Skoči na vsebino

Yamaha YZF R125


splash

Priporočene objave

A to usi držijo take cene ti motorčki? :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma kdo mogoče kakšne izkušnje z tem? 

dejte če ma kdo kakšno izkušno iz tem povejte, ker me zanima kako je s to rečjo. ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dejte če ma kdo kakšno izkušno iz tem povejte, ker me zanima kako je s to rečjo. ;)

Najmanj kar boš s tem dosegel, da ne gre vroč zrak nazaj v mašino...

Ta sistem je, če se ne motim, namenjem temu, da motor dosega višji EURO standard (manj izpustov). Razlika je v tem, da gre sedaj v mašino zgolj "čisti", mrzli zrak. Fizična enačba bi morala pokazat (nisem fizik(al pa strojna, koga briga)), da bi motor lahko izpustil kak % več iz sebe, saj motor pri mrzlem zraku deluje boljše, kot pri zelo vročem(če je vplinjač, pri elektrosnkem vbrizgu pa itq ni razlike, ker se tisto samo nastavlja, če se ne motim). Zadeva nikakor ne more škodit...je pa fora v tem, da bi jst to naredil že čist na izpuhu, da se ne delajo kaki vrtinci zarad tega, ker zabija zrak v cevko. Pač da je bolj gladek pretok (vsaj pri 2 taktnih motorjih resonanca veliko doprinese k moči motorja) in da ne bo izguba večja, kot prinos. Vendar to so že finese.

Je pa vsekakor res, da to NE MORE škodit motorju, nikakor. Če pa doda še kakšen % k moči motorja...toliko boljše. :) Kar sprobaj, največ kar lahko izgubiš, so minute šeraufanja. :)

Upam, da sem pomagal.

LP

Popravljeno . Popravil budacki
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala. Bom probal pa sporočim če je kaj pripomoglo. ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No da še jst komenteram na video. Ta sistem da sem zamašil cevko in jo iztaknil iz aupuha uporabljam že slabe dve leti. Motorju nič narobe, vprašal tudi mehankarja glede tega in pravi da ni z tem nič narobe in opisal podoben postopek kot uporabnik dva posta višje. Nebi pa rekel da spremeni moč motorja. Če želiš dobiti še kakšen konj ven iz motorja zamenjaj auzpuh z drugim, po možnosti tak ki ni homologiran vendar z db killerjem. Ta teden sem naredil majhen test oz. Razlika med originalnim aupuhom in unikatnim ki ni homologiran. Močna razlika. Pospeški občutno boljši, končna hitrost nekje od 5-15 km večja odvisno od vremenskih pogojev vendar gre v vsakmu peimeru boljše. Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No da še jst komenteram na video. Ta sistem da sem zamašil cevko in jo iztaknil iz aupuha uporabljam že slabe dve leti. Motorju nič narobe, vprašal tudi mehankarja glede tega in pravi da ni z tem nič narobe in opisal podoben postopek kot uporabnik dva posta višje. Nebi pa rekel da spremeni moč motorja. Če želiš dobiti še kakšen konj ven iz motorja zamenjaj auzpuh z drugim, po možnosti tak ki ni homologiran vendar z db killerjem. Ta teden sem naredil majhen test oz. Razlika med originalnim aupuhom in unikatnim ki ni homologiran. Močna razlika. Pospeški občutno boljši, končna hitrost nekje od 5-15 km večja odvisno od vremenskih pogojev vendar gre v vsakmu peimeru boljše. Lp

Kako je lahko končna večja, če pa elektronksa blokada ne spusti čez tistih 138 al kok že je? Si menjal tudi zobnik?

Zdej glede razlike...ne vem. :) Nekej sem bral za EGR ventile pri avtih...in če je zadeva ista...potem je boljše neodklopit, kot odklopit. Kao večja poraba pa nek vakuum se dela pa take, če je blokiran/odklopljen...

Je pa zdej vprašanje, če gre ta zrak direkt nazaj v cilinder s polnim šusom, brez vmesnih postaj, al je vmes še kak ventil kot na avtu...ker če gre direkt...bi zadeva morala na mrzli zrak delat boljše. To je preverjeno. Aprilija je zmer šla boljš spomlad, kot polet. Če pa je res, da tole pomaga mašini pri nizkih obratih ( podovno, kot RAVE ventil pri RS 125 )....potem se ne splača dajat ven.

Je pa tudi res, da so prihodki moči tako majhni, da se to opazi, če ti narediš 10.000km brez tega in potem zamašiš...ali pa če bi ti sedaj odmašil in bi videl, če gre kaj slabše. :) Poskušaj, vsem voznikom R125 boš naredil uslugo pa nič te ne stane. Zdej že verjetno poznaš delovanje motorja v piko, če ga voziš že 2 leti.

