Skoči na vsebino

Aprilia 1000 RST Futura


mopedfan
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34,

viber_image_2022-05-04_16-41-57-108.jpg.09a506f2dfb7a578484747433793100d.thumb.jpg.d61b965ac63ec93faf6354ca90a2f105.jpg

Priporočene objave

Je pa blokada za mille ali tuono :)

Sam sej pravem, škoda met tak motor zablokira, pol že bolš da počakaš. Vozet v ilegali pa tud ni najbrš fajn.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Upam, da se hecas. Ce se pa ne pa beri naprej...

Na cem si pa ti? :wacko: :wacko:

Halooo? :blink: :blink: :blink:

S 82,5KW na 25KW ?? A si pozabu, da je to dvovalni TISOCAK? Ker tisocak pa je restriktiran na 25? No dej ga no srat no. Zakaj nebi rajs kake Ninje 10 restriktiral na 25KW?

Mal resnosti pa res nebi skodovalo. :wacko:

Eni so pa res mal cudni.

Doktor...

Kaj ga butate?

Blokade za tisočake niso nobena redkost. Blokada obstaja za RSV, Falco in Tuono (in za ogromno drugih tisočakov). Zato mi je čudno, da je za Futuro ni. Sicer pa ne vem kaj je narobe z blokiranjem tisočaka na 25kW. Sigurno ga je lepše voziti kot pa šeststotaka (ima več navora in lepše potegne iz nižjih).

... malo več resnosti in malo manj nepremišljenih burnih odzivov, pa res ne bi škodovalo.

Popravljeno . Popravil Igorr
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Doktor...

Kaj ga butate?

Blokade za tisočake niso nobena redkost. Blokada obstaja za RSV, Falco in Tuono (in za ogromno drugih tisočakov). Zato mi je čudno, da je za Futuro ni. Sicer pa ne vem kaj je narobe z blokiranjem tisočaka na 25kW. Sigurno ga je lepše voziti kot pa šeststotaka (ima več navora in lepše potegne iz nižjih).

... malo več resnosti in malo manj nepremišljenih burnih odzivov, pa res ne bi škodovalo.

Ma ja no, okej, okej. Sem miren. Naj bo. Sam mi je pa se vedno cudno... Ce restriktiras, pol pac restriktiras nekaj, kar je vseeno priblizno blizu 25KW, a ne? Mah. Macek pa tecen. Ne da se mi mislit. Cudn. Vse cudn. Bah.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vse je cool...sam 1000 kubov in takšen motor da bi dal blokado notri...ne vem..jaz nikoli...prej bi si omislil kakšen 600ccm motor če že...No moje skromno mišljenje... :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj? Konkretne razloge želim...

Prav zato bom dal na 1000 blokado, ker želim da moped vleče iz nule in ima veliko navora. Pri 600 se vse dogaja nad 10000RPM. Do 10000RPM pa z blokado sploh ne prideš.

Po mojem mnenju je dosti bolj smiselno dati blokado na 1000, kot pa na 600.

Dr_Jakob: Tudi 600 ima lahko 120KM, pa jih mulci še vseeno na veliko blokiramo na 25kW.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hja...kot si rekel Mulci!!! :whistle: :whistle: :whistle:

Ma sej ni panike, glej jst bi dal tud neomejeno tistim ki imajo poštelano v glavi ko so stari 15 let...Ne me narobe razumet, tudi nekateri mojih let pa sem še mlad :naughty: , bi pa morali izpite vzeti..

Ne vem kako bi se obnašal moj motor z blokado na 25kw...po mojem bi to bilo kaj pa vem...Jaz si to mislim kot da bi tekel, in bi imel na hrbtu privezane sanke z 5timi otroci...pač nekaj te sili nazaj...pa če gledaš da človek zdrži mnogo več kot mehanski deli...ne vem no...Sploh za 2T to ne bi priporočal...Pač nekateri smo 2t kupili zato ker ga radi ne španamo v nebesa do 13k obratov, tako je kakor bi se vozil z dieselom, in navora ima res ogromno...mislim da naš motor oziroma glede na to da ima motor 240kilogramov, definitinvo ne bi priporočal da se vanj vgradi blokada. Bi pa rad probal futuro z blokado, da vidim kakšna je razlika, sicer pa nimam pojma o mehaniki sam učim se slepo in hitro tipkati...mal spammam... :winkiss:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čeprav sodi v drugo temo, pa dajmo malo smetit, kej češ - no moje mnenje je sledeče: Kupiš npr. 650 enovaljnika z malo kilami (npr. Scarver je OK), daš not blokado in bo zadeva šla zagotovo bl kot pa futura s svojimi 70kg več mase in isto konjev - poglej tisočak buta pri malih obratih ker ni omejen, omejen pa ne bo nič butal ampak le lepo predel :naughty:

Motor z blokado ni omejen samo na obrate (ker potem imaš prav in bi res butal do tistih 5000rpm ki bi ti naj bili dovoljeni) ampak na konje - in 25 je 25 - tu pa šteje masa! No pa še vedno ne vem zakaj bi sploh želel imet tako težak motor in 25kilovatov - in ko bo hrib ga boš na roke tišal al kaj? :whistle:

pa brez zamere,hehe, ajd

Popravljeno . Popravil suhi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še malo offtopic....

