Skoči na vsebino

MOTO rokavice - izbor, čiščenje, vzdrževanje..


suzuki

Priporočene objave

Dejansko sem ugotovil, da so dokaj neudobne vse katere sem preizkusil razen te, ki imajo med prsti stretch panele Lookwell sniper SPS, te imajo spodaj kengurujevo usnje in knox sliderčka, me pa vseeno zanima če pozna kdo to no-name firmo?:

G-L-Sniper-SPS-Tan-inside-a.jpg

G-L-Sniper-SPS-Tan-outside-a.jpg

 

Te so najbrž delane v Pakistanu kar ni nujno slabo. Imam podobne z  identičnimi detajli in ker em jih videl že nekaj noname podobnih mora to bit nek gigant ki pove opcije in stranki jih nato skonstruirajo po želji. Več detajlov različna cena. Ja tudi moje so udobne a jih ne nosim več. Če jih kdo želi dam zelo poceni so ko nove in zgledajo ok. Koliko so dejansko kvalitetne pa nočem niti ugotoviti.

Najbolj me moti to:

- sumljivo usnje

- kakovost šivov in premalo dvojnih in nikjer trojnih šivov. S čim je šivano in koliko bodo šivi držali in ali se bo strgalo točno tam kjer so streč paneli? Pol so še neki kovinski inserti ki pa kvečjemu ne prepričajo... (lahko odpadejo in postanejo rezilo? Postanejo vroči pri drgnjenju po tleh in se ti zapečejo na kožo prek poliester podloge? Padeš udariš rezervoar ipd. bencin leti ven ti pa iskriš z rokavicami?!?... )

Drugače pa boljše kot 3/4 tesktilnih + skaj variant ki jih vidim okol. Vidim tudi modele na SS motorjih z motocross (še bolje če rečem BMX) rokavicami se mi kar smilijo.

 

Tvojim zavidam knox sliderje, drugače so moje skoraj identične le da je znamka biesse... pa da so namesto palm sliderjev podložene tam z udnjem in kevlarjem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja Lookwell zastopa naše lokalno podjetje aures.

Firma menda obstaja še nekaj cajta:

Sumim da gre za proizvajalca kateri nima svojega razvoja itd ampak si stori naredit robo od velikih firm po določenih specifikacijah (vsi bi čimceneje le da ni preveč grdo ali slabo - trend oz. naj vsaj zgleda če ni dobro). Ne morem trdit ampak če dodaš pljuc več ponavadi s kakim popustkom dobiš firmo. Ni absolutna garancija ampak bolje kot nobene. Pač moja 2 centa. lahk oda se motim a rokavice definitvino gredo po tistem vzorcu.

 

... a če jo živ bog ne pozna v zadnjih 40 letih obstoja potem najbrž niso nekaj hudo omembe vrednega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam sem pred kratkim ubavil Alpinestars GP Tech rokavice in zaenkrat lahko rečem da so mi TOP, imam kar boljši občutek nad motorjem v rokah se mi zdi :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V Labi, ubistvu sploh nisem proboval cenejsih, ker sem hotel imeti dvojno zapiranje, drsnik na palmu in po nedavni izkušnji tudi šive zunaj. Te so imele vse našteto, tako da drugih nisem proboval. So pa na uč izgledale tudi sp2 hudo, ampak niso imele dvojnega zapiranja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z rokavicami direktno ne imam pa s firmo. Načeloma je srednja roba brez cenenega pridiha. Ni to neka viokotehnološka roba. Rokavice so primerne za dež po mestu pa tudi plunc ven pa še to če se ne napijejo kot goba in to pozimi. Za kaj več pa nudijo pomoje premalo zaščite. Nekaj kao usnja je na strateških delih ampak...

Bolje usnjene pa "nad"rokavice ko je dež. Če pa ni dežja v mislih pa sploh ne takih in pika.

Kupi 1x kupi dobro.

 

V trstu bi jih meli za na scooterje ko bi bilo premrzlo za z golimi rokami, ampak dokler trajajo fake leather podložene od kitajčkov za 5e se ne pustijo motit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V Labi, ubistvu sploh nisem proboval cenejsih, ker sem hotel imeti dvojno zapiranje, drsnik na palmu in po nedavni izkušnji tudi šive zunaj. Te so imele vse našteto, tako da drugih nisem proboval. So pa na uč izgledale tudi sp2 hudo, ampak niso imele dvojnega zapiranja.

Si zadovoljen z rokavicami ?, verjetno si do danes kaksen km ali dva ze naredu z njimi da poves obcutke... :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Si zadovoljen z rokavicami ?, verjetno si do danes kaksen km ali dva ze naredu z njimi da poves obcutke... :D

 

Naredu sem pomojem enih 20km, pa še to v avtošoli in odkrito povedano sem čisto v tablah in označbah in sklopki in zavori in gasu in menjalniku in prestavi in sklopki in označbah(you get the picture), da bi lahko imel na rokah ježa pa ne bi vedel. Dejansko me ne motijo trenutno oz. pozabim, da imam kaj na rokah, kar je zaenkrat super. Da bom pa lahko povedal kaj več pa boš moral počakat kakšno sezono, ko bom merodajen. :OK:  Sem pa odkril da je celo celoten zgornji del podložen z aramidnimi vlakni(kevlar) in po dveh urah uporabe so vsi šivi tam kjer so bili(je bila neka bojazen iz določenih reviewew, ampak tako ali tako krije to garancija).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 7 mesecev pozneje...