LP

b

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdej vse spremembe k so ble narejene so ble narejene strani prejšnega lastnika. Kokr vem se power commanderja ni dotikal. Motor mi res ne gre čez 138, vendar mi prej z originalnim aupuhom ni prišel niti do 125 po ravnini. Sedaj mi pride nekje do blokade bo ravnini. Končna se res ni drastično spremenila, vendar pospeški so se. Da bi pa stestiral z tisto cevko na auzpuh ali pa brez pa ne bo šlo, ker ta custom auzpuh nima odprtine za vstavitev cevko tako kot prej originalni. Bom danes ali pa jutri prilepil slikco prejšnega in zdejšnega aupuha da boste videli razliko v krivini, .. Une finte za avto EGR filtre in FAP filtre sem pa tudi jaz slišal. Nažalost nevem kok kej drži, nisem probal zamenjati oz. Odstraniti na avtu,

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdej vse spremembe k so ble narejene so ble narejene strani prejšnega lastnika. Kokr vem se power commanderja ni dotikal. Motor mi res ne gre čez 138, vendar mi prej z originalnim aupuhom ni prišel niti do 125 po ravnini. Sedaj mi pride nekje do blokade bo ravnini. Končna se res ni drastično spremenila, vendar pospeški so se. Da bi pa stestiral z tisto cevko na auzpuh ali pa brez pa ne bo šlo, ker ta custom auzpuh nima odprtine za vstavitev cevko tako kot prej originalni. Bom danes ali pa jutri prilepil slikco prejšnega in zdejšnega aupuha da boste videli razliko v krivini, .. Une finte za avto EGR filtre in FAP filtre sem pa tudi jaz slišal. Nažalost nevem kok kej drži, nisem probal zamenjati oz. Odstraniti na avtu,

Torej kako lahko trdiš, da ni vplivalo na moč motorja, če tega sploh nisi ti naredil? Kako lahko veš kakšen je bil motor pred tem? 

In če je vse spremembe naredil prejšnji lastnik...kako ti je lahko šel prej s serijskim izpuhom tolk, sedaj z offstock pa tok? Menjava izpuha je spremeba...torej ni spremembe naredil prejšnji lastnik.

Oprosti, ker te moram ravno jaz kurcat, vendar odloči se kaj bi rad povedal, ker je v zgornjem postu zasledit veliko protislovij.

A nisi dva posta višja omenil, da si ti menjal izpuh in delal test?

In nit EGR filter, temveč je EGR ventil. :) FAP filter pa je filter drobnih delcev, če se ne motim. To odstraniš in adijo avto.

LP

b

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motorja jaz odkar sem dobil nisem spreminjal. Ob nakupu  sem dobil dva aupuha. Pred enim mesim pa sem imel tehnični pregled, in me z ta glasnim aupuhom ni hotel čez spustit. Zato sem dal nazaj original. Ker sem se sedaj en mesec vozil z originalom sem začutil razliko. Pred slabim tednom pa sem se spet odločil da dam nazaj ta glasnega. Kot pa sem že prej napisal ni neke drastične razlike. Sorry če si me narobe razumel, mogoče sm tud jst malo nerodno napisal  :OK:  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede avspuha. Jaz sem predelal originalnega in sicer razrezal dušilec in ven pobral blokade. Notri pa je  bil kupec odvečnega pleha, eni 3 rolčki in ena pregrada in skozi tisto pregrado zataknjeni 3 rolčki različnih dimenzij. Namesto tistega smo dali samo neko mrežo za avspuhe. Motor bistveno bolše potegne. Na določenih obratih strelja kot nor (9000 pa dol nekje do 7000 ko spustiš gas).  Potrebno je še odstranit katalizator.  Drugače zvok je  podoben Devilovemu avspuhom. 

 

A mogoče kdo slučajno ve kakšna dimenzija semeringe pride na sprednjih vilicah med teleskopko in spodnjim krakom? :)

Še to zadnjič videna nova r125 v okolici Kopra bele barve v spremstvu (če se nemotim Honder CBR) a  je morda kdo iz foruma. 

l.p 

Popravljeno . Popravil turbo nona
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to bova js pa moj kolega, moja je pa sicer cbf-ka (tudi bela)  :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

že kaj novega glede tega moda? :) 

Hvala. Bom probal pa sporočim če je kaj pripomoglo. ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

že kaj novega glede tega moda? :)

Hehe nisem se še spravil sprobat zadevo, pa še grdo vreme je ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

http://www.avto.net/_MOTO/ad.asp?ID=7286912

 

A ve kdo na tale motorček kaj povedati,

ker men se mal čudn use skupi zdi.

