Skoči na vsebino

Honda CB 600 F Hornet


Sali
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34,

servis manualManuale_Officina_Hornet_07.pdf

priročnik navodila Hornet manual.pdf

Priporočene objave

  • 4 mesecev pozneje...

Eno vprašanje in sicer: mam hondo hornet 2005 letnik in mi včasih ko ga užgem z zaugom normalno vedno pustim laufat cca minuto-dve (tačas se oblečem) in ga VČASIH kar zaduši pa ugasne, včasih sicer normalno, ko je enkrat ogret motor dela normalno (vsaj za zdaj). Any suggestions kaj bi lahko blo narobe?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 hours ago, pamzyo said:

Eno vprašanje in sicer: mam hondo hornet 2005 letnik in mi včasih ko ga užgem z zaugom normalno vedno pustim laufat cca minuto-dve (tačas se oblečem) in ga VČASIH kar zaduši pa ugasne, včasih sicer normalno, ko je enkrat ogret motor dela normalno (vsaj za zdaj). Any suggestions kaj bi lahko blo narobe?

Najbrž nič, sam sem vžigal z čokom na max brez gasa, počakal 10-20 sekund izklopil in je bilo vse ok. Čim sem kaj čaral sem naletel na težave ali kup verglanja po neptrebnem.

Ni priporočljivo segrevati motor 2min na mestu ker se segreva le en del, zaželjeno da se vse segreva boljkone enakomerno kar dosežeš le z vožnjo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Okej dans mi ga je na tak nacin ratal zalit da sm ga ucitno predolgo pusto z zaugom laufat, in noce vec uzgat, baje nej sam pocakam neki cajta pa naj bi uzgau? 

Me pa zanima ker nimam knjizice od motorja kaj pomen tale rdeca luc ki skos gori ko dam kontakt...?

IMAG0383.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, pamzyo pravi:

Okej dans mi ga je na tak nacin ratal zalit da sm ga ucitno predolgo pusto z zaugom laufat, in noce vec uzgat, baje nej sam pocakam neki cajta pa naj bi uzgau? 

Me pa zanima ker nimam knjizice od motorja kaj pomen tale rdeca luc ki skos gori ko dam kontakt...?

IMAG0383.jpg

Počakat al pa svečke ven vzet

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

10 minutes ago, pamzyo said:

Me pa zanima ker nimam knjizice od motorja kaj pomen tale rdeca luc ki skos gori ko dam kontakt...?

 

Lights when coolant is over the specified temperature, and/or engine oil pressure is below normal operating range. If the indicator lights, pull safely to the side of the road.  

Še navodila... je na dolgo opisano.

http://service.tanga-moteurs.ro/data/Honda_CB600F_aka_599_2006_Owners_manual_original_not_scanned_made_by_Honda_upload_by_Ami.pdf

Nič ni narobe če gori ob kontaktu. Če se ti med vožnjo prižge pa je lahko resen problem. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja sej to mi skos vsi pravijo in tud sem jo...Glihkar sem šou probat užgat, pa sem še čez noč akumolator filu, ker baje rabi velik moči da kresne, če ga enkrat zalije in še kr nič...normalno vergla, akumolator je poln ker res normalno vergla ampak nič znaka da bi kresno...any suggestions?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Probaj z znano dobrim akumulatorjem. Ko je moj bil švoh nisem več vžgal... ko pa sem še uspel (baterija proti koncu) nisem ko je bila mašina vroča (dolga štorjija). Zmeri napetost akumulatorja z in brez luči. Če pade za več kot npr 0,6V je že bolj bogi...

Popravljeno . Popravil StaraFeltna
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, KARMEN1 said:

'Če vergla..........

... pri slabem (sulfiranem) akumulatorju ki ne more več oddajati potrebnega toka pride do povečanega padca napetosti pri verglanju in poslednično zmanjka za "iskro" ker vse "poje" zaganjač. Ni najboj točno povedano a da ne zakompliciram preveč.

