Skoči na vsebino

Aprilia 1000 RST Futura


mopedfan
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34,

viber_image_2022-05-04_16-41-57-108.jpg.09a506f2dfb7a578484747433793100d.thumb.jpg.d61b965ac63ec93faf6354ca90a2f105.jpg

Priporočene objave

Jst sm pa se vedno na cakanju. Barva je ze zmesana in pripravljena, dele iz Anglije se cakam k so mi butalci poslali cisto napacno rec, pa se pokvarjen motor mam. Bom dons klical v Avto Commerce, da slisim, kaj so ugotovil in ce bo ta vikend ze porihtano... drzim pesti...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst sm pa se vedno na cakanju. Barva je ze zmesana in pripravljena, dele iz Anglije se cakam k so mi butalci poslali cisto napacno rec, pa se pokvarjen motor mam. Bom dons klical v Avto Commerce, da slisim, kaj so ugotovil in ce bo ta vikend ze porihtano... drzim pesti...

In kako se odvija, so - bojo zrihtali?

Za vse forumaše, zanima me, če kdo v SLO vozi metalic rdečo futuro? Ali kdo koga pozna, rad bi si jo ogledal v živo. Je najlepša barva izmed vseh kar jih je na izbiro pri futuri.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem jo videl v živo, parkirano zraven moje pa morm reč, da v živo ni nevem kaj. Je bla pa Italijanska registracija.

Aja, tko mimogrede sem le dobil stranske kovčke, iskat sem jih šel v padovo, cena je bila 100€ za oba, mal sta sicer popraskana pa ne od padca saj sta še nerabljena (ključa sta bila še skupaj zlepljena). Na koncu pa mi je še ceno spustil na 90 ker sem prišel ponje iz Kopra. :naughty:

Edino kar je - SO ČRNI, MOTOR PA METALIC SIV/MODER :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In kako se odvija, so - bojo zrihtali?

jah, Danes v kratkem izvem, ce je delovala menjava bencin filtra in par malenkosti... so mi pa scekiral celotno elektroniko in ni blo nic narobe

Za vse forumaše, zanima me, če kdo v SLO vozi metalic rdečo futuro? Ali kdo koga pozna, rad bi si jo ogledal v živo. Je najlepša barva izmed vseh kar jih je na izbiro pri futuri.

meni je pa vsec ena kombinacija, ki ni bila original, jo pa ima en american: Metalic plava barva motor pa platisca polirana do visokega sijaja, sedez pa srebrn.

Jaz sem jo videl v živo, parkirano zraven moje pa morm reč, da v živo ni nevem kaj. Je bla pa Italijanska registracija.

Aja, tko mimogrede sem le dobil stranske kovčke, iskat sem jih šel v padovo, cena je bila 100€ za oba, mal sta sicer popraskana pa ne od padca saj sta še nerabljena (ključa sta bila še skupaj zlepljena). Na koncu pa mi je še ceno spustil na 90 ker sem prišel ponje iz Kopra. :naughty:

Edino kar je - SO ČRNI, MOTOR PA METALIC SIV/MODER :(

Jah, s kufri je vedno kriz. Ceprav bi lahko mal povprasal okrog in bi jih nasu nove. Moto Guzzi ima identicne kufre namenjene za Norga.

No, ja.. zdej mas te k jih mas... pelji motor v kako mesalnico barv in naj ti namesajo tocni odtenek barve motorja, pol pa nesi kufre h kakemu avtolicarju da ti pofarba. nic kej velik kesa, zgledal pa bo k novo. barva te pride kake pod 20€, samo delo pa kakih cca. 50€.

lp j

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No sej kufre bom verjetno res dal pobarvat prijatlu, bo naredu za en 6pack laških :)

Imam pa še eno vprašanje. Zanima me če se je že kdi kej spuščal v električno napeljavo. Js imam namreč en problem z eno žico, ki se pregreva in se je celo konektor stalil. Žica je tista iz alternatorja v regler, ta debela v termo-izolaciji - rumena. Ko sem motor kupil je bila prekinjena, motor je slabše polnil baterijo kar se je vidlo pri zaganjanju motorja. Zdej sem žico s spojko zvezal skupaj in izoliral z izolir trakom. Ampak se žica fajn pregreva, trak se tali. Motor pa dela brez težav. Razumem da čez to žico, glede na njen presek teče velik tok, vseeno se mi pa ne zdi normalna tako pregrevanje. Ima kdo kakšno idejo??? razen te, da motor odpeljem h električarju :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No sej kufre bom verjetno res dal pobarvat prijatlu, bo naredu za en 6pack laških :)

