Skoči na vsebino

Honda CB 600 F Hornet


Sali
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34,

servis manualManuale_Officina_Hornet_07.pdf

priročnik navodila Hornet manual.pdf

Priporočene objave

Ko vzames dol stranske maske je ta pena nalimana na luci in naj bi se maska lepo ulegla na njo..samo po slabih 10ih letih je kar precej preparena. Dejansko imas 4 sraufe in jo mas dol...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

5 minutes ago, Marre13 said:

Ko vzames dol stranske maske je ta pena nalimana na luci in naj bi se maska lepo ulegla na njo..samo po slabih 10ih letih je kar precej preparena. Dejansko imas 4 sraufe in jo mas dol...

Hvala! Se verjetno spravim kar danes razmontirat, drugega itak ne morem brez sprednje bremze :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 minutes ago, Marre13 said:

Sej mas se zadnjo :smoke: itaq je pa gas najbl vazn na motorju, brez ostalga se da pelat 

 

6 minutes ago, Xebec said:

Žlajfaš s tazadno :bounce:

Tudi res, pa za prst al pa dva je še ročke, kaj več sploh rabiš :lol1:Itak pa jutri ni časa, za vikend pa ne bo vremena :jezik: Če bi se pred prejšnjim vikendom to zgodilo, bi se bistveno bolj žrla :) 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, lucif3rka pravi:

Nehaj smetit čist lepo temo, to je prvo. Drugo, sploh ne vem, kaj maš za delat tu, če se itak skoz pritožuješ čez moj izbor motorja. In tretje, oprostim ko prideš častit kavo. Pa tortico. Pa pobožat Hornetko... Čeprav ne, nočem da se je dotikaš s svojo žlehtnobo :ras:

...

Kaj pa te ročke, ki niso ravno klasične old skul srebrne z bunkico? 

Jaz vedno olepšam vsako temo, naj ti bo to jasno. Prav pogrejem ti srčka, ko vidiš, da komentiram neki. :ras: 

Bi častil, če bi povedala, da si v mojih koncih. Božal pa tujih motorjev nam, mogoče le mausovega kitajca :lol1: Umikam se iz teme, bom pa samo še slikco všečkal ko jo objaviš, ker bodo nove ročke zih lepe :) 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ce prevec moti pihanje na nakedu, rit mal nazaj pomaknt... Tko jaz na AC nardim, ce mi dojadi pihanje... Ampak, ponavad mi ne..

 

Popravljeno . Popravil a79
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

še tukaj dodam slike nove pridobitve - auspuha, več pa v temi:

 

hornet garage.jpg

hornet rear side.jpg

hornet side.jpg

Popravljeno . Popravil Marre13
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Zdravo, ze kako leto imam Hondo CBR 600F (enaka izvedba kot tale zgoraj bela samo v sport obliki) in se mi dogaja, da mi balanca tako nekako trese, da na desni roki, ko dam dol rokavice čutim mravljince. Včasih od vibracij boli zapestje-dlan...kje bi lahko bil vzrok? Pomoje gre za neke mikro vibracije... je lahko vzrok v moji ne-kondiciji, pretesni rokavici, prelahkih utežeh na balanci al čemu drugem? Gume so nove in tudi prej je blo se mi zdi enaka fora...aja pa prejšni lastnik je nekaj omenil, da je nastavljal prednje vilice, da so bile nižje ali trše, da se motor nebi guncal tolk ob pospeševanju.

 

Hvala

Popravljeno . Popravil motoguzi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni, ima kdo papirje za homologacijo LeoVince lonca za Hondo CB600S 2002 letnik? Lonec je navaden, srebrne barve.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

53 minutes ago, motoguzi said:

Zdravo, ze kako leto imam Hondo CBR 600F (enaka izvedba kot tale zgoraj bela samo v sport obliki) in se mi dogaja, da mi balanca tako nekako trese, da na desni roki, ko dam dol rokavice čutim mravljince. Včasih od vibracij boli zapestje-dlan...kje bi lahko bil vzrok? Pomoje gre za neke mikro vibracije... je lahko vzrok v moji ne-kondiciji, pretesni rokavici, prelahkih utežeh na balanci al čemu drugem? Gume so nove in tudi prej je blo se mi zdi enaka fora...aja pa prejšni lastnik je nekaj omenil, da je nastavljal prednje vilice, da so bile nižje ali trše, da se motor nebi guncal tolk ob pospeševanju.

 

Hvala

Kaj pa kufr? Meni brez uteži trese samo ko imam ta velik kufer gor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, motoguzi pravi:

Zdravo, ze kako leto imam Hondo CBR 600F (enaka izvedba kot tale zgoraj bela samo v sport obliki) in se mi dogaja, da mi balanca tako nekako trese, da na desni roki, ko dam dol rokavice čutim mravljince. Včasih od vibracij boli zapestje-dlan...kje bi lahko bil vzrok? Pomoje gre za neke mikro vibracije... je lahko vzrok v moji ne-kondiciji, pretesni rokavici, prelahkih utežeh na balanci al čemu drugem? Gume so nove in tudi prej je blo se mi zdi enaka fora...aja pa prejšni lastnik je nekaj omenil, da je nastavljal prednje vilice, da so bile nižje ali trše, da se motor nebi guncal tolk ob pospeševanju.

