Skoči na vsebino

Honda CB 600 F Hornet


Sali
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34,

servis manualManuale_Officina_Hornet_07.pdf

priročnik navodila Hornet manual.pdf

Priporočene objave

Pozdravljeni!

Ker nimam servisne knjižice oz. navodil za uporabo prosim, če mi nekdo pove katero olje naj dam v Hornet 600 (l.2001).

Pa če je po servisni knjigi na 30.000 km kakšen poseben poseg?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

Ker nimam servisne knjižice oz. navodil za uporabo prosim, če mi nekdo pove katero olje naj dam v Hornet 600 (l.2001).

Pa če je po servisni knjigi na 30.000 km kakšen poseben poseg?

Service manual za Hornetko najdes tukaj, je pa za letnik 98, ampak mislim, da je isto tud za 01.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

zdravo

Sem nov uporabnik tega portala, pred kratkim pa sem se kupil svoj drugi motor hondo 600 hornet letnik 03. in povem da sem skrajno zadovoljen. Tut jst nimam servisne knjigice, prejšni lastnik pravi da jo je zgubil, pa me zanima, če je ista ko za letnik 01 oz 98.

lp, joze

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zdravo

Sem nov uporabnik tega portala, pred kratkim pa sem se kupil svoj drugi motor hondo 600 hornet letnik 03. in povem da sem skrajno zadovoljen. Tut jst nimam servisne knjigice, prejšni lastnik pravi da jo je zgubil, pa me zanima, če je ista ko za letnik 01 oz 98.

lp, joze

no, modelno leto 2003 ima nekaj sprememb: večji tank (iz 16 na 17 litrov), mislim, da je bilo tudi nekaj malenkostnih sprememb na fergazerjih (več navora v nižjih vrtljajih).

Drugače pa glede servisov ni bistvenih sprememb, tako da se lahko komot uporablja prejšnja knjigica.

Čestitam za nakup sršena! Odlična izbira! Jaz se žal od svojega poslavljam :cry::(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Zanimiva statistika prodaje v Italiji v tem letu:

Marca quantità

HONDA HORNET 600 5.553

YAMAHA FZ6 3.853

KAWASAKI Z 750 3.281

SUZUKI GSR 600 3.109

BMW R 1200 GS 2.224

KAWASAKI ER-6N 2.101

YAMAHA FZ1 FAZER 1.821

Eno brezvezno vprašanje (ali pa tudi ne): Ali so SS motorji pred izumrtjem?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
Zanimiva statistika prodaje v Italiji v tem letu:

Marca quantità

HONDA HORNET 600 5.553

YAMAHA FZ6 3.853

KAWASAKI Z 750 3.281

SUZUKI GSR 600 3.109

BMW R 1200 GS 2.224

KAWASAKI ER-6N 2.101

YAMAHA FZ1 FAZER 1.821

Eno brezvezno vprašanje (ali pa tudi ne): Ali so SS motorji pred izumrtjem?

Po mojem si tale sršen zasluži že kar spomenik. Pred mesecom dni sem kupil svoj prvi resen motor, t.j. Hornet 600. Pred tem sem že vozil nekaj motorjev&mopedov&skuterjev, vendar so bili prvi občutki na sršenu edinstveni - mislim, da jih bom brez težav hranil v trajnem spominu. Tako lahkotne vožnje še ne ... Lepo zvezno pospeševanje, stabilno v ovinkih, polaga kar sama, zmogljivosti pa več kot zadovoljive. Mal'bolj nerodno je v dvoje, a to je itak pri vseh motociklih - odgovornost je pač dvojna.

Prav lep nedelja se je napravila, tako da veselo na vožnjo!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

HONDA HORNET 600 5.553

Eno brezvezno vprašanje (ali pa tudi ne): Ali so SS motorji pred izumrtjem?

SS niso pred izumrtjem, samo vračajo se tja, kjer naj bi bili pravzaprav ves čas - na dirkališča.

Pa glede Hornet - italija je že tradicionalno domovina Hornetke... mislim, da jo celo tam izdelujejo (lahko se motim).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa glede Hornet - italija je že tradicionalno domovina Hornetke... mislim, da jo celo tam izdelujejo (lahko se motim).

Popravljeno . Popravil zkuna
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa verjetno tudi vse ostale Honde (na 2 kolesih) za tukajšnje tržišče.

