiš napako na tomosu (eletrika) potem ga ne moreš primerjat z ybrjem. In ja ti ne boš mogu narest na progi isti čas z ybrjem kot kašen z tomosom ki zna. Žal tako je. Govorim o replici cup, katera ima plavajoče diske, širše feltne, ... Kaj pa od superduperuber1337 kompnentov crkuje??? :rolleyes:

a ti resno misliš da ybr nima šans proti tomosu :naughty: do zdaj še vedno ko smo bili na mobikrogu je tomos ostal daleč zadaj za ybrjem, pa je bil tomos replica cup in po tačkah se je vozil čez ovinke

Vidim, da ste vsi proti tomosu.Pa ste se že peljali z njim?

Zame je super, pa ne zato ker ga imam, ampak v primerjavi z drugimi 4t stroji.

Za ta denar kaj boljšega težko dobiš.

V bistvu, če pogledaš sploh ni toliko težav.

Cvilijo zavore, slabe ploščice,pač zamenjaš.

Napaka v elektro napeljavi, verjetno čisto navaden lapsus,nekje je nekaj v stiku.

To so malenkosti

res so malenkosti ampak gre se za princip, tovarna naj pač prizna serijsko napako ne pa da ti pol mehaniki mečejo pred nos da če te moti pač zamenjaj

da bi bil jaz na vašem mestu bi že zdavnaj o tem obvestil tržno inšpekcijo

oh...na prvi so me prevzeli ladijski žarometi, tour de fance gume, auspuh zanimivo speljan in čist nore zavore in amortizerji...

pravi streetfighter :lol1:

...še bolj smešno pa je ko se peljeta po pisti :lol1: in na začudenje vseh tomos ostane zadaj pa čeprav ima gor superduper akrapota, nevemkake plavajoče in potapljajoče diske ter radialne zavore pa take in drugačne amortizerje...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a ti resno misliš da ybr nima šans proti tomosu :naughty: do zdaj še vedno ko smo bili na mobikrogu je tomos ostal daleč zadaj za ybrjem, pa je bil tomos replica cup in po tačkah se je vozil čez ovinke

res so malenkosti ampak gre se za princip, tovarna naj pač prizna serijsko napako ne pa da ti pol mehaniki mečejo pred nos da če te moti pač zamenjaj

da bi bil jaz na vašem mestu bi že zdavnaj o tem obvestil tržno inšpekcijo

...še bolj smešno pa je ko se peljeta po pisti :lol1: in na začudenje vseh tomos ostane zadaj pa čeprav ima gor superduper akrapota, nevemkake plavajoče in potapljajoče diske ter radialne zavore pa take in drugačne amortizerje...

Dam mojo 450ko če se najde kak da me z ybr 125 prehiti, se ne hecam. In tikanje nožke na supermotu ne pomeni bit hiter. Ne govorimo o mehanikih ampak o mopedu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a ti resno misliš da ybr nima šans proti tomosu :naughty: do zdaj še vedno ko smo bili na mobikrogu je tomos ostal daleč zadaj za ybrjem, pa je bil tomos replica cup in po tačkah se je vozil čez ovinke

res so malenkosti ampak gre se za princip, tovarna naj pač prizna serijsko napako ne pa da ti pol mehaniki mečejo pred nos da če te moti pač zamenjaj

da bi bil jaz na vašem mestu bi že zdavnaj o tem obvestil tržno inšpekcijo

...še bolj smešno pa je ko se peljeta po pisti :lol1: in na začudenje vseh tomos ostane zadaj pa čeprav ima gor superduper akrapota, nevemkake plavajoče in potapljajoče diske ter radialne zavore pa take in drugačne amortizerje...

končne hitrosti so neumnost pri teh motorjih in tudi nasploh, ker je veliko odvisno od aerodinamike in prenosov...

pa vožnja po tačkah ni vse (to zna tudi tisti ki je zadnji na tomos cup)...