Tako da za neizkušeno oko zgleda in sliši se fajn... v bistvu pa...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Okej da porocam veselo novico: z velikim strahom da kej zajebem sem se 1dan po izpitu na 1 motorju prvic spravo sraufat na keremkol motorju, snel kesl odsraufo svecke, jih spuco nazaj zrihto vse in vzgaaaaaaal! V posnetku se lepo vidi kok fejst je bil zalit hehe...in nardil svoje prve (uradne) kilometre legalno! Felt like i was flying!:)

VIDEO0011.mp4

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...
  • 1 mesec pozneje...

ali ima hornet 08 (PC41) nastavljivo vzmetenje? priročnika nimam, na spletu ne najdem nič pametnega, na samem motorju pa se mi zdi da se prvo vzmetenje ne da nastavljati (nima nobenega šraufa za zategovanje itd..) pri zadnjem pa ne vem kam točno pogledat ker ga nisem še nič "razstavljal"...

 

:book:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 38 minutami, Marre13 pravi:

ali ima hornet 08 (PC41) nastavljivo vzmetenje? priročnika nimam, na spletu ne najdem nič pametnega, na samem motorju pa se mi zdi da se prvo vzmetenje ne da nastavljati (nima nobenega šraufa za zategovanje itd..) pri zadnjem pa ne vem kam točno pogledat ker ga nisem še nič "razstavljal"...

 

:book:

Spredaj ni nastavljivo, zadaj pa lahko nastaviš prednapetost vzmeti s stopničasto krono nad vzmetjo. Med orodjem bi moral imeti poseben ključ za nastavljanje, ni pa potrebno nič razstavljat.

scan0004.pdf

scan0005.pdf

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Odločil sem se za hornetko in bi rabil malo pomoči z nakupom(upam da nisem sfalil teme). To bo moj prvi motor, rabil bi pa nekoga z malo več pameti in istim motorjem v garaži, da gre z mano na ogled in preizkus. Nimam prijateljev zagretih za ta hobi, ali domačih mehanikov, zato se tudi obračam sem. No, vsaj meni se v glavi zdi to dobra ideja, če bom koga našel pa druga :) 

Nimam preveč pojma o motorjih, z veseljem se pa za dobro delo zahvalim s pivsko valuto ali po želji. Tudi če nisi nevem kak strokovnjak ampak si lastiš motor, veš kakšno stvar ali dve o hornetki, si še vedno dobrodošel, drugo mnenje je vedno dobrodošlo, toliko bolj ko temelji na izkušnjah.

Hvala vsem že vnaprej!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V temi oglasi iz interneta navedi nekaj tebi zanimivih motorjev, definiraj cenovni rang in želje. Napiši še od kje si, morda se kdo javi. Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, XTR pravi:

V temi oglasi iz interneta navedi nekaj tebi zanimivih motorjev, definiraj cenovni rang in želje. Napiši še od kje si, morda se kdo javi. Lp

 
 

Zaenkrat bi vsaj rad vedel če je kakšen interesant, za podrobnosti o lokaciji obiska itd se bova nato že naknadno dogovorila. Če pa si ciljal na samo izbiro oglasov, mi pa to ni tak problem, sploh jih pa ni toliko na avto.netu da bi imel preveč za  komplicirat ;)

Popravljeno . Popravil Bakka
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Morda se najde že na forumu kakšen dober motor ali pa pozna kdo koga ki prodaja. Napiši od kje si, če želiš, pa se ti bo morda javil kdo iz okolice. Tudi mehaniki zelo neradi komentirajo motorje pred nakupom, ko pa enkrat kupiš ga pa brez zadržkov. Şamo v vednost, da ne boš pričakoval kakšnega navala kandidatov za ogled... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni,

mi lahko kdo prosim pomaga, zanima me tip žarnice ( H1 ali H7) v sprednji luči za dolgo in kratko luč v Hornetki 2007 letnik. 

hvala...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!