:nono:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

Pri Hornet 600 imam težavo s temperaturo motorja.

In sicer takrat, ko sva na motorju dva mi pri počasni vožnji števec za temperaturo naraste čez polovico skale,

ventilator se vklopi, vendar mi vseeno začne kaplajati hladilna tekočina iz drenažne cevi pod motorjem(nastane lužica).

Hladilne tekočine je dovolj. Pri tekoči vožnji izven naselja ni teh problemov.

Mogoče kdo ve, kaj bi lahko bilo narobe?

Hvala za pomoč.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To ni nič narobe pri cevki vrže ven samo odvečno vodo ker je je preveč v raztezni posodi . pusti tako kot je in ne dolivaj vode v raz posodo pa ti nebo več kaj teklo ven .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Pozdravljeni vsi ljubitelji Srsenov!! :evilgrin:

Koncno sem se odlocil tudi sam, da si letos konec leta tudi sam privoscim svoj prvi motor! In to bo sigurno nov Hornet! Za nakup proti koncu leta sem se odlocil, ker se zbiram denar, ob tem pa racunam na kak popust, ce bo slucajno kje v kaksnem salonu ostal kak rdec ali zlat, po moznosti z ABS-om. Nimam izkusenj s tem, ampak me pa zanima par stvari, za katere upam, da mi boste morda tukaj na forumu lahko odgovorili. Opazil sem, da je kar nekaj ponudnikov Hondinih motociklov, ki niso pooblascenci, nudijo pa neko EURO garancijo.... Hmmmmm, na pooblascenem servisu pa mi pravijo, da za taksen motor ne nudijo garancije. Cemu potem euro garancija??!!?? Sicer pa so za cca 10 % cenejsi od pooblascenih prodajalcev. Tako da me malce skrbi nakup pri nepooblascenem prodajalcu. Kaj pa to, morda kdo ve, ali je predplacilo za nov model, naprimer, da narocim decembra 2007 in tudi placam motor, ki bi ga dobil v zacetku motoristicne sezone 2008 tudi kaj popusta??

Ob tem bi bil zelo vesel, ce ima morda kdo izmed vas novega Horneta, da mi malce opise kako je s tem motorjem. Sam sem sicer parkrat peljal starejsega, 2002 letnik, in je bilo super! Sicer mi s tem neboste pomagali pri odlocitvi, ker je tako ze padla, zbiram samo informacije in si s tem krajsam cakalno dobo!! :naughty:

Hvala!!! :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tukaj je en novi crni srsen 600 z ABS... Kaj konkretno te zanima? (ja, je super igraca in ga nadvse priporocam, ampak verjetno si to pricakoval in imas kaksno bolj podrobno vprasanje ;) )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Opazil sem, da je kar nekaj ponudnikov Hondinih motociklov, ki niso pooblascenci, nudijo pa neko EURO garancijo.... Hmmmmm, na pooblascenem servisu pa mi pravijo, da za taksen motor ne nudijo garancije. Cemu potem euro garancija??!!?? Sicer pa so za cca 10 % cenejsi od pooblascenih prodajalcev. :worship:

Motorji pooblaščenih prodajalcev se od motorjev "nepoooblaščenih" prodajalcev razlikujejo ravno v garanciji: prvi imajo EURO garancijo (ravno nasprotno kot ti praviš), medtem ko drugi ne; imajo pa t.i. hišno garancijo. EURO garancija je priznana v celotni EU, tako da ti kjerkoli na poti nudijo "popolno nego" pod budnim očesom Honde. V primeru hišne garancije jamči prodajalec in ne Honda!!! EURO garancija stane cca 300-400 EUR in zato so lahko motorji brez nje toliko cenejši ... To je praksa, ki je ustaljena tudi v tujini. Slaba stran je, da moraš v garancijskem roku motor obvezno peljati na servis k prodajalcu (vprašlljiva strokovnost?); poleg tega pa je razplet v primeru resne tovarniške napake vprašljiv? Dobra stran pa prihranek ... V primeru Honde je tveganje seveda manjše, kot v primeru ******* (da ne užalim koga). Tako je tole.

