Skoči na vsebino

Aprilia RS 125


moto_freak

Priporočene objave

No pol bom pa se tuki prasu sam mal drugac.Za kolk pribliz se splaca kupt Rs-ko l.99 .Pa kolko priblizn pride vzdrzevanje na leto ce ti dela normalno in brez okvar?Pa opravicujem se da je moj bratranc delu tezave k je kr neki nabiju.lep pozdrav

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

glede cene najbolje da se drzis eurotaxa (+/- nekako 50 jurjev, odvisno od ohranjenosti, in pa stanja masine), glede stroskov - pije okrog 6 litrov 95ke + dobrega olja (za olje reskiras okrog 3 jurje na liter), vsakih 15.000 km pa mors menjat bat (35 jurjev), plasticne zobnike antivibracijske gredi, vodne crpalke, in pa klasika - tesnila, svecko, olje, itd. .) registracija je nekje okrog 40 jurjev (prasci). .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jah ka pa jest vem sm mel aprilijo pa nism bil jest preveč zadovoln z njo, tko, da se ne ubadam več z njimi tok iz mojih izkušenj, drgač pa edina aprilija k mi je bla še ušeč je bla SR250. Je pa res, da poznam ogromn folka k pa so zadovoljni z njo.

lp sharky :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je mozno da je prvi servis pri 500km aprilia RS125 tako drag. 20 000SIT za menjavo olja in pregled motorja. So me nategnili ali je res?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je mozno da je prvi servis pri 500km aprilia RS125 tako drag. 20 000SIT za menjavo olja in pregled motorja. So me nategnili ali je res?

Nimam pojma, kako gre pri tem motorju, ampak po moje so ti tudi oljni filter menjali, tako da bi se znalo nabrati... Se posebej, ker si najbrz sel na uradni servis...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hay mam eno vprašanje....kaj vi si olje sami dolivaste al delate to z mišilatorjem,ker enim par je zarad mišilatorja ribnu..in še kaj je narobe če teče olje po renesančnem delu,prihaja pa z kolena po moje tam kjer se auspuh pridtri kaj bi blo najbel pametno pogledat in narest?hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nimam pojma, kako gre pri tem motorju, ampak po moje so ti tudi oljni filter menjali, tako da bi se znalo nabrati... Se posebej, ker si najbrz sel na uradni servis...

RS 125 ima olje le v menjalniku, in nima oljne crpalke (razen za deljanje mesanice), niti filtra. .)

apriliaman, "misilator" mislis verjetno crpalko za delanje mesanice?? lej, js mam letnik '91, in originalno crpalko, nikol nic crknal, dela skoz tak ko je treba (razn 1x k mi je zajlo dol vrgl, takrat mi je edino zaribal). ce ti tece olje v izpuh, pol mas pumpo prevc odprto, in je mesanica premocna. ko pridem domov, bom pogledal v repair & service manual, pa bom objavu kok se nastela, sam v petek me spomni (PM al pa tuki gor napis), da ne pozabim. .)

edited: ce mesas sam, ti bom pa kr zdejle napisu kak mocna naj bi bla (po navodilih za modelarske motorje, ki so se dost bolj naviti in obremenjeni): ko je masina topla, ko stopis do konca na gas, se mora rahlo zadaj pokadit. ce se ne kadi je prerevna (to je nevarno), ce se pa konkretno kadi, je pa premocna (zapaca kanale, vrh bata, glavo in auspuh). .)

Popravljeno . Popravil Zok
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ok te bom spomnil:) kr po moje j lih to krivo kr preveč mešance nrdi

mi gre olje kot na kg...od zad pa se ne rahlo kadi

se stalno kadi no pol ku j ogret se bolj man....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kok je verjetnost da se ti pokvar naprava za prpravlanje mesance?a je bl pametn da jo delas sam al pustis motorju da jo mesa sam?pa se neki ce ti masina zariba a je treba sam bat ponavad zamenat al je treba tud cilindr brusit?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zok da te spomnim glede popravila mišilatorja.....kak se naštela pumpo da prejema mal olja.....hvala :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Crknla ti ne bo kar tako, zato pusti tako kot je. Ce pa bos dajal gor kak polini kit ipd stvari pa izklopi pumpo oz jo odstrani in delaj mesanico sam po navodilih ki ti jih je podal Zok.

