Skoči na vsebino

Shark čelade


Ice

Priporočene objave

...če ti je bila RSI preglasna, ti bo po moje RSR2 še bolj :grim ...RSR2 je namreč čelada dirkalnega ranga :evilgrin: in zato tudi najbolj zračna, ima veliko zračnikov in dodatnih ''zakrilc'' na čeladi, vse to pa posledično poveča hrup pri vožnji, RSI pa je na bi bila bolj v rangu sport/touring, predvsem naj bi pri Shark-u izboljšali to kar ti grajaš, hmm? :unsure: ...sam imam RSR pa sem ravno mislil zamenjati za RSI, ker naj bi bila tudi po testih bolj tiha kot RSR...

lp

No potem bom pa še enkrat premislil o nakupu RSR2.

Ampak zdi se mi, da je RSI res preveč glasna- lahko tudi zaradi oblike moje glave, ali česa drugega.

Lahko pa vam povem, da ima RSI veliko neizpiljenih detailov: zapiranje vizirja ni ravno blesteče, končna plastika na zaponki odpada, pa ful je nadležno mušice čistit iz zračnika na glavi.

Za zračnike pa res nikoli ne veš ali imaš odprto zračenje ali ne- ker se tisti gubki malo sumljivo preklapljajo.In to me pri moji čeladi jezi :angry: .Noja pa še lak se je začel luščit.

Pa brez zamere tisti, ki imate to čelado, ker jaz kritiziram mojo čelado. :naughty:

Noja useeno jo preizkusite to čelado, mogoče bo pa vam pasala.

Hvala za nasvet

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imel sem 4 leta RSF2 z irridium blue vizirjem, čelada mi je služila odlično (tiha,udobna, edino mogoče malo bolj zračna bi lahko bila v res vročih dneh). Sedaj sem kupil RSR2 Foggy legend replica, bomo vidl kako se bo ta odnesla. RSR je bistveno bolj trda čelada (bolj se te oprime) in tudi nekoliko manjšo školjko ima (pri isti št) kot rsf2.

Popravljeno . Popravil ICE_MAN
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imel sem 4 leta RSF2 z irridium blue vizirjem, čelada mi je služila odlično (tiha,udobna, edino mogoče malo bolj zračna bi lahko bila v res vročih dneh). Sedaj sem kupil RSR2 Foggy legend replica, bomo vidl kako se bo ta odnesla. RSR je bistveno bolj trda čelada (bolj se te oprime) in tudi nekoliko manjšo školjko ima (pri isti št) kot rsf2.

Šele zdaj boš videl,kakšen olupek si imel na glavi do sedaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Šele zdaj boš videl,kakšen olupek si imel na glavi do sedaj.

...mogoče se za tole primerjavo med RSF2i in RSR2 nisi primerno izrazil :evilgrin: ...malce delaš krivico RSF-ki :unsure: ...sam imam RSR-ko moja boljša 1/2 pa RSF2i Race in moram priznati, da je za vsakdanjo uporabo veliko bolj primerna RSF-ka, predvsem pa je tišja na račun malce slabšega zračenja...če pa pogledam kakovost izdelave, pa za moje oko prav nič ne zaostaja za RSR-ko, po varnosti pa tudi ne...v glavnem olupek ni, je pa predvsem odvisno s kakega zornega kota gledaš na čelado in kaj od nje zahtevaš oz. pričakuješ :hmm: ...sam se bom za naslednjo Shark-ico odločil pogledat v ''nižji sport touring'' razred, RSI ali RSF, ker želim tišjo čelado :? ...saj bi vzel Schubert R1 pa mi ni všeč... :grrr :grim

...pa brez zamere...

lp

Popravljeno . Popravil flero
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pri sharku si mored edino uhce zaleepit ker so ponavadi RSX oz RSR2 modela zelo oska. drugace pa uporabljam RSX in čelada je :naughty: bomo videli kako se bo odnesla se v nadaljno

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...mogoče se za tole primerjavo med RSF2i in RSR2 nisi primerno izrazil :evilgrin: ...malce delaš krivico RSF-ki :unsure: ...sam imam RSR-ko moja boljša 1/2 pa RSF2i Race in moram priznati, da je za vsakdanjo uporabo veliko bolj primerna RSF-ka, predvsem pa je tišja na račun malce slabšega zračenja...če pa pogledam kakovost izdelave, pa za moje oko prav nič ne zaostaja za RSR-ko, po varnosti pa tudi ne...v glavnem olupek ni, je pa predvsem odvisno s kakega zornega kota gledaš na čelado in kaj od nje zahtevaš oz. pričakuješ :hmm: ...sam se bom za naslednjo Shark-ico odločil pogledat v ''nižji sport touring'' razred, RSI ali RSF, ker želim tišjo čelado :? ...saj bi vzel Schubert R1 pa mi ni všeč... :grrr :grim

...pa brez zamere...

lp

Kaka zamera neki,dej ga no srat...

Stvar je naslednja.....sam se hotel kupit tudi rsf,vendar ko sem jo probal je bila ista figa kot moja stara nolanka N83,samo da ni smrdela po švicu,ravno tako je bila težka,glasna,vizir se je meglil,prezračevanje podn itd...,če bi jo kupil ne bi nič naredil,zato sem izpljunil dvojne dinarčke in vzel rsr in mi ni žal niti najmanj,naslednja bo skor sigurno rsr2,sam škoda ker ni več Jacque replike,bo pa najbrž Duhamel.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaka zamera neki,dej ga no srat...