Imam pa še eno vprašanje. Zanima me če se je že kdi kej spuščal v električno napeljavo. Js imam namreč en problem z eno žico, ki se pregreva in se je celo konektor stalil. Žica je tista iz alternatorja v regler, ta debela v termo-izolaciji - rumena. Ko sem motor kupil je bila prekinjena, motor je slabše polnil baterijo kar se je vidlo pri zaganjanju motorja. Zdej sem žico s spojko zvezal skupaj in izoliral z izolir trakom. Ampak se žica fajn pregreva, trak se tali. Motor pa dela brez težav. Razumem da čez to žico, glede na njen presek teče velik tok, vseeno se mi pa ne zdi normalna tako pregrevanje. Ima kdo kakšno idejo??? razen te, da motor odpeljem h električarju :)

Mogoče na sami spojki ni dobrega stika in se greje. Vse vidne spoje zalotaj pa mora biti bolje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Pozdravljeni,

mene pa zanima kje bi dobil nosilec za zadnji kufer ker vem da originala ni, baje pa obtaja neka nemška zadeva?

Hvala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo, sm ze spet na cesti. Hvalabogu sm popravu makino. Morm pa priznat, da mam poln kufer Avto Commerca. Njihov serviser sicer zgleda prijazen, ampak mi je lagal, da je pregledal tipicne napake, ki se pri Futuri pojavljajo. Pa jih ni. In je bila res tipicna napaka za Futuro = safety side stand switch

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni,

mene pa zanima kje bi dobil nosilec za zadnji kufer ker vem da originala ni, baje pa obtaja neka nemška zadeva?

Hvala.

Pozdravljen.

Jaz sem ga sam zvaril in pritrdil na obstoječe vijake, je stabilen in služi namenu. Lahko ti poslikam od blizu če boš sam ustvarjal... Če vas je več kandidatov, se lahko dogovorimo za serijsko proizvodnjo :whistle:

Včeraj sem jo posodil kolegu in je peljal punco en krog. Nazaj sta prišla oba zadovoljna in nasmejana :naughty:

Danes smo šli takoj v akcijo zanj na ogled sive 04 letnika, ki se trenutno prodaja na štajerskem. Cena je previsoka, glede na to da je bila lakirana, ima temno sive mat in popraskane kufre, zamenjane gume letnik 00. Mehanika je videti O.K., boljša kot moja -no ja,saj je 3 leta mlajša in kaže 7000 na števcu?

Lastniki, koliko je po vaše realna vrednosti takega motorja, rabi lakiranje ogledal, kufrov, servis naj bi bil narejen, gume obvezno rabi nove. Ceno drži 4800?

Z mojo sem prevozil 3000 km in sem zadovoljen. Enkrat mi je sicer zastal zaganjač in ni hotela obrnit, podrl, sestavil in od takrat samo še gasa. Kuri od 7 - 10, bom probal še mal v družbi bolj turistično vožnjo, pa da vidim če kaj pade.

Koliko imate zategnjeno zadnjo vzmet, jz sem jo zategnil do konca pri vožnji v 2, pa vseeno centralno stojalo veselo riba po tleh v nagibih. Solo vožnja ni problem. Razmišljam da gre stran, ker motor nudi zanesljiv oprijem do roba z Dunlop Roadsmart.

Za konec, peljali smo čez Marija Reko - je pa zakon :worship: , čeprav smo srečali le par motorjev tam, mogoče so bili pa vsi na kosilu takrat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej, jst sem dal za mojo v tip top stanju 15.000 km 5000€ s tremi kufri, pa vem da je tip kupu motor v slo pa ga servisiral na avto commercu.

