Skoči na vsebino

Honda CB 600 F Hornet


Sali
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34,

servis manualManuale_Officina_Hornet_07.pdf

priročnik navodila Hornet manual.pdf

Priporočene objave

rebound, yep.

amortizer (= blazilec + vzmet), nope. blazilec oz. hidravlicni del amortizerja prehitro vraca. presibak ali prevelike luknje za pretok olja (plina).

in nisva se razumela, ne med voznjo ne izpusti motorja, temvec ko bos spobaval vzmetenje (pri stojecem motorju).

Ha, ha, ja sorry, ves da ga bom drzal!

No, sicer sem probal, gre kar hitro nazaj gor, ce pa je prehitro, to pa nebi vedel povedati. Ima pa zadaj plinski amortizer SHOWA. Kolikor pa sem zasledil, mu druga kot prednapetosti vzmeti zal ne morem nastavljati...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Spomladi se spravljam v nakup hornetke 600 letnik 2000-2003. Na kaj moram biti pozoren pri nakupu? Kako lahko hitro ocenim ali je motor dobro ohranjen? Ali imajo kakšne tipične napake?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Spomladi se spravljam v nakup hornetke 600 letnik 2000-2003. Na kaj moram biti pozoren pri nakupu? Kako lahko hitro ocenim ali je motor dobro ohranjen? Ali imajo kakšne tipične napake?

Če si iz Lj ali okolice se mi javi na PM, pa ti bom na svojem pokazal na kaj je treba popazit.

lp,

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
Blokada na rocki za gas, ki omeji motor na 25 kW??? Ha, ha, ha,... :slap:

zakaj pa ne :hmm: .....in potem je motor vozen z 18imi leti in izpitom do 25kw

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zakaj pa ne :hmm: .....in potem je motor vozen z 18imi leti in izpitom do 25kw

Blokada na rocici za gas? Taksna blokada ne omeji, spremeni moci motorja na 25 kW. Motor ima se vedno toliko kilovatov kot jih ima, samo da gasa ne mores na polno odpreti. Po mojem mnenju, je blokada motorja na 25 kW izvedljiva samo z elektroniko...

Popravljeno . Popravil Demon
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Blokado dajo na ročko za gas. Ne da se je obrniti do konca.

Če so vplinjači,je blokada na vplinjaču tako,da je na gasu obrat do konca,loputa na vplinjaču pa priprta in s tem blokada.Za FI pa nisem siguren.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Blokada na rocici za gas? Taksna blokada ne omeji, spremeni moci motorja na 25 kW. Motor ima se vedno toliko kilovatov kot jih ima, samo da gasa ne mores na polno odpreti. Po mojem mnenju, je blokada motorja na 25 kW izvedljiva samo z elektroniko...

In takšen motor se homologira na 25kw in je rešeno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Blokada na rocici za gas? Taksna blokada ne omeji, spremeni moci motorja na 25 kW. Motor ima se vedno toliko kilovatov kot jih ima, samo da gasa ne mores na polno odpreti. Po mojem mnenju, je blokada motorja na 25 kW izvedljiva samo z elektroniko...

No pomisli malo preden pišeš take bedarije...

Kako bo agregat prišel do tiste prave nazivne moči, če ni možno odpreti ročice za plin do konca in s tem posledično tudi loput ne...no razloži mi, me zelo zanima. Če pa uspeš še utemeljiti, ti pa kakšna nagrada na svetovnem nivoju ne uide

Popravljeno . Popravil MarduK
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No pomisli malo preden pišeš take bedarije...

Kako bo agregat prišel do tiste prave nazivne moči, če ni možno odpreti ročice za plin do konca...no razloži mi, me zelo zanima. Če pa uspeš še utemeljiti, ti pa kakšna nagrada na svetovnem nivoju ne uide

Koliko pa je meni znano in kar je moč kupiti so posebni vložki, ki se vstavijo na izhodu cilindra v ispuh to je mehanska blokada, ne poznam pa drugih oblik omejevanja. Za vse motorje je moč kupiti te vložke v Nemčiji preko spleta. :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No pomisli malo preden pišeš take bedarije...

Kako bo agregat prišel do tiste prave nazivne moči, če ni možno odpreti ročice za plin do konca in s tem posledično tudi loput ne...no razloži mi, me zelo zanima. Če pa uspeš še utemeljiti, ti pa kakšna nagrada na svetovnem nivoju ne uide

Za fergazer ne recem, pri vbrizgu goriva pa dvomim, da je blokada mehanska...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Koliko pa je meni znano in kar je moč kupiti so posebni vložki, ki se vstavijo na izhodu cilindra v ispuh to je mehanska blokada, ne poznam pa drugih oblik omejevanja. Za vse motorje je moč kupiti te vložke v Nemčiji preko spleta. :unsure:

To je ena možnost, druga je podobna, le, da se vstavi med sesalna grla in glavo, dobi se tudi "restricted" odmične gredi, pa še cel kup teh stvari obstaja...

