Skoči na vsebino

Aprilia 1000 ETV Caponord


kasti
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34,

image.jpeg.a59fb6b64a8459d5808fac78485de6cc.thumb.jpeg.dfb35f6ecc8e8d5ed3d1ea63a69eb56c.jpeg

Priporočene objave

off topic, pa vseeno...prodam Caponorda 1000, 2003, drugi lastnik, slovenski. Ca 58 000, lani menjane vse tekočine, progresivne fedre spredaj, mazanje verige..povišan vizir gume ok...mislim, da je ležaj krmila fuč..rahlo vobla...nov stane okoli 40 eur..originalni kovčki, eden rahlo podrsan, za pravega mojstra malenkost...mene ni nikoli pustil na cedilu...naložene mape pri šarcu..3100 eur z kufri...brez 2950...prosim samo resni in brez cenkanja tukaj...neumestne komentarje zadržite za sebe...dobronamerni so dobrodošli...kontakt na iggimaki@gmail.com...

 

lp vsem caponordistom, Igor

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...
Ob 7. 8. 2018 ob 20:22, začetnik10 pravi:

off topic, pa vseeno...prodam Caponorda 1000, 2003, drugi lastnik, slovenski. Ca 58 000, lani menjane vse tekočine, progresivne fedre spredaj, mazanje verige..povišan vizir gume ok...mislim, da je ležaj krmila fuč..rahlo vobla...nov stane okoli 40 eur..originalni kovčki, eden rahlo podrsan, za pravega mojstra malenkost...mene ni nikoli pustil na cedilu...naložene mape pri šarcu..3100 eur z kufri...brez 2950...prosim samo resni in brez cenkanja tukaj...neumestne komentarje zadržite za sebe...dobronamerni so dobrodošli...kontakt na iggimaki@gmail.com...

 

lp vsem caponordistom, Igor

Zdravo. Objavljam javno. Na strani 57 se je ta motor prodajal lani nakar sva se dogovorila za ceno in ob ogledu dala roko zanj da drugi dan urediva prepis placilo in prevzem, ko sem se ves vesel odpeljal proti domu dobim v roku pol ure sms "motorja ne prodam". Mislim da je ta oglas bolj preverjanje koliko zanimanja bo kot pa resna prodaja. 200 km za prazen ni. Lep pozdrav in uspesno prodajo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

27 minutes ago, Aleš83 said:

Zdravo. Objavljam javno. Na strani 57 se je ta motor prodajal lani nakar sva se dogovorila za ceno in ob ogledu dala roko zanj da drugi dan urediva prepis placilo in prevzem, ko sem se ves vesel odpeljal proti domu dobim v roku pol ure sms "motorja ne prodam". Mislim da je ta oglas bolj preverjanje koliko zanimanja bo kot pa resna prodaja. 200 km za prazen ni. Lep pozdrav in uspesno prodajo.

 

glede na napis Vstrom dl100 v tvojem profilu, reč decu hvala :D 

 

Sej capona ni slaba, ampak...je lastništvo presenetljivo drugačno od lastništa japonca. Res. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

17 hours ago, Kugelschreiber said:

...je lastništvo presenetljivo drugačno od lastništa japonca. Res. 

Kaj konkretnega? Slisal sem za tezave pri konektorju regulatorja, pa zahtevnost glede akumulatorja in z njim povezanih tezav s sklopko zaganjaca, je se kaj drugega tako pogostega/hudega?

Ko sem kupil sedanji avto sem potem sel brat vse te grozljivke na forumu kako je ta avto najslabsi kar jih je zapustilo tovarno, pa zaenkrat prav super sodelujeva, enako je z Aprilio - zaenkrat razen verige in enega seta gum ni se nic slo v maloro...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

46 minutes ago, Zok said:

Kaj konkretnega? Slisal sem za tezave pri konektorju regulatorja, pa zahtevnost glede akumulatorja in z njim povezanih tezav s sklopko zaganjaca, je se kaj drugega tako pogostega/hudega?

Ko sem kupil sedanji avto sem potem sel brat vse te grozljivke na forumu kako je ta avto najslabsi kar jih je zapustilo tovarno, pa zaenkrat prav super sodelujeva, enako je z Aprilio - zaenkrat razen verige in enega seta gum ni se nic slo v maloro...