Sv 650 blokiran na 25kw vleče do 5000rpm približno enako kot odprt. Pri višjih obratih ga pa zmanjka. Zvrti se pa do 154km/h in tudi kilometra ne več.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bodo v kratkem naredili blokado za RST, vam povem oz. dam za peljati. Če ne, pa kakšnega drugega V2 1000ccm 25kW.

Vkolikor je meni znano, pride blokada na gas (zelo zelo majhen hod gasa je potem), tako da je na nek način motor zablokiran tudi na obratih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kup raj neki k ma 25kw pa 4t, al pa navito 125ko 2t(tuono recimo obstaja), sam v potovalnem segmentu glih ni izbire. Ko boš mel pa izpit pa futuro ali karkoli. Edin če se misleš pol v ilegali vozet, ker met tak motor zablokiran je brez veze, ko videš motor to predstavla neki, ne sam obliko pa kako se sedi, ampak dejansko motor, ki ga pa ti potem ne boš mel.

Sej vem da je težko počakat neomejeno, tud jst sem hotu blokirat in par prjatlov ma zablokirane motorje, sam ne pa jurja tko teškega :D.

Ko se konji zablokirajo, se isto tudi navor zmanjša, kilogrami pa ostanejo. Mislem bedarija je v vsakem primeru, ko boš starejši pa mel izpit boš vidu kaj ti vsi tle govorimo :)

Tisto kar piše za sv, če ta tolk stegne, pol bo futura šla glih ene 140kmh, mal več koker 125cc 4t, 250cc verzija bi jo pa že dol počla :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekomu ki ima željo imeti Futuro pa nima ispita se blokada 25kW ne zdi tako glupa kot vi opisujete. Razumte malo, tudi vi ste bli mladi in vsak je hotel čimprej do neomejenega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ce bi kdo posebej hudo zelel met Futuro zablokirano, naj proba isto blokado kot naj bi bila za RSV al pa se boljs Falcota. Skor ziher bo delovala tut na Fut.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Homologacija je ponavadi samo stvar posluha uradnih oseb. Cetudi ni homologirana posebej za Futuro, se po mojem da dobit homologacijo v Kopru. Ceprav se vedno mislim, da Fut ni ravno najboljsi kandidat za blokado.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima, če je kdo zamenjal izpuh? Ali imate vsi original?

Iskal sem na netu pa je ponudba res porazna... Edini ki sem ga zasledil je bil GPR pa še ta je na smrt grd! :(

Če ima kdo kej info okoli izpuhov za Futuro...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima, če je kdo zamenjal izpuh? Ali imate vsi original?

Iskal sem na netu pa je ponudba res porazna... Edini ki sem ga zasledil je bil GPR pa še ta je na smrt grd! :(

Če ima kdo kej info okoli izpuhov za Futuro...

AF1 ponuja H-pipe za futuro, gor pa nato lahko nasraufas prakticno vse,

Najbolj popularni so BEF-exhaust pa H-pipe kombinacija.

BEF ov skor da se jih ne da dobit vec k so vse prodali, za H-pipe mors pa posebej narocit.

Poglej na AF1 forum. Alpa cak...

http://apriliaforum.com/forums/showthread.php?t=155045

p.s. Pravijo, da potem postane tako glasna, da popenis.

evo: http://www.af1racing.com/store/Scripts/pro...?idproduct=1094

in: http://www.af1racing.com/store/Scripts/pro...?idproduct=1095

zvok:http://www.apriliaforum.com/03forumpics/RSThPipesfrombehind.mp3

http://www.apriliaforum.com/03forumpics/RS...omforntleft.mp3

Popravljeno . Popravil Dr_Jakob
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...z omejitvami je pa tko če neki nemoreš met pač nemoreš met, vsaka stvar prids časom in tko tudi izpit za odprtga tisočaka...

...sej je dost 25 voznih, ugodnih...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

He,he,he...kje ste ljudi božji!!! DOSPUSTI sej vem..

SUHI....tisti dve futuri sem šel pogledat...prav tako sva z sestrično gledala še motor za njo...prosim te...motor pri njih je cool samo tisti ki je res nov...