Glede rezervacij in vnaprejšnjega plačila pa naslednje: težko verjamem, da ti bo kdo prodal motor letnik 2008 za ceno letnika 2007, preden je prvi sploh naprodaj. Sicer pa bo vsakdo presrečen za vnaprejšnje plačilo. Sploh pa ne vidim smisla vnaprejšnjega plačila???? Raje denar naloži do naslednjega leta, potem pa kvečemu s popustom kupi nov motor prejšnjega letnika ....

Lep pozdrav!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zivjo! Hvala za odgovor!

Se opravicujem, da sem tako dolgo rabil, pa vseno. No, v bistvu me bolj zanimajo stvari, za katere mislim, da je malo prehitro sprasevati, ker je model popolnoma nov. To, da je super igraca, v to sploh ne dvomim! Takoj mi je padel v oko, s Hondami sem zelo zadovoljen (sicer do danes samo z avtomobili), ker Hornet bo v bistvu moj prvi motor. Vprasati sem zelel, ce se pojavljajo kaksne napake, kaksne slabe strani motorja, nepredvideni problemi, ki se lahko pojavijo pri popolnoma novem modelu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zivjo! Ja na netu sem zasledil tudi prodajalca iz Logatca, ki NI pooblascen Honda dealer, ampak on v nasprotju z ostalimi sivimi nudi tudi 24 mesece EURO garancije. Predplacilo pa sem imel v mislih zato, ker ce dajo kak popust, imam pa potem nov letnik. Ker kakorkoli gledas, ko ga prodajas je zelo pomemben ob ostalih faktorjih tudi letnik motornega kolesa. No, saj bom videl. Do Novembra bom imel denar na kupcku, potem pa grem aktivno na lov za mojo trofejo, za katero upam da bo rdeca, z ABS-om!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni vsi skupaj!!

Danes, 06.07.2007 ob 16.30 uri sem vplačal moj novi moped Hondo CB 600 F Hornet!!! :yea1: :kva2: :yea1: :kva2: :yea1: :kva2: :yea1: :kva2: :yea1: :kva2:

Ha, ha, ha, ha, dobim jo v sredo 11.07.2007!

JUHU!!!!!!! :grrr :grim

Zgledala bo pa takole, iste barve, z dodatno opremo kot jo vidite na fotki, razen pokrova zadnjega sedeža, vse ostalo pa BO na njej!!!

:wub: :wub: :wub:

post-5704-1183742774_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uuuuu lepo ji sede zadn pokrov sedeza pa takoj na tvoji zgleda leps k na moji ze sam zadn blatnik, ni mi pa tok vsec "povisana sipca" ceprou uporabna pa najbrz je, sam men so predlagal da najprej probam brez.

Ce ni skrivnost bi te sam prosu da poves kok si doplacu za zadnji blatnik in "sipco"???

Vem da je z ABS-om bivsih 100K vec......Ostalo pa...

No uglavn lepa je pa cim vec varnih KMjou

Popravljeno . Popravil casper7
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uuuuu lepo ji sede zadn pokrov sedeza pa takoj na tvoji zgleda leps k na moji ze sam zadn blatnik, ni mi pa tok vsec "povisana sipca" ceprou uporabna pa najbrz je, sam men so predlagal da najprej probam brez.

Ce ni skrivnost bi te sam prosu da poves kok si doplacu za zadnji blatnik in "sipco"???

Vem da je z ABS-om bivsih 100K vec......Ostalo pa...

No uglavn lepa je pa cim vec varnih KMjou

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A to je nova hornetka ne sliki??A ni mal drugčna :unsure: zadnič sm gledal v eni reviji je bla mal drgačna..podobna Z-ju al ne :hmm: drgač ni tok slaba sam men so lepše une tastare in še izbiram al bi kupu tastaro hornetko al svja (s ali navadnega) oz. ne vem še kaj točno :doze:

Drgač pa ni tok slaba ta tanova :naughty: sam mal predraga :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

JJJJJJJOOOOOOOOJJJJJJJJ!!!!!!!

MOPED JE DOMAAAAAAAA!!!!!! :OK: :kva2: :yea1: :worship:

:OK: :kva2: :yea1: :worship:

:OK: :kva2: :yea1: :worship:

:OK: :kva2: :yea1: :worship:

post-5704-1184174298_thumb.jpg

post-5704-1184174338_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil Demon
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!