Motor ma zelo znano zgodovino, in zelo malo km. 35000 jih je mela. Dražijo pa take male zezice. Diski ropotajo k plehmuska. Obrablene neke puše. Cca 120€. Žmigavci do 2500rpm samo gorijo, po tej meji utripajo. Parkiran sm že 14 dni, ker ne dobim zadnjega verižnika. Iskal na treh krajih v Trstu, kjer RES nism še spravil štacunarja v zadrego, smo samo gledali u kataloge, 14-21 dni so rekli. Grem na ebay, piše na zalogi, joj, ni na zalogi, bo v tednu 20.-24. 8.  Učer dobim mail, de šment, se opravičujejo, ampak, ga ni nikjer, in bo šele NASLEDNJI teden. 3-8,9. Menjal olje v ročki za sklopko, čez 2000km črno ko motorno olje. Opazil sem, da mi štop gori nonstop. Pravkar sem naštelal taco za zadnjo bremzo, da spet zadne stikalo. 

 

Capona je za svoj dnar dobr potovalnik. Suverena, cvrsta.  je pa ljubiteljski stroj, morš met rad in maš mal opravkov. Jez bi verjetno raj Varo. 

Popravljeno . Popravil Kugelschreiber
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 50 minutami, Kugelschreiber pravi:

Motor ma zelo znano zgodovino, in zelo malo km. 35000 jih je mela. Dražijo pa take male zezice. Diski ropotajo k plehmuska. Obrablene neke puše. Cca 120€. Žmigavci do 2500rpm samo gorijo, po tej meji utripajo. Parkiran sm že 14 dni, ker ne dobim zadnjega verižnika. Iskal na treh krajih v Trstu, kjer RES nism še spravil štacunarja v zadrego, smo samo gledali u kataloge, 14-21 dni so rekli. Grem na ebay, piše na zalogi, joj, ni na zalogi, bo v tednu 20.-24. 8.  Učer dobim mail, de šment, se opravičujejo, ampak, ga ni nikjer, in bo šele NASLEDNJI teden. 3-8,9. Menjal olje v ročki za sklopko, čez 2000km črno ko motorno olje. Opazil sem, da mi štop gori nonstop. Pravkar sem naštelal taco za zadnjo bremzo, da spet zadne stikalo. 

 

Capona je za svoj dnar dobr potovalnik. Suverena, cvrsta.  je pa ljubiteljski stroj, morš met rad in maš mal opravkov. Jez bi verjetno raj Varo. 

 

Izjava za ljubitelje :D

pa ne da privoščim, ampak sem hotel povedat, da je rabilo nekaj časa, da crkne. Sicer pa KTM ni nič boljši :(

 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

45 minutes ago, DAMI34 said:

 

Izjava za ljubitelje :D

pa ne da privoščim, ampak sem hotel povedat, da je rabilo nekaj časa, da crkne. Sicer pa KTM ni nič boljši :(

 

 

 

 

Ti vcasih res mal....mal kratek izpades.  To ni problem z motorjem, ampak je z dobavlivostjo veriznika.  Tud kettenmax ga ni mel na zalogi. Sfukane ketne (jebiga, ravno sred feragosta) dam u isto kategorijo ko znucane gume in zavorne ploscice. Tako je pr nas, u hribih. Morde je u vajdušni drugace. 

 

Je pa to del lastniske izkusnje. Podobno ko limp mode pa iskanje crackanih donglov.....bol pusinava use skup. 

Popravljeno . Popravil Kugelschreiber
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, Kugelschreiber pravi:

 

Ti vcasih res mal....mal kratek izpades.  To ni problem z motorjem, ampak je z dobavlivostjo veriznika.  Tud kettenmax ga ni mel na zalogi. Sfukane ketne (jebiga, ravno sred feragosta) dam u isto kategorijo ko znucane gume in zavorne ploscice. Tako je pr nas, u hribih. Morde je u vajdušni drugace. 

 

Je pa to del lastniske izkusnje. Podobno ko limp mode pa iskanje crackanih donglov.....bol pusinava use skup. 

na tole sem bolj, ciljal:

Dražijo pa take male zezice. Diski ropotajo k plehmuska. Obrablene neke puše. Cca 120€. Žmigavci do 2500rpm samo gorijo, po tej meji utripajo.

če sem pa užalil Italjanska čustva, potem pa prosim:

mi skuzi :P

ps. karatek samo do tiste meje dokler drugi zmorejo slediti..zatem pa... :D

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

18 minutes ago, DAMI34 said:

na tole sem bolj, ciljal:

Dražijo pa take male zezice. Diski ropotajo k plehmuska. Obrablene neke puše. Cca 120€. Žmigavci do 2500rpm samo gorijo, po tej meji utripajo.

če sem pa užalil Italjanska čustva, potem pa prosim:

mi skuzi :P

ps. karatek samo do tiste meje dokler drugi zmorejo slediti..zatem pa... :D

 

 

Nc uzalu. Kar je res je res. Bojda se temu rece duša. Diski ropocejo od dneva 1, zato tistih pus nism se menjal, bom verjetno menjal diske. Zmigavci pa.....ma ne da se mi stromarjev poslusat. Bodo kr ok. 