Prav tako sem izvedel o kilometrih po drugi poti, kar pa ne bi na forum dajal. Res da je bil lep tisti zlat, sam preveč sumljivo da bi bilo tako možno ga podrsat, pa da je sam plastika popraskana..živa logika je tukaj skregana!!!! Pa oko pravi drugače kot pa slika!

Se pa strinjam z vami da jaz v ta motor blokade nikakor ne bi dajal notri!

Res je raceaprilia da smo si vsi želel motorje brez blokade, vendar jebat ga...potrpi, pridobi izkušnje...

Kufri so standardna oprema, ta v motohitu kufrov ni imel zraven..nobeden od njiju!

Glede rorov...jebemu...tako lepo poje in ni glasen orig.avspuh...jaz sem razmišljal nekaj o smeri kot ima ducati pod zicom....dve odprtini....sam če bi vprašal gospoda akrapoviča koliko bi stalo da mi ga naredite in pritrdite bi me verjetno kap...če pa ima kdo srčni vzpodbujevalnik pa bom z veseljem pogledal ceno ki jo g. škorpijon ponuja!

wrrummm

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kufri so standardna oprema, ta v motohitu kufrov ni imel zraven..nobeden od njiju!

jok. za kar konkreten znesek ojrotov se original kufre dokupi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res je raceaprilia da smo si vsi želel motorje brez blokade, vendar jebat ga...potrpi, pridobi izkušnje...

Sej nabiram izkušnje,... Že vseh 14 let kar mam izpit za A oz 12 za neomejeno :whistle:

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

He,he,he...kje ste ljudi božji!!! DOSPUSTI sej vem..

SUHI....tisti dve futuri sem šel pogledat...prav tako sva z sestrično gledala še motor za njo...prosim te...motor pri njih je cool samo tisti ki je res nov...

Prav tako sem izvedel o kilometrih po drugi poti, kar pa ne bi na forum dajal. Res da je bil lep tisti zlat, sam preveč sumljivo da bi bilo tako možno ga podrsat, pa da je sam plastika popraskana..živa logika je tukaj skregana!!!! Pa oko pravi drugače kot pa slika!

Se pa strinjam z vami da jaz v ta motor blokade nikakor ne bi dajal notri!

Res je raceaprilia da smo si vsi želel motorje brez blokade, vendar jebat ga...potrpi, pridobi izkušnje...

Kufri so standardna oprema, ta v motohitu kufrov ni imel zraven..nobeden od njiju!

Glede rorov...jebemu...tako lepo poje in ni glasen orig.avspuh...jaz sem razmišljal nekaj o smeri kot ima ducati pod zicom....dve odprtini....sam če bi vprašal gospoda akrapoviča koliko bi stalo da mi ga naredite in pritrdite bi me verjetno kap...če pa ima kdo srčni vzpodbujevalnik pa bom z veseljem pogledal ceno ki jo g. škorpijon ponuja!

wrrummm

Tudi jaz bi si raje malo zmišljeval in menjal motorje kot gate na dve sezoni. Ampak mi žal tega študentski oz. dijaški žep ne dopušča. Ko bom vozil na 25kW blokiran moped se bova dobila, da ga boš šel probat in hitro spremenil mnenje. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok te držim za besedo...Sam ni isto če daš blokirat cbr 600 al pa futuro..upam da se motim..

Jao..raceaprilia nisem mislu nate da potrpi in nabiraj izkušnje..mislil sem na motorista ki želi dati blokado notri...

Am...Ne vem če bio se strinjal....Mitja Gustinčič ( menda ga ja vsi bolj zagrizeni motoristi poznate ) je napiusal v svojem članku da so kufri zraven original...Bom pa takoj preveril, lahko da sem površno prebral ali pa sem sem se zmotil....

:whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

http://www.(Zbrisano! Za oglaševanje se obrnite na marketing@motosvet.com)/moto-testi/apri...ura-3773@1.aspx

Se opravičujem!!!! Brez kovčkov izgleda da se res prodaja!

Vendar, ko sem jaz kupoval mi je rekel da so na vseh futurah kovčki gor...

Več glav več ve....bom si to vzel v zakup... :headbang: :headbang:

Sam 120 eu za stranska kufra...al je eden tolk...no jaz jih mam...nima veze...

Res pa je da kupujem zadnji kovček za na zadnji nosilec...da lahko vsaj 2 čeladi noter spravim...a ima kdo ugodno opcijo?? Itak jo bom na hrvaškem kupu sam vseen za primerjavo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Heh..povezavo je zbrisalo....Sej to ni marketing...ne vem kako to deluje..

Napišite v google test aprilia futura

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hello. back z dopusta.

Jah, kufri. so dragi ampak se vecji problem je jih sploh dobit. vam pa povem, da so originalni od Motor Guzzija isti. samo znak dol potegnes pa nalepis od aprilije.

simpl k keks.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!