Prepozna kdo model rokavice? Hitrost sploh ni bila velika pa jo je odprlo kot konzervo. Upam da roka ni preveč poškodovana. 

rokavica.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Proanti?

Je pa veliko dejavnikov zakaj jo je odprlo.

V kakšnem stanju je bila prej, cela, izrabljena, že šivana?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zna biti res Proanti-Racing-Pro-W. Hvala. 

Nimam pojma v kakšnem stanju je bila prej. Zanimalo me je samo v kakšnem cenovnem rangu so, ker kvalitetne očitno niso. Rokavice za 56€ jaz ne bi šival. (na ebay-u 35€)

Popravljeno . Popravil XTR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, XTR pravi:

Zna biti res Proanti-Racing-Pro-W. Hvala. 

Nimam pojma v kakšnem stanju je bila prej. Zanimalo me je samo v kakšnem cenovnem rangu so, ker kvalitetne očitno niso. Rokavice za 56€ jaz ne bi šival. (na ebay-u 35€)

vem, jih mam :P niso ravno neka trdna kvaliteta, ježki ščasoma zgubijo moč, raztrgal sem jo z roko že na zgornjem ježku (pošival, kajpa) so pa udobne in dober grip-filing

Popravljeno . Popravil DAMI34
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

26 minutes ago, XTR said:

Prepozna kdo model rokavice? Hitrost sploh ni bila velika pa jo je odprlo kot konzervo. Upam da roka ni preveč poškodovana. 

rokavica.jpg

Zastrašujoče kako slabo so opravile svojo vlogo kljub temu da ne zgledajo neka prva jajca.

https://motocona.si/MOTORISTICNA-OPREMA/ROKAVICE/Sport-touring-rokavice/Proanti-Racing-Pro-W

Kak predlog za damske rokavice? Usnjene z solidno zaščito.

npr. vsaj kaj takega:

Alpinestars_Women_s_Stella_Tyla_Gloves_C

Prioriteta zaščita, nato izgled, kupujem jaz. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

edini predlog je mores probat. se ne rece zastoj: it fits like a glove.

naceloma majo zenske rokavice krajse prste, tko da ce ma dolge bo mela probleme.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ima mogoče kdo rokavice Scorpion SG3  ali če kdo ve če jih je mogoče nabavit  (pomerit)kje v Slo drugace bom skočil v Carli moto v Trst tam sem nabavil čelado Scorpion.Priporočam to trgovino velika izbira in celo precej ceneje kot v Louisu .PS: rokavic nikoli nebi kupil, brez da jih pomerim.

Ebay:

http://www.ebay.com/itm/Scorpion-SG3-Motorcycle-Leather-Gloves-All-Sizes-/271581106542?var=&hash=item3f3b7ed16e:m:mKIy8Y9yZOKovpY9mLbCvfA&vxp=mtr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najbrž si mislil Moto Charlie? Pa si prepričan, da ima še Scorpion čelade? Pred leti sem jo sicer tudi jaz tam kupoval, a sem jo potem kupil v Sloveniji (PVG). Moto Charlie namreč sedaj na svoji spletni strani znamke Scorpion ne omenja več (razen če nisem spregledal...)

Za Scorpion pa še nisem zasledil, da bi v Evropi ponujali še kaj drugega kot čelade, medtem ko v ZDA ponujajo tudi ostalo opremo - torej motoristična oblačila in rokavice.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 Se da tole kako resit? Imam nove astars gp pro rokavice, ko oprimem rocko me tisci na desni roki clenek kazalca, na levi pa clenek mezinca? Nekako ne morem tolk zategnt rokavice s pasckom, da nebi malenkost zlezla iz roke in pol zacne tiscat...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Počasi bo čas za nove rokavice. Sedaj sem imel 6 let Vanuccijeve in sem bi z njimi zadovoljn. Niso verjetno bile ravno neke top kvalitete, pač cenovni razred okoli 80 eur. Sedaj bi pa kupil nekaj boljšega in kvalitetnejšega, torej bolj top produkte. Tako, da če mi lahko da kdo nasvete po katerih modelih rokavic naj gledam. Kupujem pa SS rokavice za SS motor. V oči so mi padle že Alpinestars Gp-tech. Seveda bi pa še prosil za katere druge znamke in modele, lahko tudi cenejše z podobno kvaliteto.

 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 2. 4. 2016 at 7:32, a79 pravi:

 Se da tole kako resit? Imam nove astars gp pro rokavice, ko oprimem rocko me tisci na desni roki clenek kazalca, na levi pa clenek mezinca? Nekako ne morem tolk zategnt rokavice s pasckom, da nebi malenkost zlezla iz roke in pol zacne tiscat...

Kaksen resen predlog, al nove nabavt?

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 minutami, a79 pravi:

Kaksen resen predlog, al nove nabavt?

 

Saj tisto z nalivanjem šnopca je resen predlog. Lahko je tudi alkohol. Lepo zmehča usnje, ki se malo oblikuje po potrebni obliki. To smo delali z drsalkami in je dobro funkcioniralo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!