 

Pa spucej zdej ta bluz. 

Popravljeno . Popravil Kugelschreiber
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, Kugelschreiber pravi:

Nc uzalu. Kar je res je res. Bojda se temu rece duša. Diski ropocejo od dneva 1, zato tistih pus nism se menjal, bom verjetno menjal diske. Zmigavci pa.....ma ne da se mi stromarjev poslusat. Bodo kr ok. 

 

Pa spucej zdej ta bluz. 

sam zato k te mam rt.

Ma tok te nimam. Lej meni je normalno, da "nekoliko starejši" motor, pa čeprav ima relativno malo kmjev in za cifro kot si ga plačal ima nekaj "manjših" problemov. Te probleme se da urediti in bo tipi top. Dokler ne nafukajo kupa elektronike na moped (starejši je še nimajo) se da vse urediti, če le mašina dobro laufa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, krucymucy pravi:

Masina dela. Konec koncev je od istega naroda, kot tvoj najboljsi moped. 

japonska? :P

 

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 hours ago, DAMI34 said:

japonska? :P

Rekel je najboljsi, ne najljubsi... :D

Popravljeno . Popravil Zok
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot običajno sem pogledal, če bom kaj koristnega izvedel. In že spet....

no ja, bom pa povedal : žmigavci, ki ne delajo pod nizkimi obrati....a je težko vzeti vse žarnice ven (majhen izvijač) in očistiti kontakte ter grla ? Če si len, jih natopiš z WD ali kontakt sprejem. Nato bodo imeli dovolj elektrike, da bodo utripali tudi v križišču. To ni ljubiteljsko vzdrževanje, ampak čisto normalen opravek 1x letno tudi na japonskem motorju. Kakšen konektor, ki ga dosežeš lahko tudi daš narazen in očistiš ali pa vsaj od daleč natopiš s kontakt sprejem. Poceni in ni težko, samo kadit in roštiljat ne zraven.

Zadnji verižnik dobiš v 3 - 7 dneh po pošti od Motopointa, da ni treba potovat po Italiji. Ketno tudi.

Navedene težave niso nujno problem Aprilij. Bolj je za paziti, če se odločiš peljat na profi servis, npr. Motorjet, ko ti vrnejo zjeban motor in moraš potem sam še enkrat, pa nekaj lukenj in sidrnih vijakov, sprešano sprednjo os, luknjo v kompenzacijski posodi ter napačno zmoniranih ležajev ti pustijo, ker si ljubitelj. Pa še skoraj po tleh greš, ker zadnje kolo pleše in raz*ebe novo verigo. Pol pa brez "ups" rečejo "pubec je narobe sestavil, bomo obrnili". Ostala škoda pa nič. Še dobro, da sem nekoč vozil tisti drugi motorl na servis in sem se navadil na šoke.

  • Všeč mi je 2
  • Žalosten 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 28. 5. 2018 ob 18:53, Sash00 pravi:

Zak, jaz uporabljam Bardahl XTM 15W50 syntronic. .....

Kje hudirja se to olje lahko kupi ? Oz. v kateri štacuni ga prodajajo ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

5 hours ago, lasagna said:

Kot običajno sem pogledal, če bom kaj koristnega izvedel. In že spet....

no ja, bom pa povedal : žmigavci, ki ne delajo pod nizkimi obrati....a je težko vzeti vse žarnice ven (majhen izvijač) in očistiti kontakte ter grla ? Če si len, jih natopiš z WD ali kontakt sprejem. Nato bodo imeli dovolj elektrike, da bodo utripali tudi v križišču. To ni ljubiteljsko vzdrževanje, ampak čisto normalen opravek 1x letno tudi na japonskem motorju. Kakšen konektor, ki ga dosežeš lahko tudi daš narazen in očistiš ali pa vsaj od daleč natopiš s kontakt sprejem. Poceni in ni težko, samo kadit in roštiljat ne zraven.

Zadnji verižnik dobiš v 3 - 7 dneh po pošti od Motopointa, da ni treba potovat po Italiji. Ketno tudi.

Navedene težave niso nujno problem Aprilij. Bolj je za paziti, če se odločiš peljat na profi servis, npr. Motorjet, ko ti vrnejo zjeban motor in moraš potem sam še enkrat, pa nekaj lukenj in sidrnih vijakov, sprešano sprednjo os, luknjo v kompenzacijski posodi ter napačno zmoniranih ležajev ti pustijo, ker si ljubitelj. Pa še skoraj po tleh greš, ker zadnje kolo pleše in raz*ebe novo verigo. Pol pa brez "ups" rečejo "pubec je narobe sestavil, bomo obrnili". Ostala škoda pa nič. Še dobro, da sem nekoč vozil tisti drugi motorl na servis in sem se navadil na šoke.