Stvar je naslednja.....sam se hotel kupit tudi rsf,vendar ko sem jo probal je bila ista figa kot moja stara nolanka N83,samo da ni smrdela po švicu,ravno tako je bila težka,glasna,vizir se je meglil,prezračevanje podn itd...,če bi jo kupil ne bi nič naredil,zato sem izpljunil dvojne dinarčke in vzel rsr in mi ni žal niti najmanj,naslednja bo skor sigurno rsr2,sam škoda ker ni več Jacque replike,bo pa najbrž Duhamel.

...hmm...upam, da bom dobil kako za testno vožnjo, ko bom kupoval, da bom lahko primerjal... :grrr :ninja: :grim ...pa hvala za info...

p.s. ...lahko pa dobiš mojo Jacque repliko v zameno za novo, meni je Foggy legend ali Roses čist všeč...hehehe, mal heca... :P

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Žiwjo.

Ali kdo slučajno ve, če bo pri letošnji RSR2 (2008), kakšna novost (Barve, zračniki.....).

Ker bi rad kupil usaj pretežno črno čelado, ampak od prejšnjih poslikav mi ni nobena ravno pri srcu :BUA: .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Žiwjo.

Ali kdo slučajno ve, če bo pri letošnji RSR2 (2008), kakšna novost (Barve, zračniki.....).

Ker bi rad kupil usaj pretežno črno čelado, ampak od prejšnjih poslikav mi ni nobena ravno pri srcu :BUA: .

Še vedno lahko kupis tisto brez poslikave......črno naprimer :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še vedno lahko kupis tisto brez poslikave......črno naprimer :krneki:

Žiwjo.

Črna res ni slaba, ampak samo črna mi ne paše. Lepše je videt, če je na čeladi kakšen detajl v drugi barvi(usej meni).

Recimo nekaj takšnega kot je poslikava pri SHOEI XR-1000 Joust TC-5, ali kaj podobnega.

Ja tko je k tok kompliciram z takimi malenkostmi. :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

končno (modeli 2008).

Res res lepe poslikave še posebno pri RSI.

Drug tedn pa bo RSR2 ABSOLUTE moja! :OK:

www.shark-helmets.com

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

končno (modeli 2008).

Res res lepe poslikave še posebno pri RSI.

Drug tedn pa bo RSR2 ABSOLUTE moja! :OK:

www.shark-helmets.com

Najbrž boš mogel še malo počakati,dobava,uvozniki pa te finte......

Je pa absolute res dobra,prava poživitev proti prejšnjim enobarvnim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najbrž boš mogel še malo počakati,dobava,uvozniki pa te finte......

Je pa absolute res dobra,prava poživitev proti prejšnjim enobarvnim.

Mogoče sem se res malo prenaglil-to je od naudušenja :rolleyes:

Absolute je res zakon, samo par detajlov, in že je pozabljeno enobarvje. Pa še huda ztgleda :evilgrin:

Lahko bi reku, da je še lepša od Shoej-eve Joust tc-5.

Ostale poslikave na RSX in RSI so tud zakon.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Žiwjo.

Ali kdo slučajno ve, če bo pri letošnji RSR2 (2008), kakšna novost (Barve, zračniki.....).

Ker bi rad kupil usaj pretežno črno čelado, ampak od prejšnjih poslikav mi ni nobena ravno pri srcu :BUA: .

Jst mam tole (RSR2 Foggy Legend Black) http://www.kneedraggers.com/details/Shark_...ck--615398.html zraven sem pa še vzel srebrn vizir in prov hudo zgleda :yea2:

Sm jo pa kupu letos, sam pa ne vem če je model 2008.

Popravljeno . Popravil ICE_MAN
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

812e6018a116507bc17b315f754cca2e_rough.jpg

Pozdravljeni.

Ta čelada je Shark RSR2 foggy legend black, in je model 2007, ker v kolekciji 2008 takšne barvne kombinacija neboste vač našli. Kolikor sem jaz bral o kolekcijah 07 in 08, ni med njimi nobene druge razlike razen barvnih kombinacij.

Torej use po starem le drugačen izgled.

Zelo lepa čelada, vendar za moj primer preveč pisana.

Jaz bom takoj, ko bo to možno vzel "Absolutko", vendar še izbiram med črno in srebrno barvo vizirja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hm...mam eno vprašanje za vas ko imate Sharke

Jst imam RSF2i pa nisem ravno zadovoljen in vse kar je me moti tist podbradek ker mi noter piha in tist veter ustvarja zvok....

če bi lahko probal, ko sem kupoval sigurno nebi kupil....

ne da reklamiram, vendar npr. Shoei ima tist podbradek do vrata in je pač vhod v čelado zaprt....in to sem ful razočaran, da sem dal tolk denarja, da mi tuli noter....

:whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hm...mam eno vprašanje za vas ko imate Sharke

Jst imam RSF2i pa nisem ravno zadovoljen in vse kar je me moti tist podbradek ker mi noter piha in tist veter ustvarja zvok....

če bi lahko probal, ko sem kupoval sigurno nebi kupil....

ne da reklamiram, vendar npr. Shoei ima tist podbradek do vrata in je pač vhod v čelado zaprt....in to sem ful razočaran, da sem dal tolk denarja, da mi tuli noter....

:whistle:

Žiwjo.

Enake probleme kot vi z RSF2i sem imel jaz z RSI- s tem da je bilo pri moji čeladi še par drugih malenkosti.

Pa sm jo nesel nazaj in so mi jo reklamirali, in mi saomo za doplačilo dajo boljšo čelado RSR2.

Upam da z njo nebo takih težav.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo!

A je kdo mogoče kupil čelado S500 po 15. septembru 2007? Sem imel karambol z motorjem, zdaj pa ne morem uveljavljati škode na čeladi, ker ne najdem računa. :headbang: Če se me kdo usmili, naj mi prosim piše na PM.

Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!