4.800 se mi zdi kr vredi cena... bi slo pa se boljs.

meni so najbolj vsec Metzeler Roadtec Z6... sem jih na hrvaškem kupu in to full cenej k pr nas. centralca pa ni treba met, sam je pa uporaben za mazanje verige itd.

Kdaj bo pol Fut tura? hehe.

P.s. dons sm su na eno lusno furco ce-rogla-vitanje-dobrna-velenje-vitanje-nova cerkev-ce lusno.

in kaj se je zgodil k sm dam prsu? itak da se mi je zvrnila po tleh. MATR VOLA! kok pride nova bremz tacka?

p.p.s. Ne lakirat ogledal, razen ce so RES zelo popraskana k jih bojo itak takoj spet popraskal. jst jih skor vsak dan k ga v garazo spravljam pa kaj pol. pa se lakiranje je sranje k aprilia ne daje kod za barve in pol si na milost in nemilost prepuscen licarju, ki ti bo barvo mesal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pozdravljeni,

hvala za odgovor glede nosilca, bi ga kr sam naredu in če se da bi prosu za slike, hvala v naprej.

cena okrog 4,500 bi bla kr realna ce je drugo vse ok, sam mau premal km se mi zdi da ma.

Kar se pa tiče gum js mam zdej gor Continentalko, mehkejšo in glede na začetne pomisleke me je kr pozitivno presenetla in sm kr zadovoljen.

LP

Kdaj je kakšna akcija APRILIA-ašev?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!!

Končno sem po letu dni dobil blagoslov za nakup future od moje boljše polovice, p aimam sedja problem ker ni človeka ki bi mi je pripeljal iz Italije, ker pri nas jih več ni na prodaj!

Če je kdo pripravljen to narediti, naj me pokliče na mob.040-661-797

Drugaeč pa vidim da to ni slab motor in kot vi izkušeni motoristi kar lepo hvalite ta motocikel.

No v glavnem...dosegljiv sem na mob...aja..prav tako bi poleg future mi ta oseba pripelje še cbr 600 FS..se pravi da kupujemo v družini dva motorja.

Upam da nisem zagnjavil z tem mailom vaše debate...sam sem že čisto obupal nad tem da motor sploh dobim..

Wruumm..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!!

Končno sem po letu dni dobil blagoslov za nakup future od moje boljše polovice, p aimam sedja problem ker ni človeka ki bi mi je pripeljal iz Italije, ker pri nas jih več ni na prodaj!

Če je kdo pripravljen to narediti, naj me pokliče na mob.040-661-797

Drugaeč pa vidim da to ni slab motor in kot vi izkušeni motoristi kar lepo hvalite ta motocikel.

No v glavnem...dosegljiv sem na mob...aja..prav tako bi poleg future mi ta oseba pripelje še cbr 600 FS..se pravi da kupujemo v družini dva motorja.

Upam da nisem zagnjavil z tem mailom vaše debate...sam sem že čisto obupal nad tem da motor sploh dobim..

Wruumm..

Kako si si to zamislu? A pol pravis, da rabis samo voznika pa da si ti zraven al rabis nekoga za tutto completo uvoz v slovenijo? Ce nucas sam voznika, pol sam povej kdaj. Lp j

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pozdravljeni,

hvala za odgovor glede nosilca, bi ga kr sam naredu in če se da bi prosu za slike, hvala v naprej.

cena okrog 4,500 bi bla kr realna ce je drugo vse ok, sam mau premal km se mi zdi da ma.

Kar se pa tiče gum js mam zdej gor Continentalko, mehkejšo in glede na začetne pomisleke me je kr pozitivno presenetla in sm kr zadovoljen.

LP

Kdaj je kakšna akcija APRILIA-ašev?

1. Slikice:

2. Po mojem ti conti ne bo tok zdrzala kot kaka Metza.

3. Prid jutr v Celje, greva mini fut turo narest na Roglo. Ostali seveda tut vabljeni.

lp j

post-1357-1210950970_thumb.jpg

post-1357-1210951068_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pozdravljeni,

hvala za odgovor glede nosilca, bi ga kr sam naredu in če se da bi prosu za slike, hvala v naprej.