 

Hvala

4valjniki imajo prav tako vibracije (mikro) na neki določeni brzini, eni so bolj občutljivi drugi manj, predvsem jih čutiš pri kaki konstantni dolgočasni vožnji. Niso pa to samo vibracije pri hornetki, večina modeov jih ima. Zadeva je delno rešljiva s kakimi težjimi utežmi na koncu krmila (lažjih ne priporočam) , ali gumijastim vpetjem le teh. Še najbolj pa pomaga voziti, voziti, voziti in iskati ceste, kjer ni dolgočasja :D
 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 urami, lucif3rka pravi:

Kaj pa kufr? Meni brez uteži trese samo ko imam ta velik kufer gor.

Kufra še zaenkrat nimam. Je pa res da zdj iščem nosilce, ki bi ali se minimalno videli ali pa bi jih lahko na hitro dol pobral oziroma gor namontiral ko bi rabu kufer. Mi lahko kj priporočaš? Kako maš ti narjen? 

givi.jpg

sw-motech.jpg

nosilec1.PNG

pred 17 urami, DAMI34 pravi:

4valjniki imajo prav tako vibracije (mikro) na neki določeni brzini, eni so bolj občutljivi drugi manj, predvsem jih čutiš pri kaki konstantni dolgočasni vožnji. Niso pa to samo vibracije pri hornetki, večina modeov jih ima. Zadeva je delno rešljiva s kakimi težjimi utežmi na koncu krmila (lažjih ne priporočam) , ali gumijastim vpetjem le teh. Še najbolj pa pomaga voziti, voziti, voziti in iskati ceste, kjer ni dolgočasja :D
 

@DAMI34 Se pravi težje uteži manj vibracij?

Popravljeno . Popravil motoguzi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Just now, motoguzi said:

Kufra še zaenkrat nimam. Je pa res da zdj iščem nosilce, ki bi ali se minimalno videli ali pa bi jih lahko na hitro dol pobral oziroma gor namontiral ko bi rabu kufer. Mi lahko kj priporočaš? Kako maš ti narjen? 

Jaz mam klasično givi ploščo z givi e52, nisem nč spreminjala, tako sem jo že kupila. Več k pol časa se vozim s kufrom, pa me niti ne motijo kaj preveč nosilci, je pa res, da mam še šipco gor, pa crash bare, pa ta široke nosilce špeglov... Dejansko zgleda pač enakomerno glomazna, pa se s tem tolažim :D 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, lucif3rka pravi:

Jaz mam klasično givi ploščo z givi e52, nisem nč spreminjala, tako sem jo že kupila. Več k pol časa se vozim s kufrom, pa me niti ne motijo kaj preveč nosilci, je pa res, da mam še šipco gor, pa crash bare, pa ta široke nosilce špeglov... Dejansko zgleda pač enakomerno glomazna, pa se s tem tolažim :D 

 

A se mi zdi da vem kira je tvoja ...videl na FB grupi :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zna bit :)

IMG-20160707-WA0004.thumb.jpg.e6cd6e29a494275849016cc4e3394b28.jpg

Tu je bla sveže kupljena :wub: (beri: ko sm jo samo glancala na dovozu dober teden dokler sem dejansko nardila izpit :D)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, lucif3rka pravi:

Zna bit :)

IMG-20160707-WA0004.thumb.jpg.e6cd6e29a494275849016cc4e3394b28.jpg

Tu je bla sveže kupljena :wub: (beri: ko sm jo samo glancala na dovozu dober teden dokler sem dejansko nardila izpit :D)

Spucan ni kaj pa lep tudi ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, motoguzi pravi:

 

@DAMI34 Se pravi težje uteži manj vibracij?

Načeloma ja, al pa se premaknejo na druge obrate. Najbolje je izogibati se konstantnemu gasu na določenih obratih, kjer je največ vibracij, iskanje zavitih cest in 10km manj ali več kot običajno. Sicer pa ščasoma se tudi roke navadijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...
Ob 13. 4. 2017 ob 12:01, lucif3rka pravi:

Ror ni v kratkoročnih finančnih planih :blush:

Kje v prvi maski pa je ta pena? Meni se zdi da res konkretno vibrira, pa skoz bolj :BUA:

 

To imajo vse hornetke, kokr sm jst bral je lahko več razlogov, lahko pa sama testiraš med vožnjo s prijemanjem plastik ko to začne ropotat. Ko sem jaz pritisnil na plastiko pri B je tresenje izginilo, tako da sem vedel da je problem v zgornji konzoli, jo pa lahko tud v mirovanju pritisneš in upogibaš, pri meni je cvilila tudi tako. 

