Skoči na vsebino

Aprilia 1000 RST Futura


mopedfan
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34,

viber_image_2022-05-04_16-41-57-108.jpg.09a506f2dfb7a578484747433793100d.thumb.jpg.d61b965ac63ec93faf6354ca90a2f105.jpg

Priporočene objave

Aja, a si porihtal sprednji lezaj? kok je kostalo?

Težave pri citiranju :whistle:

Danes sem podrl vpetje prednjih vilic in snel križe. Pri demontaži opazil da je v spodnji ležaj vdrla voda in da je notranji del ležaja kateri je vtisnjen na osovino križev POČEN!! Kako je do tega prišlo mi ni jasno, kakšen predlog? Motor ni bil poškodovan, predhodno ni bilo vpetje križev nikoli vijačeno, vsaj ni znakov deformacije na vijakih. Preveril pri prodajalcu ležajev - v redni prodaji ni možnosti nabave. Na servisu imajo na zalogi, 50€ /kos. V ponedeljek naročim in potem sestavim ter poročam. Ima da lubica spet pelje tak kot se spodobi. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ležaj zamenjan, strošek 48€.

Lastniki Futur, če ima kdo originalno tank-torbo prosim za kako fotko, da vidim kako izgleda na motorju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ležaj zamenjan, strošek 48€.

Lastniki Futur, če ima kdo originalno tank-torbo prosim za kako fotko, da vidim kako izgleda na motorju.

Lepo, lepo... Se mal pa se gremo furat.

1. Jaz sicer nimam original tank torbe, imam jo od Oxforda... sem zelo zadovoljen z njo. Za originalno sem slisal, da ni tako dobra kot kaksna after market.

Link od te k jo mam jst (kupljena v HMC):

a) podnozje s trakovi, ker ima Fut plasticen tank: http://www.oxprod.com/index.php?pg=3&a...;pid=230&p=

B) sama torba: http://www.oxprod.com/index.php?pg=3&a...mp;pid=2&p=

Za podnozje sem dobil celo povrnjeno ker smo se tko zmenili, da sem jim "prodal" nazaj magnetno podnozje in "kupil" s trakci. Sem zasluzil nekaj €.

2. Ko sva se slisala, si mi povedal, da si zategnil vijak pri ogledalu in da ti nic vec ne trese. Kako si prisel V steblo od ogledala? S katerim orodjem? Ali bolje receno, kako si dal narazen ogledalo??? Ni mi jasno? Si ze cel vecer razbijam glavo.

Lp j

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ima kdo kakšne pametne izpuhe gor? 2v2 se najbrž malo bolje sliši...

Ja, bojo.. ko bom velik in bogat.. do takrat pa kar stock...

Sm pa vidu eno toooook sweeet zadevo da se vedno sanjam o njej:

1. Preko AF1 nabavis H-pipe, tok da boljs zadiha 2v2

2. Nabavis standardne Akrapovic okrogle (ovalne) slip-on rore X 2

3. Namontiras na bajk

4. Gres h kaksnemu majstru za kovino, da ti skrivi rostfrei pleh tako, da zgleda kot original auspuh.

Nikol ne bo noben vedu, da se spodaj skriva ZVER (no ja, razen po zvoku, performansah, ... skratka, pri ta pomembnih receh...)

zgleda nekako takole, sam da se spodaj skriva AKRAPO! (pa da sta luknji okrogli) :

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewI...A:IT&ih=014

5. MOJE KO BO DNAR!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Da se tudi js pohvalim, ponosen lastnik Future od sredine januarja. Uvožena iz Italije, letnik 01, kilometri 34k (zgleda realni glede na stanje motorja), motor ohranjen v nulo, z novimi gumami, tank torbo ter stranskimi sicer na žalost ne originalnimi kovčki (ta letnik jih serijsko ni imel). Upam da bom kje dobil rabljene za kupit oz. če kdo proda se priporočam. Sem pa ravno ta vikend naredil servis (Olje, filter, svečke, zračni filter,...) skratka jo pripravil na prihajajočo sezono.

Moram pa reč da se vas na cestah lastnikov Futur ne vidi, odkar pomnim sem na cesti Futuro videl le enkrat in še to enga italijana.