Za fergazer ne recem, pri vbrizgu goriva pa dvomim, da je blokada mehanska...

Zakaj dvomiš? Enostavno agregat ne doseže polne moči, če je zasuk omejen...logično. Obrate razvije, moči pa ne, saj ne dobi toliko mešanice zraka in bencina v izgorevalni prostor kot bi je dobil sicer, posledično prihaja do manjših eksplozij le tu...Iz glave ti lahko povem, da so tako blokirani FZ6 iz 98 na 72 konjskih moči...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj dvomiš? Enostavno agregat ne doseže polne moči, če je zasuk omejen...logično. Obrate razvije, moči pa ne, saj ne dobi toliko mešanice zraka in bencina v izgorevalni prostor kot bi je dobil sicer, posledično prihaja do manjših eksplozij le tu...Iz glave ti lahko povem, da so tako blokirani FZ6 iz 98 na 72 konjskih moči...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj dvomiš? Enostavno agregat ne doseže polne moči, če je zasuk omejen...logično. Obrate razvije, moči pa ne, saj ne dobi toliko mešanice zraka in bencina v izgorevalni prostor kot bi je dobil sicer, posledično prihaja do manjših eksplozij le tu...Iz glave ti lahko povem, da so tako blokirani FZ6 iz 98 na 72 konjskih moči...

Torej, ce je po tvoje, kupis FZ6 z 72 konji, doma malo posraufas, vrzes te fizicne blokade ven in ze imas 98 konjev, placujes pa jih samo 72??!!?? Kar tako iz glave, ne verjamem...

Točno tako. Vendar se tu pojavi vprašanje koliko je to dejanje smotrno sploh zaradi morebitnih problemov z zavarovalnicami...

Pa ni to neka nova modna muha, enostavne blokade so bile aktualne najbolj v nemčiji že pred leti, ko motorji niso smeli imet več kot 98 konjev...

Evo, pa še link sem ti našel, se mi je zdelo, da je nekdo tukaj to že objavil...

Popravljeno . Popravil MarduK
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Točno tako. Vendar se tu pojavi vprašanje koliko je to dejanje smotrno sploh zaradi morebitnih problemov z zavarovalnicami...

Pa ni to neka nova modna muha, enostavne blokade so bile aktualne najbolj v nemčiji že pred leti, ko motorji niso smeli imet več kot 98 konjev...

Evo, pa še link sem ti našel, se mi je zdelo, da je nekdo tukaj to že objavil...

Sorry, ce nebi videl, nebi verjel! :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je kdo najdu kje odgovor zakaj je nova hornetka pridobila 4KM in s tem pri nas tudi padla v najdražji razred za registracijo?

Mene v prihodnje mal odvrača od nakupa, razen če mi res dajo dost popusta pri zavarovalnci, da se nau poznal do 72kw in nad 72kw?

res škoda za tako malo razliko v moči pa tolk več denarja. :headbang:

Mi zdej FZ-6N kr bolj diši. :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je kdo najdu kje odgovor zakaj je nova hornetka pridobila 4KM in s tem pri nas tudi padla v najdražji razred za registracijo?

Mene v prihodnje mal odvrača od nakupa, razen če mi res dajo dost popusta pri zavarovalnci, da se nau poznal do 72kw in nad 72kw?

res škoda za tako malo razliko v moči pa tolk več denarja. :headbang:

Mi zdej FZ-6N kr bolj diši. :whistle:

Hja, ce mene vprasas, mi je Hornet vreden vecjega placila registracije napram FZ6. Je pa res, da ce bi se se enkrat odlocal za nakup, pa bi se odlocil za vecjega brata Horneta, CB 1000 R, za katerega bi vse razen malo visje cestnine placal vse enako kot za mojega 600... Ker pa je moped ze doma, in to nov, se zaenkrat nebom menjal...

Popravljeno . Popravil Demon
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Blokada na 25kw je narejena tako da ti vgradijo v frgazr difuzorje, ki dajo manj dotoka, nato pa še elektricno blokado, na obrate.

ce kdo rabi mam jz use te zadeve doma original od hornetke, ker sm jo pred kratkim odprla.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Blokada na 25kw je narejena tako da ti vgradijo v frgazr difuzorje, ki dajo manj dotoka, nato pa še elektricno blokado, na obrate.

ce kdo rabi mam jz use te zadeve doma original od hornetke, ker sm jo pred kratkim odprla.

LP

Oooooooooooo, zdaj ko si jo odprla, zdaj bo pa VESELICA na njej sedeti!!!! :evilgrin: :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ima kdo na Hornet-ki montirane te crashpade? (stari model <06)

Zanima me dolžina obeh, ker bi rad predelal svoje od gsx-r-a na originalno velikost za hornetko. Pastika je baje enaka, le nosilci so različno dolgi. Moji so očitno predolgi, pa me zanima koliko jih lahko skrajšam, da bodo še služili svojemu namenu?

1852n.jpg

Lahko so tudi drugačni, rabim le dolžino vsakega posebej. Če ima kdo, bi prosil za info, lahko na PM.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!