P.S.: Za moje pojme pusti tako kot je. Vedi pa tudi da ce imas zunaj samo blokade itd ti ni treba delat sam mesanice. Ko bos pa 1x mel polini ala kateri drug kit pa jo rajsi delaj sam. Pa ce bos dajal kit gor ne pozabi termostata vzeti iz pokrova na cilindru. Res da bos potem moral malo vec casa ogrevati ampak je pa bolj sigurno. Se ne bo nikoli tako segrela kot s termostatom. Fora pa je v tem da brez termostata ti voda vedno krozi. Vedi pa tudi to da ce bos odstranil blokade in podobne reci da ti bo motor sel 160-170km/h bos prej menjal bat kot pise v navodilih. Ne na 16 000km ampak na kakih 10 000-12 000km.

;) ;) :yea2: :grim :grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

apriliaMan, sm pogledu v repair manual (reparaturhandbuch, manuale di officina - jebiga, v treh jezikih je! :P), pa ni glede oljne pumpe nic spljoh. ker je to kao eksterna komponenta (je ne delajo v rotaxu), tk k recimo o uplinjacu, k tud nc ne pise (se omenijo ga ne, razen ker srauf je treba odsraufat da ga dol dobis).

poglej kok mas srauf za zajlo (on na bloku motorja, na levi strani, ko gre zajla iz rocke za gas skoz njega, ko se kao stela kolk je zajla zategnjena) nastavljen - ce mas fejst vun odsraufanga, ga zasraufi za kakih 5 obratov bol not, se pel kake 2, 3 kilometre, pa primerjaj dimljenje, pa ce ni vredi se enkrat, itd... .)

Popravljeno . Popravil Zok
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Žio! Mene zanima če kdo ve kolk prbližno stane cena servisa aprilie rs 125 pri 16000 km! Jst sm neki klicaru okol in naj bi baje sam za menjavo olja + delo dal 20.000Sit! :BUA: Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hay!mene pa zanima kako bi lahko original sprednje vilce otrdil oz tako da pri da se pri zaviranju ne bi več tako spustile in ne bi ble tako mehke.ker je to zelo zoprno pri visokih hitrostih ko zaviraš pa ti vilca zabije skor do konca.kak bi to otrdil da bi bile bolj trde na najbolj poceni način??hvala lp <_< :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Žio! Mene zanima če kdo ve kolk prbližno stane cena servisa aprilie rs 125 pri 16000 km! Jst sm neki klicaru okol in naj bi baje sam za menjavo olja + delo dal 20.000Sit! :BUA: Hvala

pri 16.000 moras menjat tudi bat, svecko, tesnila (ker se vzame dol termicna skupina), zobniki antivibracijske gredi, itd... ...20 jurjev ziher ni - razen ce jo peljes na en servis kjer nimajo pojma, pa ti res sam olje menjajo - ne tega delat!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

imam sledec problem..

pri speljevanju se motor zacne trest oz. motor zacne cukat.. zarad sklopke..

sm pogledu pa lamele so se kul,en potisni valj al neki tazga :) sm menu, sam je se vedno isto?

ma kdo ksn predlog?

Popravljeno . Popravil #46
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lahko da lamele niso enakomerno obrabljene. lahko, da je potisna plosca zvita (ce je bila kaj sraufana, bi mogel tistih 6 vijakov odsraufat po diagonalnem nacinu po 1-2 obrata, da so obremenitve s strani vzmeti cimbolj enakomerne). lahko tudi kaj cisto tretjega. .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima ce sov tanovih motorjih al druge svecke kot pise v navodilih da morajo bit al kaj. Namrec sam mam v letniku 2003 in 2kolega svecko NGK BR8ES V Navodilih pa pise NGK BR10ES ali nekaj podobnega. ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mozno, namrec, spremenili so uplinjac (iz 34 sli na 28 mm), izpuh (dodali katalizator), in spremenili kote sesanja, preliva, izpuha vziga,... ...da so agregat zadusili na 11 kW, in to so zelo konkretne spremembe, ki za seboj potegnejo tudi drugacno toplotno vrednost svecke. .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se to me zanima za kolk km mate v tanku rezervo - to vprasm tiste k nimajo naspeedirane aprilie!? ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v rezervi je 3,5l,tu pej rečmo de je z ene 40-50km original aprilio....ej ka ma kdo kakšen rabljen kit (polini,gianneli,arrow) za prodat seveda bol pocen kor drag :D :P ?če ma naj mi piše na PM ali pa tukaj...caw

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!