A - zgornji dash in spodnja luč sta v stiku in plastiki treseta, vmes vstavi trakec črnega tesnila/gume in testiraj

B - označen del razmakneš ravno dovolj, da vstaviš notri bilo katero peno(na vsaki strani je kržni vijak), ne rabiš pene ne fiksirat ne nič, se bo sama stisnila ko zavijačiš nazaj, samo enakomerno jo razporediš pa dovolj jo mora biti da tesni(meni je to rešil problem)

C(ni označen) - peno sem najprej prilepil pod črno plastiko na obrobi luči, ampak to ni imelo učinka.

F1DJjzO.jpg?1

 

srečno!

Popravljeno . Popravil B192
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 15. 5. 2017 ob 16:04, motoguzi pravi:

Zdravo, ze kako leto imam Hondo CBR 600F (enaka izvedba kot tale zgoraj bela samo v sport obliki) in se mi dogaja, da mi balanca tako nekako trese, da na desni roki, ko dam dol rokavice čutim mravljince. Včasih od vibracij boli zapestje-dlan...kje bi lahko bil vzrok? Pomoje gre za neke mikro vibracije... je lahko vzrok v moji ne-kondiciji, pretesni rokavici, prelahkih utežeh na balanci al čemu drugem? Gume so nove in tudi prej je blo se mi zdi enaka fora...aja pa prejšni lastnik je nekaj omenil, da je nastavljal prednje vilice, da so bile nižje ali trše, da se motor nebi guncal tolk ob pospeševanju.

 

Hvala

Kot ti je napisal Dami...mogoče imaš še vilice malo trdo nastavljene...uteži pa sam nisem mogu verjet kakšna razlika med težami...prav zanimivo...Načeloma se vibracije pojavljajo pri konstantni vožnji ponavadi...Sem imel s temi utežmi kr neki heca na eni hondi vfr 800 ,ker sem skompliciran človek seveda!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsi ki imate aftermarket izpuhe, kaj bi priporočal za hornetko PC41?

Sodeč po youtubu mi najbolje deluje leovince, devil tudi mogoče ni slab. Akra so vsi cenovno nevdržni in precej isto mi deluje kot stock. Če ma kdo leovince gor, al pa karkoli da se dobro sliši, bi se ga lahko enkrat zapeljal poslušat? :)  

Pogoj je, da je legalno.

Hvala!

Popravljeno . Popravil B192
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 minutes ago, B192 said:

Vsi ki imate aftermarket izpuhe, kaj bi priporočal za hornetko PC41?

Sodeč po youtubu mi najbolje deluje leovince, devil tudi mogoče ni slab. Akra so vsi cenovno nevdržni in precej isto mi deluje kot stock. Če ma kdo leovince gor, al pa karkoli da se dobro sliši, bi se ga lahko enkrat zapeljal poslušat? :)  

Pogoj je, da je legalno.

Hvala!

Uuu, tej prošnji se pa tudi jaz pridružujem, slej ko prej bo treba kaj dodat :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Letos videl,slišal kar nekaj mopedov s SC projekt...zgleda in sliši vsaj zame odlično...no seveda je še leovinci gp evo,ki mi je sanjsko narejen!

 

maxresdefault.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

37 minutes ago, B192 said:

To imajo vse hornetke, kokr sm jst bral je lahko več razlogov, lahko pa sama testiraš med vožnjo s prijemanjem plastik ko to začne ropotat. Ko sem jaz pritisnil na plastiko pri B je tresenje izginilo, tako da sem vedel da je problem v zgornji konzoli, jo pa lahko tud v mirovanju pritisneš in upogibaš, pri meni je cvilila tudi tako. 

A - zgornji dash in spodnja luč sta v stiku in plastiki treseta, vmes vstavi trakec črnega tesnila/gume in testiraj

B - označen del razmakneš ravno dovolj, da vstaviš notri bilo katero peno(na vsaki strani je kržni vijak), ne rabiš pene ne fiksirat ne nič, se bo sama stisnila ko zavijačiš nazaj, samo enakomerno jo razporediš pa dovolj jo mora biti da tesni(meni je to rešil problem)

C(ni označen) - peno sem najprej prilepil pod črno plastiko na obrobi luči, ampak to ni imelo učinka.

 

srečno!

Hvala za tako podrobno obrazložitev! Priznam, da se še nisem lotila, ampak se mi zdi, da je nekako manj slišat kot včasih... Pa ne vem, al se mogoče zadnje čase pač na višjih obratih več vozim, al je pomagalo ko je imela srečanje s tlemi :P Bo za vikend daljša tura z različno tempiranimi ovinki pa da vidimo, al se bo treba it ta hobi projekt. V vsakem primeru moram pa stakniti šipco, ker me res zanima, kakšen veter v čelado bo brez..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!