:hmm: Glej, 25 let mam motorje, pa nism vedel de je treba žmigavce razkopavat, čistit wdjat, ker nism še mel takega problema. Capota sm kupil, ker poznam lastnika, motor ustreza namembnosti, in je bil v budgetu. Da to ni maintenence free kot Honda, so me posvarili. Si pa nism mislil, da je lahko tolk drugače vse skupaj. Nisem spreobrnjen v taljanoljubca, si pa malenkosti dost manj ženem k srcu. Če užge in gre, sm vesel :D 

 

O tvojih izkušnjah s serviserji mi gredo pa mal kocine pokonc.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma meni je pa odpadla sipca od aftermarket zmigoucov.. made in japan:jezik:

ne sej imas prav.. itakjana moras imet rad.. jaz nebi rekel da je drugacen, je samo specificen. O serviserjih pa raje ne.. in dobavnem roku ;) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 urami, lasagna pravi:

Kje hudirja se to olje lahko kupi ? Oz. v kateri štacuni ga prodajajo ?

Bolj proti primorski  - Trstu, Gorici. Pri nas ni poznano Ita. pa ga veliko uporabljajo v različne motorje bmw itd.  Zastopnika pri nas ni. 

mogoče tu

http://parttis.eu/index.php?route=product/product&product_id=3444

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 30. 8. 2018 ob 21:38, Kugelschreiber pravi:

.... motor ustreza namembnosti, in je bil v budgetu. Da to ni maintenence free kot Honda, so me posvarili. Si pa nism mislil, da je lahko tolk drugače vse skupaj. Nisem spreobrnjen v taljanoljubca, si pa malenkosti dost manj ženem k srcu. Če užge in gre, sm vesel :D .....

 

Vidim, da imava CN iz identičnih razlogov. Budget je med uporabo nekoliko presegla, kadar se pelje, se pa zelo dobro in uživam. S smerniki sem nekoč imel identičen problem, ki ga je s šmirglom in WD uredil moj bolj natančen prijatelj - 3 leta deluje.

pred 22 urami, Rdeči pravi:

:naughty: Kosilnico imam električno, tako da bom ostal na Motul 15-50. Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 9/1/2018 at 10:04 AM, lasagna said:

Vidim, da imava CN iz identičnih razlogov. Budget je med uporabo nekoliko presegla, kadar se pelje, se pa zelo dobro in uživam. S smerniki sem nekoč imel identičen problem, ki ga je s šmirglom in WD uredil moj bolj natančen prijatelj - 3 leta deluje.

:naughty: Kosilnico imam električno, tako da bom ostal na Motul 15-50. Hvala

Naj me koklja brcne :D

 

zadnjič sm razkopal blinkerje počohal grla in popipsal s kontakt sprejem. Na kontakt ni pomagalo. Danes sem jo pelal iz hiše in....žmigavci na minimumu žmigajo! Ne vem kaj naj si mislim hehe. 

 

bardahl sem videl v Bepsu, če me spomin ne vara, 15-50 cca  13€/l če si ga želiš, sem vsak teden v Trstu. 

Popravljeno . Popravil Kugelschreiber
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, Kugelschreiber pravi:

Naj me koklja brcne :D

 

zadnjič sm razkopal blinkerje počohal grla in popipsal s kontakt sprejem. Na kontakt ni pomagalo. Danes sem jo pelal iz hiše in....žmigavci na minimumu žmigajo! Ne vem kaj naj si mislim hehe. 

 

bardahl sem videl v Bepsu, če me spomin ne vara, 15-50 cca  13€/l če si ga želiš, sem vsak teden v Trstu. 

Masa  - mogoče slaba ali dodaj še eno.

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po dolgem času sem mal pokukal tu notri........kar pestro je  :jezik:
Vidim, da kar pridno šraufate  :naughty:
Jaz bom moral menjat zavorne diske.....pozna kdo trgovino v Sl. Konjicah? Moto Mirči? Tam jih baje ima na zalogi....no vsaj na spletu tako piše :hmm: 

Hribouc, zdej se moram pa že res oglasit pri tebi, pa Tomaža moram obiskat, se nisva vidla že skoraj.......uh, dolgo je že :?

p.s. Capota pa sam vozim, nč več ne šraufam.....nazadnje pred 10.leti ko sem porihtal štrom, pa lani sem menjal starter rele....sam tankam pa gasa :love1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!