Aja, a je imeu kdo že kakšne probleme z motorjem? Pa še nekaj me zanima, glede na to da sem opravil servis in se je ravno lučka oz. napis pojavil me zanima kako se resetira servisni interval? A je kakšen trik z gumbi kot pri nekaterih al je potreben priklop na računalnik? Če kdo ve mogoče???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa še moja lepotička. In ja, barvna kombinacija je oriđiđi! :)

Aja gede tank torbe, na sliki je samo zgornji (manjši) del tank torbe.

post-18348-1205166423_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nice!

A tale barvna kombinacija je oriđinale?

Ja, barvna kombo je original, sam na boku ima sivo nalepko, ki prekriva kaksno prasko ali dve.... aja, pa sprednjega blatnika nimam (nc, jst kriv, srna je sama pred mene skocila... butasta zvau) ... ga nameravam kupit v kratkem

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede vprašanja utrditve ogledal:

1. Odstraniš ustrezno plastiko levo ali desno od armature(tisto na kateri je na levi ključavnica za sedež)

2. Razdvojiš konektor

3. Odviješ 2X M6 matice s katerim je pritrjeno ogledalo

4. Ga snameš in odstraniš steklo utripalke, odsevno plastiko z žarnico

5. Snameš konektorje in jih poviješ skupaj z izolir trakom in potegneš kable skozi nosilec v smeri kjer je vijačen na motor

6. Vzameš mali komplet nasadnih ključev (gedor) in z notranje strani z nastavkom 13 rahlo oz. po potrebi zatisneš matico ki na vzmeti drži glavo ogledala.

7. nazaj v obratnem vrstnem redu.

Jaz sem konektorje odrezal in vzel 20 cm tanke žice ki sem jo povil zraven kablov, da sem lahko spravil kable nazaj,ker jih nisem uspel dobiti nazaj skozi tisto tanko luknjo. Nato sem dal nove konektorje in to je to.

Obilo užitka pri podiranju, novemu članu pa srečno in varno!

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma, sj to sm ze zadnjic naredu... sm bil pa prevec navdusen nad zategovanjem vijakov in zdej je prevec tesno zategnjeno in se trese ko sus (pa sem za zdej prevec len da bi se enkrat razdiral in popravljal)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še nekaj me zanima.

A tudi vaše Future cukajo na nizkih oz. jo duši na nizkih obratih... ko daš gas jo prvo mal zaduši pol pa poskoči? In ko je mrzla če dodaš mal gasa crkna? Ker sem namreč isto delovanje zasledil tudi pri eni drugi futuri kater osem vozu preden sem mojo kupil.

P.S.: A proda kdo kovčke stranske od Future?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar sem jo uspel vozit, moja dela BP. Crkuje ne, motijo me le visoki obrati pri zagonu (3k). Ali jo poleti ko je topleje tudi zavrti tako visoko ko je mrzla?

Kufre boš pomoje težko dobil, vsaj pri nas, motorjev je že tako malo, mogoče se kakšen caponord-ovec opogumi in proda. Novi so verjetno bajno dragi.

Imam vprašanje glede kufrov. Dodatno bom dal nanjo nosilec in Givi Maxia 52L z barvanim pokrovom zadaj in roštiljem na vrhu. Ali ima kdo kakšno idejo, kako pobarvati Givi in original kufre da bo nekaj posebnega? V mislih imam v osnovi original sivo barvo, pod lak bi dal par nalepk da bo unikatna. Nekaj sem gledal na AF1, vendar zaenkrat še nič pametnega našel.

Fotke in ideje za polimat na plano :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni pa tudi v mrazu laufa na normalnih obratih, ko je zunaj mraz laufa na ene 1500, ko se segreje pa na okoli 1000. Le to cukanje oz. dušenje me moti, mogoče pa bo bolje ko menjam svečke in filter zraka.

Glede kovčkov verjamem da bom težko dobil, mogoče pa le kdo rabi dnar npa se spomne prodat (mimogrede tudi od caponord pridejo v poštev ja). Cena novih je 700€ + nosilci. Definitivno preveč.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni pa tudi v mrazu laufa na normalnih obratih, ko je zunaj mraz laufa na ene 1500, ko se segreje pa na okoli 1000. Le to cukanje oz. dušenje me moti, mogoče pa bo bolje ko menjam svečke in filter zraka.