Ekola še moja varianta nosilca

lp

post-13241-1210956440_thumb.jpg

post-13241-1210956481_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pisuka, tvoj je pa res skorajda pretirano mocen. Kok se pa kej trese med voznjo? Kje ga mas pa pritrjenega? Po sliki je videt, da grejo cevi nekam pod zic?

Lp j

p.s. Raceaprilia, gremo jutr na furo na roglo? pri nas bo vreme lepo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pisuka, tvoj je pa res skorajda pretirano mocen. Kok se pa kej trese med voznjo? Kje ga mas pa pritrjenega? Po sliki je videt, da grejo cevi nekam pod zic?

Lp j

p.s. Raceaprilia, gremo jutr na furo na roglo? pri nas bo vreme lepo.

Zihr je zihr:).

Kufr se trese toliko kot mu dopuščajo blažilne gumice na plošči, nosilec je kot zabetoniran. Zadaj je pritrjen na stranska dva vijaka paličja pod sedežem, na katerega je pritrjena plastika z ročaji in zadnjo luč ( kjer so 3 vijaki zadaj pod sedežem. Spredaj pa isto na paličje, tam je pritrjena stranska plastika ob sedežu.

Jeba bo z furo, daleč je ker imam dopoldne obveznosti, popoldne pa hitro rata prekratko. Mogoče. Če bo suha cesta startam ob 12h pa se slišimo.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej, nekaj pomembnega za vse Futuriste. :klicaj: :klicaj: :klicaj:

Nujno vsake tolko poglejte, ce imate zadnje platisce (po domace feltna :P ) se vedno dobro prisraufano :eek: . Jst sm danes prisel predcasno s fure, ker se mi je nekaj cudno zdelo med voznjo :bounce: in ko sem prisel domov, sem ugotovil, da mi zadnje kolo miga za cca 1mm levo-desno :wallbash: :headbang:. Slisi se ne tok hudo, je pa grozljivo :kva2: ! Skratka, ZADNJE KOLO CEKIRAT, CE JE SE VEDNO ZATEGNJENO! Vzelo vam bo pa kake 10 minutk.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej, nekaj pomembnega za vse Futuriste. :klicaj: :klicaj: :klicaj:

Nujno vsake tolko poglejte, ce imate zadnje platisce (po domace feltna :P ) se vedno dobro prisraufano :eek: . Jst sm danes prisel predcasno s fure, ker se mi je nekaj cudno zdelo med voznjo :bounce: in ko sem prisel domov, sem ugotovil, da mi zadnje kolo miga za cca 1mm levo-desno :wallbash: :headbang:. Slisi se ne tok hudo, je pa grozljivo :kva2: ! Skratka, ZADNJE KOLO CEKIRAT, CE JE SE VEDNO ZATEGNJENO! Vzelo vam bo pa kake 10 minutk.

A ni namen unega 6 robega vložka pod okrasnim pokrovom osovine samovarovanje proti odvitju?

Bo treba preverit...

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, je. Sam se je vseen tolk odvil, da mi je zacel migat. Je res, da sem se dans vozil po nekih precej zguncanih cestah in da sm med voznjo nabasal se na en kamen, ampak to se pac ne sme zgodit. Pa se je.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!!

Končno sem po letu dni dobil blagoslov za nakup future od moje boljše polovice, p aimam sedja problem ker ni človeka ki bi mi je pripeljal iz Italije, ker pri nas jih več ni na prodaj!

Če je kdo pripravljen to narediti, naj me pokliče na mob.040-661-797

Drugaeč pa vidim da to ni slab motor in kot vi izkušeni motoristi kar lepo hvalite ta motocikel.

No v glavnem...dosegljiv sem na mob...aja..prav tako bi poleg future mi ta oseba pripelje še cbr 600 FS..se pravi da kupujemo v družini dva motorja.

Upam da nisem zagnjavil z tem mailom vaše debate...sam sem že čisto obupal nad tem da motor sploh dobim..

Wruumm..

Iz kje iz Italije pa bi ti uvozu motor? Js sm mojo iz Monfalcona in tam majo lepo porihtano za prepise, ker uredijo vse na enem mestu in vejo kaj rabimo mi slovenci (glede overjene kupoprodajne). Kolko pa je cena?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!