 

men se zdi da je tole leto izdelave 2008 pa takih pomoje sploh ne morš več kupt....pa tok mal km..... nevem no mal mi je čudn. no sej mogoče je pa use uredu. ;)

Popravljeno . Popravil Đony11
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

http://www.avto.net/_MOTO/ad.asp?ID=7286912

 

A ve kdo na tale motorček kaj povedati,

ker men se mal čudn use skupi zdi.

 

men se zdi da je tole leto izdelave 2008 pa takih pomoje sploh ne morš več kupt....pa tok mal km..... nevem no mal mi je čudn. no sej mogoče je pa use uredu. ;)

pa še zadek je bel

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa še zadek je bel

Pa tut cena je kr zanimiva.... js bi dau za tak letnik pa take kilometre 3000 eur al pa še mal čes tale ma pa 2550eur.....

pa še zadk ja. pri nobenem takem nisem takega zadka videl ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz mam 2009 letnika. zadovolna v nulo, nikoli še me ni pustil na cedilu, bol me je obsedel. pa še tak lepa je da si še jo boš pred spalnico parkiral. razn ta nov model ko je zaj vun prišo ne zgleda tak bikasto kot starejši letnik. em edino kaj me moti je zvok, če je že yamaha naredila neverjetni zvok lexusu lfa, bi še lahko 125, ampak ok. to je edini -.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

daj prilimaj kaksno slikco tvoje yamahe

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa še zadek je bel

ma če je cela sestavljena skupaj. Ni zadek od novejšega modela, ostalo pa od starejšega? Verjetno jo je celo sesu in nabavu komplet plastike od starejšega modela :D

ma je morala bit sesuta 100% :D

Najbolj me žalosti, da je iz naših koncev, mogoče je moja nekdanja :(

Pa te slovnične napake v opisu...tega pa ne morem prežvečit! Special edicion. Seljačina :OK:

Vsa možna oprema, pazte se pobčki, ki je nimate!

Popravljeno . Popravil budacki
  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2500 pa je že vsaj drugi lastnik..ja noro no. To je tako, kot da bi sami Budackiji bili lastniki :P

Popravljeno . Popravil Gasperr
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2500 pa je že vsaj drugi lastnik..ja noro no. To je tako, kot da bi sami Budackiji bili lastniki :P

Nauč se sklanjat, mamo ti vidim! :D (sej se sploh ne da sklanjat, sam tok!)

Če bi ga jst stouku...ga neb sploh popravljal...bi kr razbitga prodal. Kje boš te nove plastike kupoval. :) Daš ga 500€ ceneje pa naj se nekdo s tem igra, kr itq ko ga enkrat stoučeš več ni isti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

http://www.avto.net/_MOTO/ad.asp?ID=7286912

 

A ve kdo na tale motorček kaj povedati,

ker men se mal čudn use skupi zdi.

 

men se zdi da je tole leto izdelave 2008 pa takih pomoje sploh ne morš več kupt....pa tok mal km..... nevem no mal mi je čudn. no sej mogoče je pa use uredu. ;)

hahahahha tko kot so že gor napisali jo je tale 100% spravu u prah ....pol da pa dec en zadek od tanove pa napiše da je 2012 letnik hahahaha.....pa sej to ne morš vrjet kaj se folk spomne.....pa telih 2500 kilometrov tut nwm kko je naredu .....jest jih peš nardim več u enem letu.....drgač pa ja to je letnik 2008.....bo že enmu prodau k se ne pozanima kej dost preden kupi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma če je cela sestavljena skupaj. Ni zadek od novejšega modela, ostalo pa od starejšega? Verjetno jo je celo sesu in nabavu komplet plastike od starejšega modela :D

ma je morala bit sesuta 100% :D

Najbolj me žalosti, da je iz naših koncev, mogoče je moja nekdanja :(

Pa te slovnične napake v opisu...tega pa ne morem prežvečit! Special edicion. Seljačina :OK:

Vsa možna oprema, pazte se pobčki, ki je nimate!

kaj pa je mislu s tem vsa možna oprema????(mogoče misl da je štavc še gratis zravn dobil)...me zanima če jest slučajno česa nimam :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

http://www.avto.net/_MOTO/ad.asp?ID=7286912

 

A ve kdo na tale motorček kaj povedati,

ker men se mal čudn use skupi zdi.

 

men se zdi da je tole leto izdelave 2008 pa takih pomoje sploh ne morš več kupt....pa tok mal km..... nevem no mal mi je čudn. no sej mogoče je pa use uredu. ;)

 

Sm klical tega, pa je takoj povedal da je bil motor sesut. Reku mi je da je biu motor rdečo-bele barve tisti za 50.letnico yamahe in da je motor prišel 4.5k€. Razbitga naj bi že kupu, je pa reku da je bil čist razbit..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!