Glede kovčkov verjamem da bom težko dobil, mogoče pa le kdo rabi dnar npa se spomne prodat (mimogrede tudi od caponord pridejo v poštev ja). Cena novih je 700€ + nosilci. Definitivno preveč.

mrzla se zažene nekje do 1500 o/min in TAKOJ pade pod 1000 o/min. ne glede na to ali jo zaženem pozimi ali poleti. cukanja ali dušenja ni....

imam original kovčke (tudi torbo). zanje bi moral plačati takratnih 120k sit, ker pa so mi jih dobavljali več kot 5 mesecev jih nisem hotel vzeti... dali so mi 30% popusta, potem sem jih pač vzel. se pravi, da je bila polna cena 3leta nazaj 500€.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moja se hladna najprej zvrti na 1500, pol pade na 1000...

Ej, najprej pocakaj, da se ti masina ogreje nad 50 stopinj, pa ti ne bo cukala, meni tudi cuka, ce je nic ne pustim laufat na zacetku...

vsaj pozimi, poleti tega problema nisem opazil.

Za kufre poglej na ebay in mobile.de pa good luck k jih ne bos nasu, so namrec najbolj popularna roba, poleg H-pipe BEF

Kar se pa barve tice, je pa ne boste nasli nikjer, ker ne obstaja barvna lestvica. Jst sm sel v ARO, da mi je tip namesal barvni odtenek.. moram priznat, da ne opazim razlike med originalom in kopijo... pol pa samo popraskas original barvo dol s smirgl papirjem in prespricas s spreyem. zgleda lepo (jst mam tut namen to naredit v kratkem)

Lp j

p.s. Ce smo ze pri rez. delih:

a kdo ve, kje bi se dal dobit kak sprednji blatnik? Nov je drag ko sus, barvo pa mam, tko da je lahko tut turkizen zaradi mene. Mogoce kje na kakem MOTO odpadu? Sej od stare RSV al pa falco tut pase gor. kaj pa capo blatnik?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a kdo ve, kje bi se dal dobit kak sprednji blatnik? Nov je drag ko sus, barvo pa mam, tko da je lahko tut turkizen zaradi mene. Mogoce kje na kakem MOTO odpadu? Sej od stare RSV al pa falco tut pase gor. kaj pa capo blatnik?

če imaš še starega, polomljenega, ga lahko zlepiš, da dobi prvotno obliko, ki ti služi za kalup, naprej se pa ukvarjaš s poliestrom ali karbonom. tako nekako sem si pred leti na drugem mopedu 'popravil' original.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker je butasta zvau prletela v mene s tako silo, da je od blatnika ostalo 0, zal s tem planom prav tako ne bo 0.

edina"poceni" varianta je en blatnik z ebaya k stane 80$, kar se mi pa vseeno zdi veliko, glede na to, da ga bo vseeno treba pofarbat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lepljenje je glupost, ker nikoli ne drži 100% in od vibracij, ki jih na RSTjki ne manjka barva popoka. Pametna rešitev je varjenje. Majstrou z vašega konca ne poznam, je pa meni na Husqvarni lepo popravil plastike.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lepljenje je glupost, ker nikoli ne drži 100% in od vibracij, ki jih na RSTjki ne manjka barva popoka. Pametna rešitev je varjenje. Majstrou z vašega konca ne poznam, je pa meni na Husqvarni lepo popravil plastike.

ti pa ne razumeš dobro, kaj sem napisal. še enkrat preber. a bo?

še ne gre?

KALUP sem si naredil na ta način, da sem zlepil polomljene dele in s poliestrom naredil 'novo' strehco, ki je bila precej močnejša od originala a enake oblike.

a zdej bo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker je butasta zvau prletela v mene s tako silo, da je od blatnika ostalo 0, zal s tem planom prav tako ne bo 0.

edina"poceni" varianta je en blatnik z ebaya k stane 80$, kar se mi pa vseeno zdi veliko, glede na to, da ga bo vseeno treba pofarbat.

ja, potem predlagana varianta odpade.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Pometam pajčevino.....

Kufri so zrihtani in polakirani, Givi ima po novem tudi naslon in roštilj. Nalepke so pod lakom, na stranskih je bil mišljen napis od sredine proti zadku, pristal je pa na začeku kufra. Pomota, ampak se mi vseeno dopadejo. Upam da ostanejo dolgo lepi.

post-13241-1208372909_thumb.jpg

post-13241-1208372955_thumb.jpg

post-13241-1208373002_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!