Prosim pridi kdaj v KP na kartodrom koper in naredi bolji cajt od tomosa

ti dam še js mojo 450ko in 1000€zraven

Popravljeno . Popravil dr_lunatic
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hja no ne bit tko prepričan, vglavnem original yamaha ybr pusti zadaj original tomosa SM replico CUP na mobikrogu

mogoče gre tomos čez ovinke bolje zaradi širših gum ampak na ravnini ostane zadaj ker mu pač zmanjka moči

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hja no ne bit tko prepričan, vglavnem original yamaha ybr pusti zadaj original tomosa SM replico CUP na mobikrogu

mogoče gre tomos čez ovinke bolje zaradi širših gum ampak na ravnini ostane zadaj ker mu pač zmanjka moči

Sem zelo prepričan ker supermoto proge so zelo ovinkaste in moreš se precej nagnit da lahko spelješ ovinek hitro. Ko pa se ful nagneš je problem da začne motor skakat če nimaš prav nastavljen moped. V supermotu pa ni lih dosti ravnic :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hja no ne bit tko prepričan, vglavnem original yamaha ybr pusti zadaj original tomosa SM replico CUP na mobikrogu

mogoče gre tomos čez ovinke bolje zaradi širših gum ampak na ravnini ostane zadaj ker mu pač zmanjka moči

kolkor vem je tomos močnejši od YBR, saj je mašina ista, auspuh pa kar boljši (pa rečte da je akrapovič slab)

YBR ima tanjše gume in boljšo aerodinamiko kar veliko pripomore k ravnici...

Ampak cesta/pista ni ravna črta in ko YBR pride do ovinka je usega veselja konec...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

preberi odebeljen text........na mobikrogu, to je bila pa tudi edina pista na kateri sem videl primerjavo in vedno je bil ybr v ospredju

...in kot sem predvideval smo prišli do tu: vsak motor je narejen za svoj namen

mislim da bosta obadva razumela kaj mislim (lunatic in sky)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

preberi odebeljen text........na mobikrogu, to je bila pa tudi edina pista na kateri sem videl primerjavo in vedno je bil ybr v ospredju

...in kot sem predvideval smo prišli do tu: vsak motor je narejen za svoj namen

mislim da bosta obadva razumela kaj mislim (lunatic in sky)

Točno tako! :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

preberi odebeljen text........na mobikrogu, to je bila pa tudi edina pista na kateri sem videl primerjavo in vedno je bil ybr v ospredju

...in kot sem predvideval smo prišli do tu: vsak motor je narejen za svoj namen

mislim da bosta obadva razumela kaj mislim (lunatic in sky)

strinjam se :whistle:

zato pa naj ne pljuvajo po tomosu tolko

Popravljeno . Popravil dr_lunatic
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tomos je čist kul motor.pač mal seriskih napakic. :whistle:

pač nekaterim je boljša ybr enim pa tomos. :huh:

Popravljeno . Popravil tada
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lunatic pa sky vedno primerjata tomosa na pisti, ker vesta, da je nasploh tomos oz. supermoto na primerni progi hitrejši...čist čudno a :slap: vedno delata bedaste primerjave, k sploh ne gredo skup! gre se za vsakdanjo rabo! pa k še zdej ne dojameta?!?! 3/4 vseh teh lastnikov teh mopedov jih imajo samo in izključno za uživancijo po normalnih cestah, za prevoz do trgovine/šole ipd. Vidva pa k se ne znata drugač branit gresta pa delat primerjavo na pisti, seveda prirejeni za tomosa. sej smo bli, kot je k0ci povedu s tomosom in ybr na pisti primernejši za ybr, pa je bla ybr logično hitrejša :trance_33_sleep: . res se poglabljata v primitivne vode :worship:

če kupiš motor za na pisto, takoalitako zamenjaš več ali manj komponent...slej al prej, šraufa se pa itak skos...

pa sploh ne gre v tej temi za primerjavo ybr vs tomos

pa če mene prašaš niso to "manjše napakice" ampak so kar zajetna popravila...zamislte si, da ni garancije pa morte vse to plačat...bi hmal še za enga napraskal lahko :krneki:

brezveze...to ste spelal zdej čist mim...i'm out, sicer me pa briga...dokler men dela motor kot mora po 10x tolk prevoženih kilometrov...

VESELO ŠRAUFANJE!

strinjam se :whistle:

zato pa naj ne pljuvajo po tomosu tolko

ne pljuva se po zmogljivostih...sploh ne gre za to, za kaj je motor narjen, gre se za to če sploh deluje... :headbang:

če pa je tomos narjen za to, da crkuje, potem se pa opravičujem...je zelo, zelo dober, odličen motor v tem za kar je narjen :worship:

Popravljeno . Popravil C4V4L13R
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar se tiče reklamacij so zelo korektni-v Kopru.

Moj motor so na njihove stroške prišli iskat v Kranj, ga pregledali, nastavili in uredili tako kot je treba, pripeljali nazaj in plačal nisem niti centa.

Če je pa tvoj serviser kmet, pojdi pa k drugemu, ali pa v Koper.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!